Avakin Life PC’de nasıl oynanır?

avakin life pc
Avakin Life

Avakin Life ile sanal dünyanın kapıları tekrar açılıyor. Sosyalleşmekten tutun, para kazanıp yaşam alanınızı ve kendinizi güzelleştirebileceğiniz bu oyunda yok yok. BlueStacks 4 ile bilgisayar üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyuna dair bazı mekanikleri sizden için deneyerek bir yazı hazırladık. Avakin Life iş ve seyahat mekanikleri için yazımızı okumaya devam edin.

Avakin Life
Avakin Life karakter yaratma ekranı.

Avakin Life başlangıç

Kariyer seçim ekranından bir karakter görünümü ve takma ad seçerek oyuna başlıyoruz. Tabii oynanış sırasında bu karakter görünümünü beğenmediğimiz taktirde farklı bir görünüm seçebiliyoruz. Oyuna başlamamız ile de tabiri caizse para yağmuruna tutuluyoruz. Ardından oyun bize 3 farklı seçenek sunuyor. İlk olarak ne yapmak istediğimiz ile ilgili seçeneklerde arkadaşlar edinmek, görünüm değiştirmek ve evinizi dekore etmek gibi seçenekler bulunuyor.

Arkadaş edinmek istediğimizde kapalı bir ortama ışınlanıyoruz ve burada dilediğimiz gibi hareket edebiliyoruz. Hareket etmek için BlueStacks 4 üzerinden oynarken fare ile herhangi bir yere tıklamamız yeterli oluyor. Aynı sırada ise ekranın yan tarafında sohbet kutusu bulunuyor. Buradan dünyanın dört bir yanındaki insanlar ile sohbet edebiliyor ve arkadaş edinebiliyoruz. Özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler için yabancı insanlarla sohbet etmek çok iyi bir dil egzersizi olacaktır.

Avakin Life
Arkadaş edinmek için farklı, işe girmek için farklı odalara giriş yapabiliyorsunuz.

Avakin Life iş imkanları

Oyunda ayrıca iş imkanları da bulunuyor. Ekranın üst tarafındaki “Travel” butonuna tıklamanız durumunda “Jobs” sekmesine basarsanız farklı iş imkanlarını görebilirsiniz. Bir iş alabilmek için ise bazen beklemeniz gerekebiliyor. İş sisteminde iş arayan insanlar odanın içerisindeki rota kağıdını buluyor ve rotaya kayıt oluyor. Ön sıradaki oyuncunun süresi bittiğinde sıra size geliyor ve mesai saatiniz başlamış oluyor. Mesainiz boyunca diğer oyuncuların sizden istedikleri siparişleri yerine getirerek para kazanabiliyorsunuz.

Avakin Life iş ve sosyalleşme dışında farklı oyun içi mekanikleri de oyuncular ile buluşturuyor. Moda gösterileri, apartman satın alıp dekore etmek, arkadaşlarının apartmanlarını ziyaret etmek ve en iyi apartman sıralamasına girmek gibi farklı bir sürü oyun içi aktivitede bulunabileceğiniz Avakin Life ayrıca sayısız kıyafet seçeneği ve evcil hayvanlarıyla da muhteşem bir deneyim sunuyor.

Avakin Life
Mısır macerası adındaki bölümden bir kare.

BlueStacks 4 ile Avakin Life oyna

Türk oyuncuların da bollukta bulunduğu oyunda sosyalleşebilir ve kendi evinizi dekore ederek yeni bir dünya oluşturabilirsiniz. Dahası, para kazanmak için iş sekmesinden bir iş seçebilir ve çalışabilirsiniz. BlueStacks 4 ile Avakin Life’ı bilgisayar üzerinden oynayarak oyun keyfinizi katlayabilir ve uluslararası arkadaşlar edinerek İngilizceniz için harika egzersizler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalına katılarak da diğer oyunlar ile ilgili turnuvalardan haberdar olabilir ve ödüller kazanabilirsiniz. Turnuvalarda görüşmek üzere!

Oyunun oynanış videosunu aşağıdan bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
2 Yorum
  1. Öncelikle merhaba ben bilgisayardan avakin life oynarken ev dekore etmek istiyorum fakat eşyaları döndüremiyorum çok sinir bozucu bilen varsa yazabilirmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler