Age of Knights bilgisayardan nasıl oynanır?

Age of Empires’i bilgisayardan oynayarak Orta Çağ dünyanızda kentinizin lordu olun ve diğer krallıkları ele geçirerek koca bir imparatorluk oluşturun!
Empire Age of Knights
Empire Age of Knights bilgisayardan nasıl oynanır?

Fantastik MMO strateji oyunu Empire: Age of Knights ile kendi Orta Çağ kentinizin lordu olun, tahta çıkın ve ittifak savaşlarında çarpışarak diğer krallıkları ele geçirin.

Bilgisayardan Age of Knights Deneyimi!

Empire: Age of Knights oyununda karanlık ve büyülü zamanlar sizleri bekliyor. Şampiyonunuzu yaratın, ordunuzu kurun, uygarlığınızı genişletin ve yıllardır saklı olan gizli sırları açığa çıkararak değerli hazinelere sahip olun. Ork ve ejderhalar ile dolu düşman kalelerini yok edip, diğer krallıkları fethederek kendi bölgenizi daha şatafatlı bir krallık haline getirmek için stratejiler oluşturabilirsiniz.

age of knights şehir
Sarayınızı, askerlerinizi ve ocaklarınızın seviyesini yükselterek daha fazla üretim yapabilirsiniz.

Age of Knights’ı bilgisayar üzerinden de oynayabileceğinizi biliyor musunuz? BlueStacks yardımıyla Age of Knights gibi birçok mobil oyunu bilgisayarlarınızda oynayarak telefonlarınızda karşılaşabileceğiniz bazı sorunları ortadan kaldırıp pek çok konuda avantaj sahibi olabilirsiniz. Peki mobil oyunları bilgisayar üzerinde oynamak sizlere ne gibi avantajlar sağlıyor dersiniz?

Kesintisiz Oyun Deneyimi!

Mobil cihazlarda uzun süreli oyun deneyimleri pek mümkün olmayabiliyor. Telefonunuzda oyun oynarken ciddi bir şekilde oyuna odaklanırsanız zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamayabilir ve böylece hızla tükenen şarjınızın farkında olmayabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Age of Knights oynayarak bu durumun kolayca önüne geçebilir, uzun süreli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Age of Knights Saldırı
Yanınızdaki bölgeleri fethederek krallığınızı güçlendirebilirsiniz.

Daha Büyük Ekranda Oyun Deneyimi!

Bilgisayar üzerinden herhangi bir mobil oyun oynadığınızda kendinizi diğer oyunculara nazaran daha şanslı hissedebilirsiniz. Age of Knights’ı bilgisayarınızda oynarken sahip olduğu ekran mobil cihazınıza göre katbekat daha büyük olacağı için ekrandaki detayları, grafikleri, haritadaki diğer objeleri ve daha fazlasını çok basit bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Mobil cihazınızın küçük ekranından sıkıldıysanız BlueStacks ile bilgisayar üzerinden Age of Knights‘ı bir an önce indirebilirsiniz!

Age of Knights Görevler
Oyundaki görevleri tamamlayarak çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

Klavye ve Fare Avantajı

Mobil oyunları bilgisayardan oynarken klavye ve fare de sizlere fazlasıyla avantaj sağlayacak. Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz. Oyunlarda hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu daha akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamalısınız. Klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Sürükle” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın.

Age of Knights Yapılar
Şehrinizdeki boş bölgelere yaptığınız yapılar ile nüfusunuzu, üretiminizi ve asker üretim sayısını arttırabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden mobil oyun oynarken fare de en az klavye kadar önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Çoğu oyun içerisinde fare ayarları yapmanıza gerek yokken FPS tarzı mobil oyunları oynarken daha rahat bir hassasiyet için en doğru şekilde ayarlamanızı yapmalısınız.

Empire: Age of Knights bilgisayardan nasıl oynanır?

Empire: Age of Knights’ı BlueStacks yardımıyla PC üzerinden oynayabilirsiniz. 2009 yılından beri kullanıcılarının bilgisayarlarını bir Android telefona çevirmelerine yardımcı olan BlueStacks ile yalnızca Age of Knights’ı değil Google Play Store’da bulunan tüm oyunları PC üzerinden oynayabilirsiniz. Age of Knights’ı PC’den oynamak için yapmanız gerekenler ise hemen aşağıda yer alıyor:

  • İlk olarak Android oyunları bilgisayarda oynamanıza yardım eden BlueStacks‘i bilgisayarınıza indirin.
  • Dosya inme süreci sona erdikten sonra, dosyaya tıklayarak kurulumun gerçekleşmesini bekleyin.
  • Kurulum sona erdikten sonra hali hazırda var olan veya yeni açtığınız Google Play Store (Google) hesabınız üzerinden sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra, arama kısmından Empire: Age of Knights oyununu aratın.
  • Doğru oyunu bulduktan sonra, yükleme işlemini başlatın.
  • İndirme işlemi bittikten sonra tüm adımları doğru bir şekilde yerine getirdiyseniz artık oynayabilirsiniz.
  • Age of Knights’ı bilgisayarınıza indirmek için hemen aşağıda yer alan indirme butonuna tıklayabilirsiniz.

Age of Knights indir

“Empire: Age of Knights PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Age of Knights gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler