Ancient Planet Tower Defense bilgisayardan nasıl oynanır?

Birbirinden farklı bölümlerin bulunduğu Ancient Planet Tower Defense oyununda oyundaki boş alanlara kuleler dikip onları geliştirerek kalenizi saldırılardan koruyun!
Ancient Planet Tower Defense bilgisayardan nasıl oynanır
Ancient Planet Tower Defense bilgisayardan nasıl oynanır?

Ancient Planet Tower Defense BlueStacks yardımıyla artık PC üzerinden de oynanabiliyor. 40 benzersiz seviyenin bulunduğu bu oyunda savaş alanındaki boş herhangi bir yere kuleler dikebilir ve kendi kalenizi korumaya çalışabilirsiniz.

Ancient Planet yerleştirme
Oyun başı elinizde olan paraya göre stratejinizi belirleyerek kuleleri yerleştirin.

Strateji türündeki bu oyunda antik bir medeniyetin kalesi, yabancı düşman ordularının istilasına uğradı. Antik çağların güçlü teknolojilerini kullanın ve düşman ordularının saldırısını püskürtün!

Bilgisayar üzerinden Ancient Planet Tower Defense oynamak mantıklı mı?

Ancient Planet Tower Defense gibi oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek özellikler ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle Ancient Planet Tower Defense mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun.

Ancient Planet Saldırı
Saldırılar sırasında para biriktirdikçe yeni kuleler dikebilir ya da elinizde bulunanları güçlendirebilirsiniz.

Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Legend of Ace’in bilgisayar versiyonuna sahip değilseniz Ancient Planet Tower Defense’i ücretsiz olarak bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

Ancient Planet Tower Defense PC üzerinden nasıl oynanır?

Ancient Planet Tower Defense bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Ancient Planet Tower Defense” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz. Eğer oyunu satın aldıysanız direkt Yükle butonuna basabilirsiniz.

Ancient Planet Yükseltmeler
Oyuna başlamadan önce elmaslarınız ile ek özellikler de alabilirsiniz.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın.

Ancient Planet Başarılar
Saldırıları saf dışı bırakarak birçok başarı elde edebilirsiniz.

Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Sürükle” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Ancient Planet Tower Defense fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın.

Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Ancient Planet Tower Defense indir

“Ancient Planet Tower Defense PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts