Asphalt 9 PC üzerinden nasıl oynanır?

Asphalt 9 PC üzerinden nasıl oynanır?
Asphalt 9 PC üzerinden nasıl oynanır?
Asphalt 9 PC üzerinden nasıl oynanır?

Asphalt 9 PC üzerinden de oynanabiliyor. Mobil yarış oyunlarının en köklü serilerinden olan Asphalt, en yeni oyunu olan Asphalt 9: Legends ile rekor üstüne rekor kırıyor. 25 Temmuz 2018 tarihinde Gameloft SE tarafından piyasaya sürülen oyun en son güncellemesini 16 Mart 2020 tarihinde aldı. Gerçeğe yakın sürüş hissi, onlarca lisanslı arabaya sahip olması ve muhteşem grafikleri ile Asphalt 9 son dönemin en popüler yarış oyunlarından biri haline geldi. Gameloft’un harika yapımı Asphalt 9, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Peki ya bu işlemi nasıl yapabilirsiniz? Detaylı olarak bu yazımızda anlatacağız.

Asphalt 9 PC

Asphalt 9’u bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil yarış oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayarak daha farklı bir deneyim elde edebilirsiniz. Asphalt 9’un yarış performansı ve oynanışı özellikle bilgisayar üzerinden daha akıcı, detaylı ve anlaşılır bir şekilde oynanabiliyor. Bilgisayar üzerinden oyunu oynamanız FPS sorunu yaşamamanıza, ısınma veya oyundan atma gibi durumlar ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Bilgisayar üzerinde oyunu oynarken şarjınız bitmeyecek, bildirim gelmeyecek veya telefon ile aranmayacaksınız. Bunların yanında klavye ve farenin vereceği avantajlar sayesinde oyun deneyiminiz katbekat artacak, daha akıcı bir şekilde yarışlarınıza devam edebileceksiniz. Bu nedenlerden dolayı Asphalt 9 oyununu bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı olacaktır. Bu tarz oyunları da Bluestacks desteği ile bilgisayarınıza taşıyabilir, mobil cihazınızın yaşattığı sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Asphalt 9'u bilgisayar üzerinden de oynayabilirsiniz.
Asphalt 9’u bilgisayar üzerinden de oynayabilirsiniz.

Asphalt 9 PC üzerinden nasıl oynanır?

Asphalt 9’u bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Asphalt 9” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 1.80GB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk aşamada gerekli ek indirmeleri ve eğitim bölümlerini tamamlamanız gerekiyor. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi de sizin için anlatacağız.

BlueStacks ile Asphalt 9 oyna!
BlueStacks ile Asphalt 9 oyna!

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Asphalt 9 klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Dikey Hareket” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Asphalt 9 PC

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, bu tarz bir oyun için çok da önemli olmayabilir. Fakat yine de oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Asphalt 9 fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan seçeneklerden size uygun olanını aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir yarışa girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve fare ile Asphalt 9 oyna.
Klavye ve fare ile Asphalt 9 oyna.

Bu yazımızda Gameloft’un en iyi yarış oyunlarından olan Asphalt 9’u nasıl bilgisayar üzerinden oynayabileceğinizi derledik. Bu tarz mobil oyun rehberleri için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts