Block Strike PC Üzerinde Nasıl Oynanır?

Block Strike PC üzerinden nasıl oynanır? Her şeyin kare olduğu bir dünyada FPS deneyimi yaşayın. Block Strike BlueStacks ile artık bilgisayarda.
Mobile Strike PC üzerinden nasıl oynanır?
Mobile Strike PC üzerinden nasıl oynanır?

Block Strike PC üzerinden nasıl oynanır? Her şeyin kare olduğu bir dünyada rakipleriniz ile savaşabileceğiniz bu FPS oyunu özellikle belirli bir kitle için oldukça popüler. Minecraft ve Terraria gibi oyunları seven kullanıcılara hitap eden bu oyun özellikle sunduğu sınırsız oyun modu ile oldukça popüler. Rexet Studio tarafından 4 Aralık 2015 yılında piyasaya sürülen oyun son güncellemesini 1 Nisan tarihinde aldı.10 milyondan daha fazla indirilen Block Strike düşük dosya boyutu ve kullanıcı dostu performansı sayesinde neredeyse her mobil cihazı destekliyor. Fakat daha iyisini isteyenler için Block Strike, BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Peki ya bu işlemi nasıl yapacağız? Tüm detayları ve birçok püf noktası ile bu yazımızda.

Block Strike PC üzerinden oynamak mantıklı mı?

Mobil FPS oyunlarını yapısı itibariyle mobil cihazlardan oynamak oldukça zor. Her ne kadar her şey kare olsa da iyi bir oyun deneyimi için en az 4 parmağınızı ekranın üzerinde tutmalısınız. Bu da oldukça meşakatli bir iş. Block Strike’ı bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi zorlukların önüne geçebilir, klavye ve farenin avantajını kullanarak rakiplerinizden bir adım daha önde olabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar üzerinden oynamanız FPS ve optimizasyon sorunu yaşamamanıza, daha az mobil veri harcamınıza ve mobil cihazınızı yormamanıza neden olacaktır. Block Strike gibi oyunlar uzun süre oynandığında mobil cihazları yoruyor, bu da cihazın ömrünü azaltıyor. Bu sebeplerden dolayı Block Strike’ı bilgisayar üzerinden oynamanız oldukça mantıklı bir  hareket olacaktır.

Block Strike'ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
Block Strike’ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Block Strike PC üzerinden nasıl oynanır?

Block Strike’ı bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan Bluestacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz Bluestacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra Bluestacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi Bluestacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra Bluestacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Block Strike” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak Yükle butonuna tıklayın. Yaklaşık 80MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

İndirmeyi tamamladıktan sonra oyunun simgesi hem BlueStacks ana menüsüne hem de bilgisayarınızın masaüstüne gelecektir. Bu simgeye basarak oyuna giriş yapıyoruz. Kendi hesabımızı bağladıktan sonra artık hazırsınız. Fakat oyuna başlamadan önce klavye ve fare ayarlarınızı tamamlamanız gerekiyor. Aksi taktirde oyunu oynayamayabilirsiniz.

Block Strike BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.
Block Strike BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Bluestacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Bluestacks’te Block Strike klavye ayarlamalarını yapmak için Bluestacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek ve rakiplerinize kolayca ateş etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Block Strike fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Bir maça girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve fare ile Block Strike oynayın.
Klavye ve fare ile Block Strike oynayın.

Bu yazımızda “Block Strike PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu cevapladık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
3 comments
    1. Bu oyundan oyuna değişen bir durum. Oyunlar bazen emulator kullanımına izin vermiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts