Among Us Matchmaker is full hatası nasıl çözülür?

Among Us matchmaker is full hatasından dolayı çoğu oyuncu lobilere bağlanmakta güçlük çekiyor. Bu hatayla karşılaşan çoğu oyuncu oyunun Avrupa sunucusunda oynuyor.
Among Us Matchmaker is full hatası
Among Us Matchmaker is full hatasını çözmek için farklı bölgede bulunan sunuculara bağlanmalısınız.

Among Us matchmaker is full hatası yüzünden çoğu oyuncu herkese açık veya özel lobilere katılmakta güçlük çekiyor. Bu hatayı tam anlamıyla çözen bir işlem yapmak mümkün olmadığından dolayı oyunda bulunan sunucu bölgesini değiştirerek daha iyi bir oyun deneyimi sağlayabilirsiniz.

Among Us Matchmaker is Full Hatası

Herhangi bir hatayı çözmek için ilk önce sebebini öğrenmelisiniz. Bu hatanın sebebi ise oyunun anlık sunucularındaki aşırı yüklenmelerden dolayı olduğu söyleniyor. Hatayı aldığınız anda oyunda anlık olarak çok fazla oyuncu bulunuyor ve bu yüzden sunucular çökebiliyor olabilir.

Among Us Matchmaker is full
Bu tarz lobi hatalarıyla karşılaşmamak için bağlantınızın güçlü olması ve oyunun sunucularında yoğunluk olmaması gerekir.

Genellikle Among Us’ın Avrupa sunucularında karşılaşılan bu durum için yapılabilecek pek fazla bir şey bulunmuyor. Among Us son zamanlarda popülerliğini bir hayli arttırmasından olmasından dolayı farklı bölgelerde bulunan sunucular oyunculara istenilen performansı veremeyebiliyor. Oyunu oynarken arkadaşınız sizinle aynı sunucuda bir lobi oluşturmasına rağmen bu lobiye katılamıyorsanız yaklaşık bir dakika kadar bekleyebilir ya da sunucu bölgesini değiştirebilirsiniz. Matchmaker is full hatasının yanı sıra Among Us’ta sunucudan atma hataları da bir hayli fazla. Among Us sunucudan atma hatası nasıl çözülür diye merak ediyorsanız hazırladığımız rehber ile bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Among Us Matchmaker is full hatası nasıl çözülür?

Oyunda karşılaşılan çoğu hatanın çözümü neredeyse birbiriyle aynı. Bu tarz lobi hataları ile karşılaşıyorsanız ilk yapmanız gereken daha stabil bir internet bağlantısına geçmek. Bağlantınızda herhangi bir sorun gözükmüyorsa başka bölgelerde bulunan sunuculara katılmayı deneyebilirsiniz. Bu hata genellikle oyundaki lobileri listelemek istediğinizde karşınıza çıkar. Among Us’ın sunucuları, oyuncular için yeterli olmadığı durumlarında bazı bölgelerde bu hata alınabiliyor. Sunucuların yetersiz kalmasının en büyük sebebiyse oyun çıkış yaptıktan iki yıl sonrasına kadar oyuncu sayısı epey bir düşük olması. Bir anda popüler olan bu oyunun yazılımsal olarak gelişmesi epey uzun sürebilir ancak Among Us’ı oynayan böyle bir oyuncu yoğunluğu olduğu için bu sorunun kısa bir süre içinde düzeltileceğini düşünebiliriz ve Discord sunucumuza katılarak oyunu sesli bir şekilde oynayabilirsiniz.

Among Us Matchmaker is full hata çözümü
Among Us Matchmaker is full hatası için yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok.

Düşük lobi sayısı bulunan sunuculara bağlanmak oyun deneyiminizi arttırabileceği gibi olduğunuz bölgeden uzak sunuculara bağlanmanız ping değerlerinizi de arttıracaktır. Oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak istiyorsanız ping değerlerinizin olabildiğince düşük olması gerekiyor. İnternet hızınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz tüm yöntemleri yazdığımız “Among Us ping sorunu nasıl çözülür?” adlı içeriğimiz ile ping sorununu minimum seviyeye indirebileceğinizi de unutmayın.

Among Us hakkında yazdığımız tüm içeriklere Among Us etiketine tıklayarak göz atabilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıda Impostor olduğunuzda yapmanız gereken taktikler hakkında da harika bir video da bulunuyor. Videoyu izleyerek impostor olduğunuzda neyi yapıp, neyi yapmamanız gerektiğini daha iyi kavrayacak ve bu şekilde artık hiç maç kaybetmeyeceksiniz. İyi seyirler. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler