Arena of Valor PC üzerinden nasıl oynanır?

arena of valor bluestacks
Arena of Valor

Arena of Valor PC üzerinden de oynanabiliyor. Bilgisayar üzerinden League of Legends ve Dota 2 gibi oyunları oynayan oyuncuların mobildeki ilk tercihlerinden biri olan Arena of Valor, sahip olduğu özellikleriyle diğer MOBA oyunları arasından sıyrılmayı başarıyor. İlk olarak 14 Ekim 2016’da piyasaya sürülen ve o tarihten itibaren oyuncular tarafından ciddi bir ilgiyle karşılanan Arena of Valor oyununun geliştirici ekipleri arasında oyuncuların yakından tanıdığı Tencent Games’te bulunuyor. Oyun ekibi tarafından sık sık getirilen güncellemelerle aktif tutulan Arena of Valor, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlemi sizler için anlatacağız. Gelin, oyunu bilgisayar üzerinden nasıl oynayacağınıza göz atalım.

Arena of Valor’u bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil cihazlar üzerinde bazı oyun türlerinin oynanmasının bazen ne kadar can sıkıcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerek oyun üzerindeki kontrolün zor olması gerekse uzayan oyun sürelerinin mobil cihazınız üzerinde ısınma ve batarya sorunlarını ortaya çıkarması oyuncuları gerçekten zorluyor. Tüm bu sorunları toptan bir şekilde halletmek için bu tarz oyunları bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Bu tarz oyunları bilgisayar üzerinde oynayarak oyundan alacağınız eğlenceyi artırabilir, cihazınızın pil ve batarya ömrünü koruyabilirsiniz. Yani eğer Arena of Valor tarzı mobil oyunları bilgisayar üzerinde oynamayı düşünüyorsanız, bu çeşitli sebeplerden ötürü mantıklı bir hareket olabilir.

arena of valor bluestacks görsel 1
BlueStacks ile Arena of Valor’u bilgisayar üzerinden rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Arena of Valor PC üzerinden nasıl oynanır?

Arena of Valor oyununu bilgisayar üzerinden oynamak istiyorsanız ilk yapmanız gereken BlueStacks uygulamasını bilgisayarınıza indirmek. BlueStacks, sahip olduğu yüksek performans ve sınırsız oyun desteğiyle diğer rakiplerinden sıyrılıyor. Emülatörü bilgisayarınıza indirdikten sonra Google hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra otomatik olarak yüklü gelen Play Store’a giriş yapın. Arama çubuğuna Arena of Valor yazdıktan sonra çıkan listede oyunu bulup Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 446 MB’lık bir indirme işleminden sonra oyununuz hazır hale gelmiş olacak. Oyununuz indikten sonra simgesi, BlueStacks ana menüsüne ve kendi bilgisayarınızın masaüstüne otomatik olarak eklenecek. Bu simgeye tıklayarak oyuna giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan oyuna yeni bir başlangıç yapabilir veya hali hazırda bulunan bir hesabınızla oyuna devam edebilirsiniz.

arena of valor bluestacks görsel 2
BlueStacks ile Arena of Valor’u bilgisayarınızda çok kısa bir süre içerisinde açabilirsiniz.

Klavye Ayarları

Yapacağınız ayarlar çok önemli. Zira klavye ayarlarıyla oyundaki tepki sürenizi kısaltabilir, grafik ayarlarıyla daha akıcı bir oyun deneyimine sahip olarak performansınızı artırabilirsiniz. Bu nedenle bu ayarları oyuna girmeden önce ayarlamanız iyi olabilir. Klavye ayarları için emülatör ekranında sağ tarafta bulunan klavye simgesine tıklayarak ayarlarınızı yapabilir ve gerekirse bazı ayarları özelleştirebilirsiniz. Bilgisayarda oynanan MOBA oyunlarında kullanılan ayarları kullanmak, çoğu oyuncunun daha çok işine geldiğinden ilk önce bu ayarları denemenizde fayda var. Kendinize göre ayar yaptıktan sonra sağ alttan ayarlarınızı kaydetmeyi unutmayın.

arena of valor bluestacks görsel 3
Yapacağınız grafik ve klavye ayarlarıyla performansınızı artırabilirsiniz.

Grafik Ayarları

Daha önce de belirttiğimiz gibi akıcılık, bu tarz hareketli oyunlarda hayati öneme sahip. Bu nedenle doğru grafik ayarları yapmalısınız. Öncelikle Arena of Valor’da sağ üstte bulunan ayarlar sekmesine tıklayıp “Genel” sekmesinden HD Ekran, Görüntü Kalitesi ve Parçacık Kalitesi ayarlarını en düşük seviyeye çekin. Ayarları güncelledikten sonra oyunu kapatıp tekrar açmanızda fayda var. Eğer performans olarak hala yeterli verimi alamıyorsanız BlueStacks ayarlarından gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın uyumluluğuna uygun olarak DirectX ve OpenGL arasında geçiş yapabilir, Cihaz Profili bölümünden emülatör cihazınızı değiştirebilir ve kendi RAM’inize göre BlueStacks optimizasyonu yapabilirsiniz.

Bu içeriğimizde “Arena of Valor PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu yanıtladık. Bu tarz rehberler ve fazlası için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts