Block Craft 3D PC üzerinden nasıl oynanır?

Block Craft 3D PC üzerinden nasıl oynanır?
Block Craft 3D PC
Block Craft 3D, PC üzerinden nasıl indirilir?

Fun Games For Free tarafından geliştirilen Minecraft benzeri simülasyon oyunu Block Craft 3D, PC üzerinden de oynanabiliyor.

PC üzerinden Block Craft 3D indir!

Block Craft 3D, PC üzerinden de oynanabiliyor. Minecraft’a benzerliği ile dikkat çeken Block Craft 3D, oyuncuları kendine çekmeyi başarmış olacak ki 100 milyondan fazla oyuncu tarafından indirilmiş. En son 7 Eylül 2020 tarihinde güncellenen Block Craft 3D oyununda Minecraft’ta olduğu gibi kendi köyünüzü oluşturup düzenleyebiliyorsunuz. Ayrıca Block Craft 3D’yi PC üzerinden de oynayarak telefonda yaşadığınız problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Peki Block Craft 3D, PC üzerinden nasıl oynanır ve ne gibi problemleri ortadan kaldırır biliyor musunuz?

Block Craft 3D
Block Craft 3D’de oynarken köyünüze yeni oyuncular da katılabilir.

PC üzerinden Block Craft 3D nasıl oynanır?

Block Craft 3D’yi PC üzerinden oynamak için Android oyunları PC üzerinden oynamanıza imkan sağlayan BlueStacks’e ihtiyacınız var. BlueStacks ile Google Play Store içinde bulunan tüm oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken tek şey BlueStacks’i resmi internet sitesinden indirmek.

Block Craft 3D PC
Building bölümünden yapmak istediğiniz yapıyı seçerek köyünüze craft edebilirsiniz.

Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Block Craft 3D” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak “Yükle” butonuna tıklayın. Yaklaşık 63MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Block Craft 3D Köy yapımı
Block Craft 3D oynarken kendinize harika bir alan oluşturup kendi özel bölgenizi oluşturabilirsiniz.

Kontroller

Oyunu bilgisayar üzerinden oynarken mobilden daha fazla avantaja sahip olabileceksiniz. Bilgisayar üzerindeki bu avantaj ise oyunu fare ve klavye ile birlikte etkin olarak kullanabilmeniz. Doğru bir klavye ayarı ve düzgün ayarlanmış bir fare hassasiyeti ile oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Klavye ve Fare Ayarları

BlueStacks üzerinden klavye ve fare ayarları yapmak oldukça basit. Emülatör ekranının sağ tarafında bulunan Klavye simgesine tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan ayarlamak istediğiniz bölüme tıklayın ve gerekli tuş atamasını gerçekleştirin. Fare ayarı için sağ bölümde bulunan seçenekleri aktif edebilirsiniz. Ayarlamaları oyununuza göre optimize ederek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Artık oyun içi kontrolleriniz en iyi şekilde hazır.

Block Craft 3D

Block Craft 3D’yi bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi anlatan rehberimizin sonuna geldik. BlueStacks ile sadece Block Craft 3D değil tüm mobil oyunları bilgisayardan oynayabilirsiniz. Aklınıza takılan farklı konular olursa bize yorum olarak sormayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler