Z Day: Hearts of Heroes İnceleme

Z Day: Hearts of Heroes
BlueStacks 4 ile Oyuna Giriş Ekranı

Z Day: Hearths of Heroes ile strateji dolu bir maceraya yelken açıyoruz. Çıktığı günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Z Day: Hearts of Heroes, zombi temalı bir oyun ve FPS kategorisine giriyor. Mobidictum, bu sefer de en çok oynanan FPS tarzı bir oyunla karşınızda! Savaş oyunlarını seviyorsanız ve iyi bir stratejist iseniz, bu oyun tam da size göre! Üstelik oyunu PC’de oynamanın keyfini de BlueStacks emülatörü ile yaşayabilirsiniz.

Z Day: Hearts of Heroes
BlueStacks 4 ile Oyuna Giriş Ekranı

Oyunun Hikayesi

1944 yılındayız. 2. Dünya savaşı yeni başlamış ve İttifak kuvvetleri Normandiya kıyılarına çıkarma yapıyorlar. Ancak beklemedikleri bir olayla karşılaşıyorlar ve şeytani bilim adamlarının tuzağına düşüyorlar. Z-Day, Nazilerin 1945 yılında Antimadde Bombasını kullanmaları ile birlikte birçok ülkeyi haritadan silmeleri ile başlayan günün adıdır. Yeni ve yıkılmış dünyaya ise şeytan ruhlu insanlar hakim olur. gerçekte ittifak güçleri çoktan savaşı kazanmıştır. Ancak bu oyunda alternatif tarih sahneleniyor ve Nazilerin kazandığı bir gerçeklik ile karşı karşıya kalıyoruz. Onlara karşı gelmeye kimse cüret edemez. Tabi ki kahraman kalbi olanların dışında!

Z Day: Hearts of Heroes’ta Neler Var?

Oyuna girişte sizi şeytani bir kumandan karşılıyor. “Hahaha! Yanın önemsiz böcekler, yanın!” sloganı kafanızdan hiç çıkmayacak ve şeytani kumandana büyük bir öfke duyacaksınız.

Z Day: Hearts of Heroes
Oyuna Giriş

Kahramanlarımızdan birisi güzel mi güzel Nicole adlı asker. Birlikleriyle haberleşmeye çalışıyor. Oyunun giriş kısmındaysa büyük bir savaş olduğunu görebiliyoruz. Her iki tarafta ellerindeki tüm silahlarla mücadele ediyorlar.

Z Day: Hearts of HeroesOyunda öncelikle bize verilen görevleri yapıyoruz. İlk olarak gıda fabrikası kuruyoruz ve üssün gelişmesine yardım ediyoruz. Daha sonrasında sırayla petrol kuyusu ve hastane açmamız gerekiyor. Tabii ki oyunun oynanış sırasına göre kilitli olan görevler açılıyor.

Z Day: Hearts of Heroes

Görevleri tamamladıkça Komutan EXP, güç gibi puanlar elde ediyoruz ve ayrıca gelişim puanlarını da alabiliyoruz.

Z Day: Hearts of Heroes

Z Day: Hearts of Heroes’un Kuralı

Oyunun ara yüzü basit ve sade! Tek yapmanız gereken, Z Day: Hearts of Heroes’un sizi yönlendirmesine kendinizi bırakmak ve oyunun keyfini çıkarmak. Düşman kuvvetlerini yenebilmek için kalemizi güçlendiriyoruz, askerlerimizi eğitiyoruz ve yararlı askerlerin tedavisi için hastane kuruyoruz. Tüm inşa ettiğimiz yapıları geliştiriyoruz ve inşa ettiğimiz ve geliştirdiğimiz her yapı için puan kazanıyoruz.

Oyundaki ilk amaç kendimize bir üst kurmak ve bu üssü geliştirmek. Bunun için ise çok sayıda, üssü destekleyen yapı inşa etmemiz gerekiyor. Öncelikle üssü kurduktan sonra güçlendirmeniz gerekiyor. Eğer üs ele geçirilirse, yaptığınız tüm her şey boşa gitmiş demektir. Yapıları desteklemek ve savaşın lojistiğini sağlamak için ise; gıda, petrol, alaşım ve demir kaynaklarına ait binalar kurmak zorundayız. Bu kaynak binalar, savaş için ihtiyacımız olan tüm olanakları sağlamada bizlere yardımcı olacaklar.

Z Day: Hearts of Heroes

Oyunun Püf Noktaları

Oyunda kumandalar özel bir öneme sahiptir. Kumandan resimlerinin üzerine tıklayarak, özel yeteneklerinden yararlanabilirsiniz. Kumandanın yeteneklerini bir kere kullandığınızda, yeniden dolması için bir süre beklemek zorundasınız. O yüzden kumandanın yeteneklerini yerinde kullanmanız gerekiyor. Kumandanın özel yetenekleri sayesinde, en zorlu düşmanları bile tek seferde yenebiliyorsunuz.

Z Day: Hearts of Heroes’u BlueStacks 4 ile nasıl oynayabilirsiniz?

BlueStacks ile oyunu oynamak daha eğlenceli! Google hesabınızla ya da Facebook hesabınızla oyuna kolaylıkla girebilir ve dilediğiniz oyunu bilgisayar tadında oynayabilirsiniz. Uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra, BlueStacks ana penceresinde yer alan ve sağ tarafta bulunan arama penceresinden, oynamak istediğiniz oyunu bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Yükle butonuna bastığınızda, cep telefonlarında oynadığınız oyunları kolaylıkla bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Z Day oyunu için çok beklemeniz gerekmeyecek. Oyun yalnızca 99 MB boyutlarında ve birkaç dakika içinde yükleniyor. Oyunun yüklemesi tamamlandıktan sonra 40 MB boyutlarında ek bir paket daha indiriyor. Birçok kişi mobil telefonlarla oynamaya alıştığı için, dokunmatik olmayan PC ortamında oynarken zorluk yaşayabilir. Ancak BlueStacks 4 platformunda aşağıdaki adımları takip ederseniz, PC başında da usta bir şekilde oyunu kontrol edebilirsiniz.

  • BlueStacks 4 uygulamasında, sağ üst köşede bulunan “Kenar Çubuğunu Aç” ok işaretine tıklıyoruz.

Z Day: Hearts of HeroesSağ tarafta çubuk şeritte bulunan “Keymapper’i Aç” ikonuna tıklıyoruz.

Z Day: Hearts of Heroes

  • Sağ tarafta çıkan menüden “D-pad” sekmesine tıklıyoruz ve istediğimiz tuş kombinasyonunu atıyoruz.

Z Day: Hearts of Heroes

Oyunda dokunmatik kontroller yerine, rahatça oynayabileceğiniz tuşları yukarıdaki adımları tekrarlayarak yapabilirsiniz.

Oyunda karşılaşılan en büyük sorunlardan bir tanesi, telefon bataryasını çok fazla yemesidir. Ayrıca, 2.13.0 güncellemesinden sonra oyuna girememe ve oyunun donması sorunları karşımıza çıkıyor. Sorunların çoğunluğu, geliştiriciden kaynaklanıyor. Bu tür sorunları, [email protected] e posta adresine bildirerek çözümleyebilirsiniz. Ancak BlueStacks 4 emülatöründe bu tür sorunlarla karşılaşmıyorsunuz. Ortalama bir bilgisayarla, herhangi bir sorunla karşılaşmadan oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Z Day: Hearts of Heroes indir

Yapım her yönüyle bambaşka bir deneyimi oyuncuların karşısına çıkarıyor. Bu görsel niteliği yüksek oyun haliyle bataryanızı biraz yorabilir. Bu bağlamda Z Day: Hearts of Heroes’u bilgisayar oynamanızı öneriyoruz. Oyunu BlueStacks 4 üzerinden indirebilir ve oynayabilirsiniz. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler