9 Lives: The Cat Goes Home PC üzerinden nasıl oynanır?

9 Lives The Cat Goes Home PC üzerinden nasıl oynanır?
9 Lives The Cat Goes Home
9 Lives The Cat Goes Home

9 Lives: The Cat Goes Home oyununu PC üzerinden de oynayarak adeta Mario oynuyor deneyimi yaşayabilirsiniz. Rusya merkezli Kodim Games tarafından geliştirilen Arcade oyunu yeni çıkan oyunlar arasında yer alıyor. Bu oyunda diğer oyunlara farklılık olarak her bölümde canlarınız en baştan dolmuyor. Yani ilk bölümde 3 canınızı kaybettiyseniz o 3 can ikinci bölümde tekrardan dolmuyor 3 can eksik başlıyorsunuz. Bu şekilde toplam 13 bölümü geçerek kediyi evine götürmelisiniz.

9 Lives: The Cat Goes Home Oyununu PC’den Oyna!

9 Lives: The Cat Goes Home gibi oyunları PC üzerinden oynamak için öncelikle yapmanız gereken şey BlueStacks’i ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirmek. Yazının sonunda yer alan görsele tıklayarak bunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra sırada yüklemek var. Programın yüklemesini içerisinde daha fazla yer olan sürücüye yapmanızda fayda var.

9 lives the cat
Canlarınızı dikkatli kullanın ve bitirmeyin. Aksi halde ilk bölüme dönersiniz.

Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra uygulamanın içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a, Google hesabınızla giriş yapın. Telefondaki hesabınızla oynamak isterseniz buradaki hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra oyunu indirin ve uygulamanın otomatik olarak kurulum yapmasını bekleyin. İşlemler tamamlandıktan sonra oyunu rahatlıkla indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayardan oynamanın avantajları neler?

Mobil oyunları bilgisayardan oynamanın pek çok avantajı bulunuyor. Bunun en büyük sebebi de klavye ve fare desteğinin olması. Bu destek ile normal bir bilgisayar oyunu oynuyormuş gibi ayarlarınızı yapabilir ve rahatlıkla karakterlerinizi kontrol edebiliyorsunuz. 9 Lives: The Cat Goes Home oyunu tarzındaki mobil oyunlar için sağlanılan en büyük avantaj tabii ki de büyük ekranda oynamak ve klavye desteği. Oyunu daha iyi kavramak ve kontroller arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilmek için bu iki detay çok önemli oluyor. Özellikle oyunu yeni başlayanlar için avantaj sağlıyor.

Bilgisayardan mobil oyun nasıl oynanır?

Bunun için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarımıza indiriyoruz. Programın kurulumunu yaptıktan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapın. Ardından Play Store’u açın ve oyunu aratın. Oyunun ismini tam yazdığınız zaman otomatik olarak ilk sırada çıkacaktır. Oyunu indirmeye başlayın. Kurulum işlemi uygulama tarafından otomatik olarak yapılacak. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken beklemek ve oyunun keyfini çıkarmak.

9 Lives the cat goes home oyna
BlueStacks ile klavyenizi kullanarak mobil oyun oynama deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yükleme işlemi de tamamlandıktan sonra dilerseniz öncelikle klavye ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bunun yerine BlueStacks’in hazır ayarlarını da kullanabilirsiniz. Bu aşamada karar tamamen size ait. Burada önemli olan 3. şahıs olduğundan dolayı, karakterin kontrolünü rahat bir şekilde sağlayabilmek. Karakteri rahatlıkla kontrol ederseniz zaten nişan almak ve bir oyuncuyu katletmek hiç de zor olmayacaktır.

İnternet ve şarj derdi olmadan mobil oyun oynamak

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın sağladığı en büyük avantajlardan biriyse kesinlikle internet ve şarj problemini ortadan kaldırması. Telefon paketlerimizin interneti günlük sosyal medya kullanımlarımız için anca yeterli oluyor. Buna PUBG Mobile, CoD Mobile ve Brawl Stars gibi popüler mobil oyunlar da dahil olunca, paketler hiç de yeterli olmuyor.

9 Lives The Cat Goes Home Game Over
Tüm canlarınız tükenirse ilk bölümden başlamak zorundasınız.

Klavye ayarlarını tamamen özelleştirebilirsiniz

BlueStacks’in sağladığı en büyük avantajlardan biri klavye tuş atamalarının tamamen özelleştirilebilmesi. Yani buna örnek vermek gerekirse PUBG Mobile gibi oyunlarda karakterinizi isterseniz W, A, S ,D tuşlarıyla isterseniz de yön tuşlarıyla kontrol edebilirsiniz. Bu tuş ayarlamalarını ekranın sağ üst köşesinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Özel olarak bir ayar yapmak istemiyorsanız, BlueStacks tarafından sağlanan hazır ayarları kullanabilirsiniz. Bu hazır ayarları da yine buradan kontrol edebilirsiniz. Hazır ayarlar üzerinde de değişiklikler yapabilir ve bunları kalıcı olması için kaydedebilirsiniz.

9 Lives: The Cat Goes Home PC ile oynama rehberimizin sonuna geldik. Bu oyunu siz de bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

9 Lives The Cat Goes Home İndir

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts