AFK Arena PC Üzerinden Nasıl Oynanır?

Bilgisayardan mobil oyun oynamanın zevki de bir başka oluyor.
AFK Arena PC

AFK Arena PC üzerinden de oynanabilen, milyonlarca oyuncuya sahip bir oyun. Bu içeriğimizde de en iyi mobil oyunlar listelerinin daima içerisinde yer alan oyunu bilgisayardan BlueStacks ile nasıl oynayabileceğinizi anlatıyoruz.

AFK Arena PC
Oyunu indirmek için bu görsele tıklayabilirsiniz.

Değişik oyun tarzı ve karakterleri ile kendini sevdirmeyi başaran AFK Arena, Google Play Store’da 10 milyondan fazla indirmeye sahip başarılı bir oyun. Oyun bu kadar sevilince oyuncular da her saniye oynamak istiyorlar. Tabii buna ne şarj ne de internet dayanıyor. Ancak oyunu bilgisayardan ücretsiz bir şekilde de oynayabilirsiniz. Bilgisayardan mobil oyunlar oynamanın da saymakla bitmeyen avantajları bulunuyor. Bu avantajlar diğer oyuncuların önüne geçmenize de fayda sağlıyor.

afk arena pc
Milyonlarca oyuncu arasından en iyisi siz olabilirsiniz.

AFK Arena PC ile nasıl oynanır?

Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için bir emülatöre ihtiyacınız oluyor. Biz genel olarak yayınlarımızda ve YouTube videolarımızda BlueStacks kullanıyoruz. Tamamen ücretsiz ve milyonlarca kullanıcıya sahip bir emülatör olan BlueStacks, Android oyunlarını ücretsiz bir şekilde bilgisayardan oynamanızı sağlıyor. Bilgisayardan mobil oyun oynamak dışında sağladığı çok farklı avantajlar da bulunuyor. Önce bilgisayardan mobil oyun oynamanın avantajlarını anlatalım, daha sonra da AFK Arena’yı bilgisayarınıza nasıl indirebileceğinizden bahsedelim.

afk arena indir
İnternet ve şarj problemi ortadan kalkıyor.

Mobil oyunları PC’den oynamanın avantajları neler?

Telefondan oyun oynamanın en büyük avantajı aslında seyyar olması. Yani dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman oyun oynayabiliyorsunuz. Ancak bu belli bir süre dezavantaja dönüşüyor. Çünkü günümüzde telefonların şarj ve internetleri tüm gün oyun oynamayı kaldıracak düzeyde değil. Bu nedenle sevdiğiniz mobil oyunları bilgisayardan oynamak size büyük bir avantaj sağlayacak. En azından gün içerisinde telefonunuzu normal işleriniz için kullanabilirsiniz. Akşam eve geldiğinizde ise bilgisayardan oyunlarınızı oynayabilirsiniz. Bu aynı zamanda hızlı hesap kasmak için de işinize yarar.

Gündüz telefondan, eve gelince de bilgisayardan oynamaya devam ederek çok hızlı bir şekilde hesaplarınızı geliştirebilirsiniz. Böylece yeni başladığınız bir mobil oyunda diğer oyuncuları yakalayabilir veya PUBG Mobile gibi rekabetçi oyunlarda diğer oyunculara karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Tüm bunları anlatırken klavye ve fare desteğinden de bahsetmezsek olmaz. Rekabetçi veya diğer mobil oyunlarda telefondan oynamak zor olabiliyor. Ancak BlueStacks size mobil oyunları klavye ve fare desteği ile oynama avantajı sağlıyor. Bunun yanında tüm klavye ayarlarınızı özelleştirebiliyorsunuz.

Aynı durum AFK Arena için de geçerli. Oyunda ekrana dokunmanız gereken her yere bir klavye tuşu atabilirsiniz. Böylece fareye bile dokunmadan oynayabilirsiniz. Klavye ve fare desteği özellikle PUBG Mobile, CoD Mobile ve Brawl Stars gibi rekabetçi oyunlarda çok işe yarıyor. Yani bu oyun dışında farklı oyunlar da oynuyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Bilgisayardan oynama konusunda son olarak grafik ve büyük ekran avantajına değinmek gerekir.

afk arena oyna
Yüksek grafik ve oynanış mekanikleri ekleniyor.

Yüksek grafik kalitesi ile oyun oynama keyfi

Bilgisayar oyunları gibi mobil oyunlar da her geçen gün grafik kalitelerini geliştiriyorlar ve daha iyi oyun motorlarına sahip oluyor. Bu telefonları zorladığı gibi aşırı ısınmalarına bile yol açıyor. Ancak bu maalesef gerekli olan bir şey; çünkü artık mobil oyunlar resmen orta seviye bir bilgisayar oyunu ile eş değer düzeyde. Bu nedenle yeni çıkan mobil oyunları telefonunuz kaldırmıyorsa, ya telefon değiştirmek zorundasınız ya da bilgisayardan oynamayı tercih edebilirsiniz. Tost makinesi denilecek bilgisayarlar bile büyük ölçüde tüm mobil oyunları çalıştırıyor diyebiliriz.

Bunun dışında telefon ekranlarında hiç de çekici gelmeyen grafiklerin bilgisayarda oynarken aslında ne kadar da iyi olduğunu görebiliyorsunuz.Bu PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile gibi oyunlardan daha fazla zevk almanızı da sağlıyor. Rakiplerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. MOBA türündeki oyunlarda ise efektlerin aslında hiç de fena olmadığını anlıyorsunuz. Bu nedenle en azından bir kere bilgisayardan oynamanızı tavsiye ediyoruz.

afk arena hile
En kötü bilgisayar bile çalıştırabilir.

BlueStacks ile AFK Arena PC’den nasıl oynanır?

Bilgisayardan oynamak için öncelikle BlueStacks’i bilgisyarınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a, Google hesabımızla giriş yapıyoruz. Son olarak da oyunu aratarak indirebilirsiniz. Oyunun kurulumu ve yüklenmesi program tarafından otomatik olarak yapılıyor. Yükleme tamamlandıktan sonra tek yapmanız oyuna giriş yapmak. Bu andan itibaren isterseniz klavyye ayarlarınızı da yapılandırabilirsiniz. Artık mobil oyun keyfini yaşamaya hazırsınız!

AFK Arena PC

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts