Battle of Arrow PC’de nasıl oynanır?

Battle of Arrow ile okçuluk dünyasına giriş yapıyoruz.
Battle of Arrow PC Giriş Ekranı
Battle of Arrow PC’de nasıl oynanır?

Battle of Arrow PC sayesinde okçuluk yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz! Battle of Arrow, bizleri epik bir savaş alanına doğru sürükleyen ve bir o kadarda aksiyon içerisinde olduğumuz bir oyun. Ülkenin en iyi okçusu olmaya ve ülkenize gelen orkların karşısında savaşmayı öğrenerek, kendinizi kral yapmaya çalışıyorsunuz. Oyun içerisinde karakterinizin giyebileceği bir sürü ekipmanda mevcut. Battle of Arrow PC üzerinden de oynanabiliyor, bunun için BlueStacks’i kullanmalısınız. Böylelikle oyunda normalden fazla aktif olarak daha hızlı gelişebilirsiniz.

Battle of Arrow: Okçuluk Yeteneğinizi Geliştirin!

Oyunun bir hikayesini özet geçecek olursak. Hikayeye göre oyunun geçtiği evrende dünyada farklı uluslar hep bir rekabet içinde bulunduklarından ve birbirlerinden üstün olmaya çalıştıklarından dolayı uzunca bir süre hep birbirleriyle savaşmışlar, ancak bir gün herkes bu durumdan yılmış ve sonsuz bir dostluk anlaşması imzalamışlar. Ancak bu huzur çok geçmeden orklar ortaya çıkmış. Bu orkların amacı dünyadaki tüm huzuru bozup kendilerine bir üstünlük sağlamak, bu durumdan dolayı bizde tekrardan atımızın üstüne atlıp okumuzu kuşanma vakti gelmiş.

Battle of Arrow karakter yaratımı
Oyunda iki tane karakter bulunuyor biri erkek biri de kadın, seçim sizin.

Oyunda bir macera modu bir de PvP diye adlandırılan gerçek oyuncuya karşı oynadığınız arena modu var. Oyunun içerisinde birinci şahıs yani FPS kamera açısı bulunuyor. Telefonumuzu hareket ettirerek ortadaki nişangahı rakibimizin üstüne getiriyoruz ve ok atmaya başlıyoruz. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değil zira oyunda bir sürü denge bozucu unsur var.

Battle of Arrow Nişan Desteği

Oyun içerisinde nişan desteği bulunmamakta, her şeyi kendiniz yönetmeli ve oynamalısınız. Eğer atın kafasına nişan alırsak at sersemlediği için bir anda kameranız oynarken eğer rakip size elektrikli ok veya zehirli ok atarsa ekranınızda biraz sorun yaşamaya başlayabilirsiniz.

Battle of Arrow Nişan
Oyunda otomatik nişan desteği olmadığından dolayı her şeyi kendiniz ayarlamalısınız.

Battle of Arrow aslında sürekli kafaya sıkıp en yüksek hasarı vereyimden ziyade bir noktadan sonra yüksek hasar yerine doğru zamanlarda doğru yere atışlar yaparak hasarın daha çok olmasını sağlamak ve kazandırmak istenilen bir oyun. Mesela oyunda zırhınız kırılırsa vücudunuzda zayıf noktalar belirmeye başlıyor, oraları vurmak kafadan vuracağınız hasardan daha fazla.

Battle of Arrow Silah Ekipmanları

Öncelikle görebildiğim kadarıyla oyunumuzda 3 farklı ok türü bulunuyor. Bunlar bildiğimiz normal ok, arbalet ve çift arbalet bulunuyor. Hepsinin kendine has avantajları ve dezavantajları var. Mesela iki elimizde tuttuğumuzun iki mermisi var ve daha fazla yakınlaştırma yapabiliyor normal oka göre ancak normal oktan daha yavaş mermi dolduruyor.

Battle of Arrow Envanter
Oyundan envanter bölümün bulunuyor. Buradan kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bunun dışında oyun bize bol bol ödül sunuyor. Mesela günlük bedava kutular, arenada savaştıkça biriken yıldızlarla arena kutusu açma gibi. Bunların dışında üstümüze giydiğimiz her bir kıyafetin de kendine göre artıları var, mesela bazıları macera modunda daha çok işe yararken bazıları PvP modunda işimize yarıyor.

Battle of Arrow Envanter

Oyun içerisinde envanter bölümü bulunuyor, bu envanter sayesinde karakterinizi üstlerine zırhlar giydirebilir veya yeni ekipmanlar kuşatabilirsiniz. Her maç sonu sizler gelen sandıklar ile içlerinden sürekli kendinizi geliştirmek için materyaller ve ekipmanlar çıkarmaya çalışın. Burada tabii ortaya şans işi giriyor.

Battle of Arrow Ork
Oyunda ülkenizi tehdit eden orklar bulunuyor.

Ayrıca sandıklardan atınıza giydirebileceğiniz zırhlarda çıkıyor. Atınız ne kadar iyi korursanız, at o kadar yavaş sersemler. Ayrıca envanter bölümünden ekipmanlarınızı geliştirebilir ve bir üst seviyelere çıkartabilirsiniz. Ne kadar güçlü ekipman yaparsanız savaş sırasında o kadar çok üstünlük sağlayabilirsiniz.

Battle of Arrow PC

Battle of Arrow oynamak istiyorsanız BlueStacks üzerinden oynayabilirsiniz. Bu emülatörü kullanarak oyunda daha uzun süre aktif olabilirsiniz. Böylelikle daha fazla savaş yaparak daha iyi ekipmanlar kazanabilirsiniz. Aynı zamanda grafik, performans ve en az oyun hatası bulunduğundan oyun zevkiniz daha da artacak.

mobidictum_indir_banner_800x90

  • BlueStacks’i açarak Google hesabınızı bağlayın
  • Play Store’dan Battle of Arrow araması yaparak oyunu indirin.
  • Dosya indirimi bittikten sonra oyuna girerek istediğiniz ayarları uygulayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts