Art of Conquest Başlangıç Rehberi

Art of Conquest

Art of Conquest oynamaya karar verdiniz veya halihazırda oynuyorsunuz fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz! Yazımızda başlangıç kahramanlarının özelliklerinden tutun, oyunu BlueStacks 4 ile bilgisayarda nasıl oynayacağınıza kadar anlattık. Yeni bir dünyaya adım atarken sağlam bir zemin hazırlamak için Art of Conquest başlangıç rehberiyle sizi baş başa bırakıyoruz.

Art of Conquest
Başlangıçta seçebileceğiniz kahramanlar.

Art of Conquest Başlangıç Kahramanları

Oyuna ilk girişinizde büyük bir karar vermeniz gerekiyor çünkü üç kahramandan sadece birini seçmeniz gerekiyor ve her birinin kendine has güçleri bulunuyor. Avalon, Avril ve Rufio adındaki bu kahramanlardan birini seçtiğinizde yine bir ihtimal oyunun ileri seviyelerinde diğer kahramanları seçebiliyorsunuz fakat bunun için onlarla karşılaşmanız gerekiyor. Yeni bir kahramanı en baştan geliştirmek de biraz zaman aldığından, gerçekten sevdiğiniz kahramanı seçmenizde fayda var.

Kahraman Özellikleri

Avalon’u seçerseniz, kahramanın komuta ettiği okçular güçlendirme alıyor ve daha güçlü atışlar yapabiliyor. Bunun yanı sıra kahramanın bir yeteneği boss’lara karşı kullanışlı olurken, diğer yeteneği ise savaş alanına ekstra birlik sokabilmemize imkan tanıyor. Savaş alanındaki birlikleriniz güçsüzleştikçe sahaya yeni birlik koymak yeni oyuncuların çok işine yaracaktır. Ayrıca Avalon’un bir diğer yeteneği sayesinde savaştan sonra ekstra kaynak toplayabiliyorsunuz. Avalon bir destek kahramanı olarak gözükse de oyunun orta ve son aşamalarında değerli bir kahraman haline geliyor.

Avril’e baktığımızda saldırı gücü yüksek ve kontrol yetenekleri olan bir kahraman görüyoruz. Avril’in kendini gösterdiği yer ise kendimizden daha yüksek puanlı biriyle savaşırken ortaya çıkıyor. Tabii işleri tersine çeviren bu özelliği Avril’de aşırı mana tüketimine yol açıyor. Kahramanın yetenekleri düşmanın belirli bir noktayı aşmaması için duvar oluşturmasının yanı sıra düşmanı dondurmaya yarıyor. Yani karşı taraf hareket edemiyor ve böylelikle güçleri fazla olmasına rağmen rakip takım güçlerini kullanamaz hale geliyor.

Rufio ise maksimum seviyede bir yeteneği ile 3 kat daha fazla hasar veriyor. Alan etkili hasarı ile de düşük zırhlı askerleri silip süpüren kahraman, başka bir yeteneği ile de tank özelliği kazanıyor ve tam bir savaşçı haline geliyor. Yetenek puanlarını ve güçlü ekipmanları bu kahramana koyarak onu tam bir boss haline getirebilir ve düşmanlarınızın korkulu rüyası haline getirebilirsiniz.

Art of Conquest
Savaş düzeni.

Binaları Yükseltme

Oyunun erken aşamalarında kaynak toplamaya odaklanmanız sizin yararınıza olacaktır. Sonraki aşamalarda ise gücünüzü yükseltmeye başlayabilirsiniz. Irk seçimini sonradan değiştirebiliyorsunuz ve ırk seçiminiz binalara etki etmiyor. Tabii yan etkisi de olmuyor değil. Irk değiştirirseniz yaptığınız teknolojik gelişmeler sıfırlanacaktır. Bu yüzden oyunun sonraki aşamalarında ırk değiştirmek pahalıya patlayabilir.

Birliklerin Güçlü ve Zayıf Yönleri

Oyundaki birliklerin farklı bir birliğe karşı güçlü ve güçsüz olacağını unutmayın. Okçular mızraklılara yüksek hasar verebilirken, mızraklılar atlılara, atlılar piyadelere ve piyadeler de okçulara yüksek hasar veriyor. Bunun yanı sıra bazı birlikler tek bir birim olarak çıkıyor. Tank ve örümcek gibi birimler tek birim olarak üretilmesine karşın hepsi alan etkili hasar verebiliyor. Savaş alanında kullanımlarına gelirsek, düşük güçteki birlikleri en ön safa koymanız daha iyi olacaktır. Her halükarda ön saf en hızlı ölenler oluyor.

Art of Conquest
Buzlu Nova yeteneğini kullanırken.

BlueStacks 4 ile Art of Conquest

Her mobil oyun gibi Art of Conquest’i de BlueStacks 4 ile oynamanın keyfi bir başka. Kullanım kolaylığı ve birliklerinizi ayırt edebilme açısında BlueStacks 4’ü kullanmanız oyun zevkini bir hayli artıracaktır. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da turnuvalardan haberdar olabilir ve Google Bakiyesi kazanabilirsiniz. Bu bakiye ile de Art of Conquest oyun içi marketinden dilediğiniz eşyaları alabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler