World of Kings İnceleme

Zengin içerikli 3D MMORPG arayanlara ZLOONG yeni güncellemeleriyle daha da geniş bir evren sunmaya devam ediyor. İster PvP, ister PvE oynayabileceğiniz World of Kings oyunculara geniş bir açık dünya ve her yeri dolu bir çevre sunuyor. BlueStacks 4 ile bilgisayarınızdan oynayabileceğiniz World of Kings’i grafikleri ultra HD şekilde oynayıp çevre ve karakter yetenekleriyle gözlerinize tam bir şölen yaşatabilirsiniz.

World of Kings Hikaye

Savaş zamanlarında yapılan fedakarlıkların unutulması üzerine vurgu yapılan hikayede dünya bir kez daha karanlık tarafından kuşatılıyor. Karanlığın çöküşü sonrasında göreve çağrılan kahramanlarımız, dünyanın dört bir yanından insanlığı kurtarmak üzere Ideon şehrine doğru yola çıkıyor. Şehre ulaşan kahramanlarımız bu noktada siz oyuncular tarafından seçilerek hikayeyi devam ettiriyor.

9 farklı sınıf ve her bir sınıfa özel 3 ayrı uyanış sınıfıyla toplamda 27 sınıf.

World of Kings Karakterler

World of Kings zenginliğini her noktada kanıtlamak üzere oyunculara tam 5 ayrı ırk seçeneği sunuyor. Oyuna son gelen güncellemeler ile birlikte bazı MMORPG oyunlarından aşina olduğumuz “Nightborne” ırkı da ayrıca World of Kings’de bulunuyor. Bunun dışında insan, karanlık elf, ork veya cüce ırklarından birini seçtiğimizde karşımıza 9 tane ana sınıf seçimi çıkıyor. Şunu da söylemeden geçmemek gerek; her bir ırkı seçtiğimizde karşımıza gayet etkili bir ırk tanıtım videosu geliyor. BlueStacks 4 ile PC’de oynarken göze hoş gelen grafikleri ayrı ayrı izlemek çok keyif verici gerçekten. 9 ana sınıftan her biri farklı bir özelliğe ağırlık veriyor. Örneğin; Rogue sınıfı tek bir rakibe ağır hasar vermek üzerine kuruluyken, Warrior sınıfı alan etkili saldırılarda daha iyi bir iş çıkarıyor. 9 ana sınıftan birini seçmekle sınıf seçiminiz burada bitmiyor.

İleri seviyelerde ana sınıfınıza ek olarak farklı bir uyanış sınıfına geçiş yapabiliyorsunuz. Farklı yeteneklere sahip olduğunuz bu uyanış sınıfları her bir ana sınıfta 3 tane bulunuyor. Bu bakımdan oyun zengin bir sınıf grubu barındırıyor. Warrior, Fighter, Rogue, Wizard, Mage, Dark Sage, Cleric, Paladin ve Archer sınıflarından birini seçebildiğiniz oyunda ayrıca her sınıfın ayrı bir zorluk derecesi bulunuyor. Bazı sınıflar kolay kontrol edilebilirken bazılarında biraz uğraşmanız gerekebiliyor. Bu kadar çok sınıf bulunmasına karşın oyun size ayrıca toplamda 4 karakter slotu sunuyor. Bu şekilde dilerseniz 4 farklı karakteri aynı anda hesabınızda bulundurabiliyorsunuz.

Sfenks ile haritayı bir uçtan diğer uca dolaşabiliyoruz.

World of Kings Haritada Dolaşma

Oyuna ilk olarak başladığımızda yapımcıların oyuncu dostu bazı özellikleri göze çarpıyor. Sürekli olarak bir yere tıklamak istemeyenler için otomatik yürüme modunu açtığımızda karakter görevlere kendisi koşabiliyor. Dilersek bu özelliği saf dışı bırakıp kendimiz de çevrede dolaşabiliyoruz. Ayrıca yürüyüş süresi azaltmak amaçlı oyunda binekler bulunuyor. World of Kings’de hava ve yer olmak üzere iki ayrı bineğe sahip olabiliyoruz. Otomatik moddan çıkıp binekleri kendimiz kullanmak istediğimiz BlueStacks 4 ile oldukça kolay bir oynanış bizi bekliyor. Bu binekleri elde etmek için diğer oyunların aksine çok fayda efor harcamamız gerekmiyor. Önümüze çıkan görevleri tamamladıkça sırasıyla güzel bir at ve uçmak için bir Sfenks sahibi olabiliyoruz. Binekler sadece bu ikisiyle sınırlı kalmıyor. Dilersek uçan halıya bile binebiliyoruz.

Medusa’ya karşı savaştığımız bir mini oyun.

World of Kings Mekanikler

MMORPG’nin her türlü ögesini barındıran World of Kings’de açık dünya mekaniklerine bolca yer verildiği görülüyor. Zanaat sistemi ile eşyalarımızı kendimizin oluşturabileceği dünyada balık dahi tutabiliyoruz. Görevlerde ilerledikçe yanımıza bir de evcil hayvan katılıyor ve evcil hayvanımız kendine has özellikler barındırıyor. Görev demişken, World of Kings’ ayrıca görevlerinde mini oyunlar barındırıyor. Örneğin; bir görevde uçan bineğimizle rakipleri bombardımana tutarken diğer bir görevde top kullanarak gemileri patlatabiliyoruz. Bunu deneyimi daha iyi yaşamak için BlueStacks 4 ile çok daha iyi nişan alabildiğimizi söylemeden geçmemek gerek. Aksiyona doyamayanlar için World of  Kings zindan sistemini de es geçmiyor. Seviyenize göre girebileceğiniz zindanlar oyunda sizi bekliyor. Seviyenize bağlı olarak daha fazla ganimet sahibi olabildiğiniz gibi daha zorlu karşılaşmalar takım oyunu gerektirebiliyor.

Diğer oyunlardan tanıdığımız bazı oyun mekanikleri de ayrıca World of Kings’de yer alıyor. İki takım arasındaki yük vagonu üstünlüğü sağlama gibi popüler modlar da ayrıca oyunda sizi bekliyor. Sosyal ilişkileri de düşünen yapımcılar oyuna evlilik sistemini de ekleyerek çiftlere ve çift olmaya adaylara göz kırpıyor.

Geniş bir başlangıç bölgesi World of Kings’de bizi bekliyor.

World of Kings PvP ve PvE

World of Kings’in PvP açısında da zengin bir içeriğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda savaş için özel olarak oluşturulmuş alanlar yer alıyor. PvP yapmak için rakip aramaya uğraşmadan bu alanlara girmemiz yeterli oluyor. Bu bakımdan oyun espora elverişli olduğu da gözden kaçmıyor değil. Rakibe yapılan saldırıların hasar bilgisi ekranda kolaylıkla görülebildiğinden vuruş hissini gayet iyi yaşadığımızı söylesek doğru olur. Bluestacks 4 ile PC’den oynamak özellikle PvP bakımında oldukça avantaj sağlayabiliyor.

PvE bakımından oyun oldukça geniş ve dolu bir harita sunuyor. Bir yandan haritanın keyfini çıkarırken bir yandan da görevlerimizi rahat bir şekilde tamamlayabiliyoruz. Oyunun başlarında görev bize gayet yeterli özelliklere sahip ekipmanlar veriyor ve bu ekipmanlarla birlikte “DPS” denilen saniyede verebileceğimiz hasarımızı artırabiliyoruz. Görev ile birlikte hem oyunun hikayesini öğrenebiliyoruz, hem de kendimiz kontrolü ele alıp haritayı özgürce dolaşabiliyoruz. NPC’lerden bıksanız bile oyun içerisinde bulunan büyük şehirlerde bolca oyuncu bulunuyor ve bu bölgeler size bir klana daha kolay girebilmek imkanı sunuyor.

Görev sırasında uğradığımız şehirlerden bir tanesi.

World of Kings İndir

World of Kings zengin ögeleriyle MMORPG severlere gayet doyurucu bir deneyim sunacağa benziyor. Akıcı bir oynanış ve gözlere şenlik grafik deneyimiyle BlueStacks 4 ile World of Kings’i oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts