Black Desert Online Karakter Oluşturma Rehberi

Black Desert Online karakter oluşturma
Black Desert Online

Bugün Black Desert Online oyununda, oyuna yeni başlayanlar için kesinlikle faydalı olacağını düşündüğümüz bilgilerden bahsedeceğiz. Bu yazımızda, Black Desert Online oyuncuları için karakter oluşturma hakkında bilinmesi gereken her şeyden bahsedeceğiz.

Farklı Özellikler ile Benzersiz Karakterler Yaratın

Oyunu başlattıktan sonra, bir sunucu ve kanal seçimi yapmalısınız. Kendi isteğinize göre hangi sunucuda olmak isterseniz orayı seçin ve oynamaya başlayın. Sunucuyu ve kanalı seçtikten sonra sıra Black Desert Online içerisinde sizlere eşlik edecek olan karakterinizi oluşturmaya geliyor.

Ekranda beliren karakter sınıflarınından herhangi birini oyun tarzınıza bağlı olarak seçebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir şey var, o da bütün karakterlerin cinsiyetinin sabit olması. Örneğin oyunda erkek Cadı veya erkek Kunoichi karakter yaratamıyorsunuz. Ama onların da erkek sınıfı bulunmakta.

Karakter sınıfınızı seçtikten hemen sonra oluşturmak istediğiniz karakteri ayrıntılı bir şekilde düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu kısımda karkaterinizi özelleştirebileceğiniz envai çeşit özellik bulunmakta. Ama bazı özelliklerin üzerinde P simgesi bulunmakta. Bu P simgesi bulunan özellikler, sadece ekstra ücret ödeyerek edinebileceğiniz özelliklerdir.

Saç şekilleri kısmında istediğiniz saçı seçebilir, ayrıyetten üzerinde P simgesi bulunan özellikler burada da karşınıza çıkabilir. Ve eğer hoşunuza giden ve üzerinde P simgesi bulunan bir saç şekli varsa bunu dükkandan satın alabilirsiniz. Ayrıca yukarıda da dediğimiz gibi ayrıntılar tamamen size kalmış durumda, isterseniz karakterinizin saç uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilir ve saçlara kıvrımlar da ekleyebilirsiniz. Hatta saçlarınızın dip kısmını, orta kısmını veya temel renklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Black Desert Online
Black Desert Online Karakter Oluşturma

Karakter oluştururken gözler konusunda da bizlere birtakım özellikler sunulmuş durumda. Burada da karakterinizin gözlerini yine tamamen zevkinize göre istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Gözlerinin şeklini ve rengini istediğiniz ayarlarda düzenleyebilirsiniz. Bu özellikler sadece saçlar ve gözlerde yok, aynı olay yüz hatları için de geçerli. Yüzünüzün şeklini ve ten rengini değiştirebilir ve makyaj ekleyebilirsiniz. Bunların yanında kirpiklerinizde de farklılıklar yapıp yüzünüze dövme yaptırabilir ve kırışıklık da ekleyebilirsiniz.

Black Desert Online, karakterimizin vücudu üzerinde de değişiklikler yapmamıza izin veriyor. Vücudun şeklini değiştirebilir, kas, dövme ekleyebilirsiniz ve karakteriniz için farklı ve sizi anımsatan bir poz da ayarlayabilirsiniz. Bütün bu değişiklikleri yaparken karakterinizi farklı kıyafetler ile süsleyebilir, farklı yüz ifadeleri, arka plan ve pozlar ile karakterinizin nasıl göründüğünü inceleyebilirsiniz. Eğer yukarıdaki görsel özellikleri tamamladıysanız karakterinizin burcunu da ayarlayabilirsiniz. Burçlar, oyundaki karakterler ile etkileşime geçtiğinizde ve karakterinizin yapısı konusunda etkili bir özelliktir. Bütün bu işlemleri bitirdiğiniz zaman karakterinizi kaydedebilir ve oyuna başlayabilirsiniz. Ayrıca karakterinizin tasarımını beğendiyseniz bunu kaydedip başka bir karakter oluşturma durumu yaşayacak olursanız bu tasarımı kullanabilirsiniz.

Black Desert Online

Total
0
Shares
İlgili İçerikler