Yeni Nesil Dans! – Love Dance

Cubinet Interactive tarafından geliştirilen ve mobil platformlarda çılgınlar gibi dans etmemizi sağlayan oyun Love Dance’i inceledik!
Love Dance
Love Dance

Love Dance fazlasıyla renkli bir oyun ancak bu onu itici yapan bir unsur değil. Oyun, genel olarak Asya kültürü ile yoğrulmuş bir oyun durum böyle olunca erkeklerin dahi renkli saçlar, ayıcıklı polarlar gibi şeyler giymesi onlar için çok abes bir durum değil. Evet, ilk karakterimi açtığımda ve verdiği kıyafetler bunlar olunca “yahu bir dakika, noluyoruz?” dedim yalan yok. Ancak oyunu oynadıkça zaten genel olarak oyunun sırtını yasladığı enerji tam da bu absürt kıyafetlerden geliyor. Bu arada bu kıyafetler sadece absürtlük veya enerjik olsun diye konulmamış. Aynı zamanda her kıyafetin bir “Gösteriş Puanı” var. Love Dance sizi bir noktada zaten bu kıyafetleri giymeye teşvik ediyor, çünkü normalde fotoğraftaki ayıcıklı polar (ayıcık dimi o?) yerine beyaz bir gömleğim vardı. Ancak birinin puanı 5 iken diğerinin ki 9’du öyle olunca daha gösterişli olmak adına bunu giydim. Gözüm alışınca gözüme hoş görünmedi de değil aslında.

Love Dance ile doyasıya dans edin!

Oyunda 2 farklı dans “türü” var. Aslında tam olarak tür demeyeyim ancak oynanma biçimi var, oyunun asıl gücünü aldığı “tür”,ekranda çıkan sayılara sırasıyla basma,diğeri ise ekranda gösterilen oklara sırasıyla basıp alt kısımdaki bar basmanız gereken yere gelince basmak. Ancak tabii ki demesi yapmasından kat be kat daha kolay. Oyunda 100’den fazla şarkı var hatta belki 150 tane vardır çünkü açıkçası şarkı listesine bakarken bir noktadan sonra saymayı bıraktım. Bu arada bu 100 şarkı öyle eften püften adını sanını dahi duymadığınız gruplardan değil. Oyunda şarkısı olan bazı grup veya sanatçılar:

Ünlü Yayıncılar da Love Dance Oynuyor!
Ünlü Yayıncılar da Love Dance Oynuyor!
  • Katy Perry
  • Linkin Park
  • PSY
  • Calvin Harris
  • Sia

Dans, derin bir tutkudur

Bunlar bu yazıyı yazarken aklımda canlanan ilk isimler ki daha bir çok şarkıcı ve grup var. Şarkı yelpazesini geniş tutarak hem İngilizce hit şarkıları hem de Asya kıtasındaki popüler şarkıları bünyesinde barındıran Love Dance, fazlasıyla iddialı. Oynanış kısmına gelecek olursak dediğim gibi, bir çok şarkıcı ve gruptan bir sürü farklı şarkı var. Durum böyle olunca her birinin ritmi ve zorluğu farklı, oyun bu kısımda işi biraz “Guitar Hero” gibi yapmış ve her şarkıya 3 farklı zorluk seviyesi koymuş. Seviye arttıkça doğal olarak ritim de artıyor ve bir bakmışsınız 3 saniye içinde 15 farklı yerdeki farklı tuşa basmanız gerekiyor. 4 Kişilik odalarda ister eşli isterseniz de herkesin tek olarak kapıştığı oyunlar fazlasıyla heyecanlı, özellikle karşı tarafla puanınız çok yakınsa ve bitime az kalmışsa bende olduğu gibi sizin de parmaklarınız hafiften karıncalanabilir.

Türk Oyuncular Love Dance'e Bayıldı
Türk Oyuncular Love Dance’e Bayıldı

Oyun fazlasıyla detaylı bir oyun, oyun içerisinde bir “aile” kurmaktan sevgili yapmaya kadar her şey var. Bu arada aile yapmak derken aklınıza Sims vari bir şey gelmesin. Bundan 5-6 yıl önce Facebook’ta yakın arkadaşların birbirlerini “kız kardeş, amca, büyük baba” vs. gibi ekledikleri, bir bakıma bir “saygı” ve sevgi göstergesi olan bir sistem var. Bunun dışında oynanışa bir katkısı var mı ne yazık ki bilemiyorum, çünkü oyunda çok yalnızım… Ancak oyunun belki de beni en üzen taraflarından biri oyun biraz fazla “elmasa” dayalı. Bunu derken oyuna para yatırmadan başarılı olamıyorsunuz, para yatıranlar kazanıyor gibi bir durum yok. Oyun o konuda dengesini fazlasıyla iyi oturtmuş, ancak güzel kozmetik eşyaların, evcil hayvanların, sevgiliniz olması için gereken aşk mektubunun, evlenmek için gereken düğün davetiyesi vs. gibi bir çok şeyin elmasla oluşu can sıkıcı. Ha bu oyunun en büyük eksiği mi, belki de ancak onun dışında oyun siz oynadıkça çevrim içi olduğunuz süre, tamamladığınız görevler vs. ye göre size bol bol ödül de dağıtıyor. Yani kesenin ağzını da kapatmış durumda değiller.

Eğlencenin dibine vurmak

Yazının sonlarına doğru gelirken bu oyunun en güzel yanlarından birinin özeti tam olarak yukarıdaki fotoğraf. Hayır, ilginç kıyafetler ve değişik pozlar değil. Bu oyun tam da arkadaşlarınızla (hele ki 4 kişi olursanız tam bir eğlence ortamı) veya sevgiliniz ile oynamak için ideal! Eğer dans edecek zaman veya enerji bulamıyor veya sadece benim gibi dans konusunda yeteneksiz biriyseniz bu oyun sizin dansa olan açlığınıza iyi gelecek.Oyunda hem bilgisayara karşı hem de gerçek oyunculara karşı yarışmak mümkün, oyuncu kitlesi olarak da henüz bir taşkınlık yapan veya ters bir hareket yapan kimseyi görmedim o açıdan oradan da yepyeni arkadaşlıklar kurmanız mümkün.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler