Among Us şerif modu nasıl oynanır?

Şerif modu ile farklı bir Among Us macerasına ortak olun.
among us şerif modu
Among Us şerif modu nasıl oynanır? Son dönemin en popüler Among Us modlarından biri olan şerif modu hakkındaki tüm detaylar!

Among Us şerif modu nasıl oynanır içeriğimiz ile Among Us’ın en yeni ve eğlenceli oyun modlarından bir tanesi olan şerif modunu nasıl oynayacağınızı öğrenin. Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Among Us’da maceralar ve kıyasıya mücadeleler devam ediyor. Özellikle son dönemde çıkan şerif modu ile birlikte oyuncular, daha farklı bir Among Us tecrübesi yaşamaya başladı. Peki, Among Us şerif modu nasıl oynanır?

Among Us Şerif Modu

Çıkış tarihi 2018 olmasına karşın 2020 yılında patlama yapan ve çok kısa bir süre içerisinde birçok rekor kırmayı başaran Among Us, şüphesiz 2020 yılına en çok damga vuran oyunlardan bir tanesi oldu. Çeşitli faktörlerden ötürü oyuncular tarafından oldukça sevilen oyun, bu başarısını 2021’in başları itibari ile hala sürdürüyor.

among us şerif modu oynama
2020 yılına damga vuran Among Us, bu etkisini 2021 yılının başında da sürdürmeye devam ediyor.

Among Us’da değişik fikirlere sahip oyuncuların yaptığı oyun modları da bulunuyor. Bu oyun modlarının tamamı resmi olmasa da çeşitli yöntemler vasıtası ile kolaylıkla oynanabiliyor. Son günlerde Among Us’ı kasıp kavuran bir mod, oyuncular tarafından oldukça sevildi. Şerif modu adı verilen bu mod ile oyuna farklı bir hava ve heyecan katılmış oldu. Peki, şerif modunun detayları neler?

Among Us şerif modu nedir?

Among Us şerif modu, klasik Among Us rollerine bir yenisini ekleyen ve oyunun gidişatını buna göre değiştiren oyun modudur. Normal şartlarda Among Us’da ekip arkadaşları ve sahtekarlar olmak üzere iki farklı grup bulunur. Şerif modu, bu iki grubun yanına şerif grubunu da ekler ve oyunu buna göre değiştirir. Şerif modu ile 10 kişilik oyunda 7 ekip arkadaşı, 2 sahtekar ve 1 şerif bulunur.

among us şerif modu nasıl oynanır
Among Us şerif modunu oynamak için bu modu internetten bilgisayarınıza indirmeniz ve birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor.

Bu modda şerife de adam öldürme yeteneği verilir ve şerife verilen bu yetenekle sahtekar avına çıkması beklenir. Şerif, adam öldürme yeteneği ile sahtekar olduğundan neredeyse emin olduğu kişileri öldürebilir. Eğer şerif adam öldürme yeteneğini doğru bir şekilde kullanır ve bir sahtekarı öldürürse ekip, kazanmaya bir adım daha yaklaşır. Ancak şerif yanlış bir tercihte bulunup bir ekip arkadaşını öldürürse tabiri caizse intihar etmiş olur, yani kendisini öldürür.

Among Us şerif modu nasıl oynanır?

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere direkt olarak Among Us’dan erişilemeyen ancak internetten indirilerek oynanabilen birçok Among Us oyun modu bulunmaktadır. Bu oyun modlarını oynamak için bu modları bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir, ancak Among Us’daki oyun modlarını oynamak için bu modları sadece sizin indirmeniz yetmez.

among us şerif modu nasıl indirilir
Among Us şerif modunu internetten aratarak bulabilir ve ardından indirebilirsiniz.

Eğer bu oyun modlarını arkadaşlarınız ile birlikte oynayacaksanız bu modları onların da indirmeleri gerekiyor. Bu durum, şerif modu için de geçerli. Eğer arkadaşlarınız ile şerif modunu oynamaya karar verdiyseniz, her bir arkadaşınızın şerif modunu bilgisayarına indirmesi gerekiyor. Şerif modunu nasıl indireceğinize geçmeden hemen önce uyaralım. Şerif modunu arkadaşlarınız arasında oynamak her ne kadar ban riski taşımasa da eğer şerif modunu indirdikten sonra normal Among Us oyunlarına girmeye çalışırsanız ban yeme riski ortaya çıkabilir. Bu noktada bu uyarıyı göz önüne alarak hareket etmenizde fayda var.

Among Us şerif modu nasıl indirilir?

Among Us şerif modunu indirmek için kullandığınız arama motoruna “Among Us Sherriff Mod Download” yazın ve aratın. Çıkan sayfalardan birini tercih ederek girin ve şerif modunu indirin. Şerif modunu indirirken indirdiğiniz sürümün bilgisayarda yüklü olan Among Us sürümü ile eşleştiğinden emin olun. Şerif modunu indirdikten sonra indirdiğiniz klasörü masaüstüne atın. Masaüstüne attığınız dosya bir “rar” dosyası olacağı için bu dosyaya sağ tıklayarak “Klasöre çıkar” seçeneğini seçin. Ardından Among Us’ın dosya konumunu açın ve az önce klasöre çıkardığınız dosyanın içerisinde bulunan her şeyi buraya taşıyın. Tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından Among Us şerif modunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Among Us şerif modu telefondan oynanabilir mi?

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere Among Us şerif modu, birtakım dosyaları indirdikten ve oyun klasörüne taşıdıktan sonra oynanabiliyor. Böyle bir şeyi mobil cihazlarda yapmak oldukça güç olduğundan Among Us şerif modu şu anlık sadece bilgisayarlarda oynanabiliyor.

among us şerif modu telefon
Among Us şerif modu şu an için mobil cihazlarda oynanamıyor.

Eğer son dönemin en sevilen Among Us modlarından biri olan şerif modunu oynamak istiyorsanız, arkadaşlarınızın şerif modunu kendi bilgisayarlarına indirmiş ve indirdikten sonra yukarıdaki adımları gerçekleştirmiş olması gerekiyor. Başta Among Us olmak üzere diğer birçok oyunda beraber oyun oynayabileceğiniz birilerini arıyorsanız Mobidictum Discord sunucusuna katılabilir ve çok sayıda oyuncu arasından yeni oyun arkadaşları edinebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler