AFK Arena Hile Gibi Taktikler

Hile gibi taktiklerle daha iyi bir AFK Arena oyuncusu olun.
afk arena hile gibi taktikler
AFK Arena bilgisayardan nasıl oynanır?

AFK Arena hile gibi taktikler rehberimizdeki taktikleri uygulayarak en iyilerden biri olmak ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise sizi hemen aşağıya alalım. Öncelikle belirtelim ki oyunu BlueStacks ile PC’de oynayarak daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. 🙂

AFK Arena Hile Gibi Taktikler ve İpuçları!

Hâlâ popüler oyunlar arasında yer alan ve 10 milyondan fazla indirilen AFK Arena, gelen güncellemelerle beraber sürekli yenilenen bir oyun. Bu da yeni gelen oyunculara veya sonradan başlayanlara büyük bir avantaj sağlıyor. Çünkü siz de en iyi oynayanlar kadar iyi oynayabilirsiniz. Bunun için de uygulamanız ve bilmeniz gereken birçok taktik bulunuyor. Eğer bu taktikleri dikkate alırsanız, siz de oyunu neredeyse hile gibi oynayabilirsiniz.

Güncellemeleri Takip Edin!

afk arena güncelleme
Güncellemeleri sürekli olarak takip edin.

Oyunda karakterlerin gücü çok önemli. Gelen güncellemelerle beraber de bu karakterlerin gücü sürekli değişiyor. Bu nedenle eğer oyunda başarılı olmak istiyorsanız güncellemeleri takip etmelisiniz. Tabii sadece takip etmek yetmez, hangi karakter daha iyi bilgisini de alıp, oyunlarınızda bu karakterleri seçmelisiniz. Doğru yapılmış karakter seçimleri sizi zafere bir adım daha yaklaştıracak. BlueStacks ile oyunu oynarken, uygulama güncelleme notlarını size otomatik söylüyor. Böylece ekstra efor sarf etmeden kolaylıkla güncelleme notlarını okuyabilirsiniz.

Mutlaka Bir Loncaya Katılın!

afk arena, ana ekran
Loncaya katılarak gelişimizi hızlandırın.

Hangi oyun olursa olsun loncaların faydaları saymakla bitmiyor. Loncalar, hem gelişiminizi sürdürmek hem de daha fazla seçeneğe sahip olmak için önemli bir rol üstleniyor. AFK Arena’da da bu nedenle mutlaka bir loncaya katılmalısınız. Böylece karakterleri daha hızlı açabilir, geliştirmeler için lonca üyelerinden yardım isteyebilirsiniz. Bir loncaya katılmanın size zararı olmayacaktır. Ayrıca canınız istediğiniz zaman da çıkabilirsiniz.

Kahramanları Geliştirmeye Başlayın!

afk arena, karakter geliştirme
Karakter geliştirmelerinde dikkat edilmesi gerekenler.

Daha iyi karakterler için kahramanlarınızı geliştirmeye başlayın. Ancak bunu yaparken açtığınız tüm kahramanları geliştirmeye çalışmak çok zor. Aslına bakarsanız bunu yapmak sizi geriye bile düşerecektir. Çünkü tek bir karakter üzerinde kaynak harcamaktansa, tüm karakterleri geliştirmeye çalışmak daha maliyetli. Bu nedenle oyuna başladığınız zaman popüler ve güçlü karakterlerden birkaç tanesini açarak onları geliştirmeye çalışın.

Kahraman Dizilişini Doğru Yapın!

afk arena kahraman dizilişi
Doğru kahramanlardan takım kurun.

Kahraman seçimi, geliştirmesi kadar doğru kahraman dizilişini yaratmak da çok önemli. Örneğin şifacısı olmayan bir takım, zorlu rakiplere karşı mücadele ederken erken pes edebilir. Bunun dışında mesela takımınıza saldırı yönü güçlü bir karakter seçmezseniz, takımınız zayıf kalacaktır ve rakiplerinize karşı güçsüz olacaksınız.

En iyi dizilişleri öğrenmenin en pratik yolu rakiplerinizi izlemek. Sizi çok fena yenen bir rakibiniz olunca hangi kahramanları seçmiş, hangi dizilişi yapmış gibi soruların cevaplarını arayabilirsiniz. Ayrıca internetten veya oyunun güncelleme notlarından da hangi karakterlerin popüler ve güçlü olduğunu öğrenebilirsiniz. Genel olarak bilgi vermek gerekirse, tank kahramanlar önde, destek kahramanları da arkada olmalı. Güçlü karakterlerinizi de ortaya koyabilirsiniz.

Güce Değil Dizilime Odaklanın!

AFK Arena kahraman gücü
Kahramanların gücü yerine kompozisyonlara odaklanın.

AFK Arena’nın belki de en çekici yanlarından biri sürekli değişken olması ve zekanızı da sınaması. Oyunda tüm kahraman gruplarının birbirlerine karşı belli avantajları oluyor. Örneğin bir kahraman grubuna karşı çok etkili olan diziliş, bir başka gruba karşı zayıf olabiliyor. Bu nedenle oyundaki tüm kahramanları iyi bilirseniz, başarıyı da kendinize doğru çekmiş olursunuz. Savaşlardan önce rakibinizi iyi analiz ederek, rakip kompozisyonunu ekarte edecek bir diziliş yapmaya çalışın.

Savaşlarda Doğru Pozisyon Alın!

afk arena, kahraman pozisyonları
Rakibinizi iyi analiz edin ve kahramanlarınızı doğru pozisyona getirin.

Oyunda savaş sırasında pek bir şey yapamıyorsunuz. Sizin oyuna etki ettiğiniz nokta savaş öncesi oluyor. Bu nedenle ne yapacaksanız savaşlardan önce yapmanız gerekiyor. Bu aşamada en önemli nokta ise kahramanları doğru konumlandırmak. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi örneğin tank karakterlerinizi grubun önüne alın. Arka tarafa ise destek kahramanlarını koyun. Sadece bu da yetmiyor. Bu tarz bir sıralamayı yaptıktan sonra, kahramanların pozisyonunu da doğru ayarlamalısınız.

Örneğin yanlış konumlandırılmış bir tank nedeniyle rakibiniz arka saflara hemen ulaşabilir. Bunun sonucunda da daha tanklarınız yaşarken, saldırı gücünüzü kaybetmiş olursunuz. Yani savaşı da kaybetmiş olursunuz. Bu nedenle bu tarz şeylere oynarken çok dikkat etmeniz gerekiyor.

BlueStacks ile AFK Arena Oynayın!

BlueStacks ile mobil oyun oynayın
BlueStacks ile AFK Arena dahil tüm mobil oyunları oynayabilirsiniz.

Son olarak söyleyeceğimiz ve gerçekten bir hile gibi oynamanızı sağlayacak bir başka taktiğimiz ise BlueStacks ile oyunu oynamak. BlueStacks, tüm mobil oyunları bilgisayardan oynamanızı sağlayan bir program. Bu program sayesinde, oyunu oynarken telefondan yapacağınız hareketleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde bilgisayardan yapabilirsiniz.

AFK Arena hile gibi taktikler rehberimiz ile oyuna yeni başlayan herkes kısa sürede diğer oyuncular kadar gelişebilir ve başarılı olabilir. Merak ettiğiniz farklı konular olursa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler