Zero City İnceleme

Zero City

Zombi oyunlarının sevenlerine farklı bir oyun deneyimi sunan Zero City, bu sefer ordularınızı kontrol ederek zombilerle savaşma fırsatını sunuyor. Artık neredeyse her oyunda gördüğümüz geliştirme sisteminin de içerisinde yer aldığı oyunda, kendi askerlerinizi yetiştirebilir ve kışlanızı geliştirerek daha güçlü hale gelebiliyorsunuz.

Zero City ile Kumandanlık Zamanı!

Zero City
Tüm merkezi ve karakterlerinizi ana ekrandan yönetebiliyorsunuz.

Oyuna öncelikle direkt bir savaş sahnesiyle başlıyoruz. Bu savaş sırasında ekranın orta alt bölümünde yer alan yeteneklerinizden birini de kullanarak daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. Ardından direkt kışlanıza gidiyorsunuz. Bu bölümde birçok hikaye de yer alıyor. Oyunda yer alan yan karakterler sürekli olarak iletişim halinde kalıyor ve bir nevi sizi yönlendiriyorlar. Bu bölümde kışlanızda ufak bir geliştirme ve asker yaratma görevlerini tamamlıyoruz.

İşte Savaş Alanı

Zero City
Genel haritada ana görev yerlerini görebiliyoruz.

Oyunda görevlerimizi sol alt bölümde yer alan harita üzerinden yapıyoruz. Tüm görevler sırayla açılıyor ve her birini yapmadan bir öncekini tamamlamanız gerekiyor. Oyunu özellikle bilgisayardan oynarken grafik kalitesi ve hızlı olmasından dolayı çok daha hızlı şekilde görevler arasında ilerleyebiliyorsunuz.

Harita da kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Öncelikle harita sembolüne tıkladığımız zaman genel bir harita açılıyor. Ardından bu harita üzerinden bir bölgeye tıkladığımızda, görevlerin ve bölümlerin sırayla yer aldığı yeni bir harita açılıyor. Bu tarz özellikleri çok daha iyi görebilmek için oyunu BlueStacks ile PC’den oynayabilirsiniz.

Benzersiz Teklifler ile Hızlı Güçlenme Şansı

Zero City
Avantaj teklifleri ile çok uygun fiyatlara paketler alınabiliyor.

Her oyunda yeni başlayanlara özel teklifler mutlaka oluyor. Ancak Zero City, yeni başlayan oyunculara servet değerindeki paketlerini neredeyse 120 TL’nin üzerinde indirimlerle sunuyor. Bu teklifler içerisinde gelişmenize yardım edecek ve askerlerinize verebileceğiniz silah, kasa, para gibi önemli eşyalar var. Bu eşyalar ile hızlı bir gelişim yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Komuta Merkezi

Zero City
Ana oda Komuta Merkezi. Birçok yeni oda ve geliştirme buraya bağlı.

Oyunun en önemli odalarından biri kesinlikle komuta merkezidir. Çünkü çoğunlukla diğer odaların geliştirmeleri de bu odayla doğru orantılı ilerliyor. Komuta merkezini geliştirdikçe yeni odalar açabilir ve diğer odalarınızı geliştirmeye devam edebilirsiniz. Ancak oyunda da belki en üzücü noktalardan bir tanesi bazı odaların yükseltme seviyeleri ileride çok fazla beklemenize neden olabiliyor. Örneğin sadece komuta merkezini  3. seviye yapmak için tam 15 dakika beklemeniz gerekiyor. Bu noktada eğer ilk başlarda beklemek istemiyorsanız ve hızlı bir gelişim elde etmek istiyorsanız, oyunun başta hediye olarak verdiği 250 kripto paradan harcama yaparak hızlı geliştirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Kışla

Zero City
Kışlada askerleriniz yer alıyor ve asker sayınız belli oluyor.

Savaşçı askerleriniz kışlada yer alıyor. Burada zombilerle savaşa giderken yer alacak askerlerinizin teçhizatlarını da denetleyebilirsiniz.Oyuna başladığınız zaman ilk olarak sadece iki asker ile savaşa gidebiliyorsunuz. Ancak gerekli geliştirmelere devam ettiğiniz takdirde ileride bu sayı gitgide artıyor. Kışlanın ilk geliştirmesi için komuta merkezinin en az 3. seviye olması gerekiyor.

Spor Salonu

Zero City
Daha güçlü askerler için mutlaka spor salonunu kullanmalısınız.

Oyunda kullanabileceğiniz alanlardan belki de en önemlilerinden biri spor salonu olacaktır. Bu salonda karakterlerinizin dövüş yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. Burayı kullanırken merkezinizin diğer sakinleri yerine sadece zombilerle savaş sırasında kullandığınız karakterlerinizi eğitmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Unutmayın karakterleriniz ne kadar güçlü olursa, zombilerle yaptığınız savaşları kazanma şansınız o kadar yüksek oluyor.

Spor salonunda bir karakter 28 saniyede bir eğitiliyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus var. Bir karakterin eğitimi bittikten sonra yeniden eğitim almasını istiyorsanız eğitim bittikten sonra karakterinizin üzerinde çıkacak olan sembole mutlaka tıklamanız gerekiyor. Bu yüzden oyunu BlueStacks ile bilgisayarda oynamak bu tarz işlemleri hızlıca yapabilmenizi sağlıyor. İlk başta güçlerini 8. seviyeye kadar yükseltebiliyoruz.

Basımevi

Zero City
Para her şeyin kapısını açar. Daha fazla para için basımevi ilk tercihimiz.

Oyun her ne kadar zombilerin ele geçirdiği bir dünyada geçse de bazen mantıklı olmayan şeyler de karşımıza çıkabiliyor. Basımevi de bunlardan biri. Oyunda geliştirmeleri yapabilmeniz için dolara ihtiyacınız var. Bu doları ise basımevi, savaşlardan ve ödüllerden elde edebiliyoruz. Oyunda görev yaptıkça veya bazı geliştirmeleri tamamladıkça hediyeler kazanabiliyorsunuz.

Kasa

Zero City
Paraları saklayacağımız bir yer mutlaka olmalı.

Oyunda seviye atladıkça ve ilerlemeleri birbir yaptıkça kazandığınız para miktarı da bir hayli artıyor. Hatta belli bir noktadan sonra seri para basımına bile geçiyorsunuz. Bu noktada kasanızın da yeterli kapasitede olması gerekiyor. Oyuna ilk başladığınızda kasanız 15 bin dolar alabiliyor. Ancak bu rakam ilerleyen zamanlarda yeterli gelmeyecek ve geliştirmeniz gerekecek. Bu yüzden kasanızı ara ara kontrol etmenizde mutlaka yarar var. Bu kontrolü bilgisayardan sağlamak isteyenlerin imdadına ise BlueStacks yetişiyor. 🙂

Hediyeleri kaçırmayın!

Zero City
Her savaş sonrası hediyelerinizi almayı unutmayın.

İşte oyuncuların en sevdiği bölümlerden biri. Oyunda her savaş sonrası ve bazı geliştirmeleri tamamladıktan sonra çeşitli hediyeler kazanıyorsunuz. Bu hediyeler, silahlar, bıçaklar, fonksiyonel eşyalar ve giysiler olarak öne çıkıyor. Bu eşyaları karakterleriniz üzerinde uygulayarak onları daha da güçlü hale getirebiliyorsunuz.

Savaşçılar dışında ayrıca basımevinde ve yemekhanede çalışan karakterlere de çeşitli fonksiyonel giysiler giydirebiliyoruz. Bu giysiler ile karakterlerin yaptığı üretimlerin hızı bir hayli artıyor.

BlueStacks ile Zero City İndir

Zero City ile farklı bir deneyim yaşama şansına sahip oluyoruz. Her zaman zombilerin karşısında biz savaşırken, bu oyunla artık kumandanlık becerilerimizi de sergileyebiliyoruz. Oyunda sürekli olarak geliştirme, savaş ve geliştirme olduğundan dolayı bilgisayardan oynamak oyuncular için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca telefonunuzun şarj ömrünü de düşünmek gerek. Bunun için de Zero City’i BlueStacks aracılığıyla oynayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts