Boom Beach açılmıyor hatası nasıl çözülür?

Boom Beach’i açılmayan oyuncular için çözüm yöntemlerini derledik.
boom beach açılmıyor

Boom Beach açılmıyor hatası alıyorsanız, bu yazımızda söylediğimiz çözüm yöntemlerini deneyerek oyuna girebilirsiniz. Bu hatanın en çok görülme sebeplerini ve çözümlerini sizler için derledik.

Mobil oyunlarda hataların en çok görülme sebebi yetersiz depolama alanı veya donanım yetersizliği oluyor. Oyun telefonda yüklü olsa bile, siz oynamaya devam ettikçe hafızaya anlık veriler kaydetmeye devam ediyor. Bu da gerçekten çok az depolama alanı olan kişiler için büyük bir sorun oluyor. Peki bu tarz hatalar alıyorsanız ne yapmalısınız? Sözü de fazla uzatmadan hemen aktarmaya başlayalım.

boom beach çıkartma
Boom Beach açılmıyor sorunu aslında basit yöntemlerle çözülebilir.

Boom Beach açılmıyor hatasının çözümü

Oyunu indirdikten hemen sonra simgeye tıkladıktan sonra açılmıyorsa oyunun dosyalarında bir bozukluk olabilir. Bunun için APK Pure gibi sitelerden APK dosyasını indirmeyi deneyebilirsiniz. Bu sitelerde yer alan dosyalarda oyunun en güncel ve çalışır haldeki kurulum dosyaları yer alıyor. APK dosyasını indirerek direkt kurulum işlemini yapabilirsiniz. Eğer APK dosyasından kurulum yaptıktan sonra hâlâ çalışmıyorsa oyunun genel bir problemi olduğunu gösterir. Bu durumda farklı bir telefondan oyunu kurmayı deneyin. Kurulum tamamlandıktan sonra oyun çalışırsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

boom beach indir
Ön belleği temizlemek hesap bilgilerinizi silebilir.

Oyun ön belleğini temizleyin

Oyunu normalde oynuyorsanız ve bir anda çalışmıyor hatası almaya başladıysanız ikinci olarak denemeniz gereken yöntem ön belleği temizlemek. Bunun için Android kullanıcıları Ayarlar, Uygulamalar yolunu takip ederek oyunu bulmalı ve geçmişi silmeli. iPhone (iOS) kullanıcıları ise Ayarlar’a girdikten sonra oyunu bularak yine aynı işlemi gerçekleştirmeli. Bu işlemi yaptıktan sonra oyundaki hesap bilgilerinizin gideceğini ve tekrar giriş yapmanız gerekeceğini unutmayın. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız lütfen önce şifrenizi öğrenin ve ondan sonra bu işlemi yapın.

boom beach pc
Telefon hafızasında yer açmak için fotoğrafları silebilirsiniz.

Telefon hafızasında yer açın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oyunları oynadığınız sırada telefon hafızasına veri kaydetmeye devam ediyor. Yetersiz depolama alanı olması oyunun açılmasını veya doğru çalışmasını engelleyebilir. Bunun için tek yapmanız gereken en az 100-150 MB olacak şekilde telefon hafızasında yer açmak. Yeterli depolama alanına ulaştıktan sonra telefonunuzu komple kapatıp tekrar açın ve oyuna girmeye çalışın. Eğer sorun devam ediyorsa aşağıdaki yöntemi deneyin.

boom beach
Oyuna gerekli izinleri verdiğinizden emin olun.

Gerekli izinleri verdiğinizden emin olun

Mobil oyunlar bazı verileri tutabilmek için veya oyunun doğru çalışabilmesi için telefonunuzdan bazı izinler istiyorlar. Bu kimi zaman depolama alanına erişim, kimi zaman Galeri’ye kimi zaman da kameraya erişim izni olabilir. İlk başta bu izinleri verdikten sonra yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Bu da oyunun çalışmasını engelliyor olabilir. Bu nedenle oyunun istediği izinleri verdiğinizden emin olmanız gerekiyor. Eğer izinleri yanlışlıkla kaldırdıysanız, yeniden izin verin ve oyuna girmeye çalışın. Eğer sorun devam ederse artık son seçenek kalıyor.

boom beach oyna
Telefon donanımı oyunu kaldırmıyor olabilir.

Telefon donanımını kontrol edin

Boom Beach gibi mobil oyunlar açılmadığı zamanlarda her zaman oyunlarda sorun olacak diye bir şey yok. Telefonunuzda da birçok sorun meydana gelebilir. Bu kimi zaman RAM, işlemci sıkıntısı olabilir kimi zaman da işletim sistemiyle ilgili problemler olabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu da farklı oyunları oynamayı denemek ve uygulamalara girmek. Eğer çalışmıyor hatası alırken farklı oyunları oynayabiliyor ve uygulamaları da kullanabiliyorsanız sorun oyunda demektir. Ancak bu durumun tam tersi söz konusu ise bu telefon donanımında bir sıkıntı var anlamına gelir. Bu durumda telefona format atmanız gerekebilir.

Format işlemi sonrasında telefondaki tüm verilerin gideceğini unutmayın. Bu nedenle rehber, galeri ve önemli dosyaların yedeğini almayı unutmayın. Yedekleme işleminden sonra telefona format atın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Tüm bu yöntemleri denedikten sonra sorun hâlâ devam ediyorsa ve PUBG Mobile gibi yüksek performans gerektiren oyunlar açılmıyorsa, donanım yetmiyor demektir. Yeni bir telefon almanız gerekiyor.

boom beach indir pc
Bilgisayardan oynamak tüm sorunları çözecektir.

Telefondan açılmıyorsa bilgisayardan deneyin

Tüm yöntemleri denemenize rağmen sorun bir türlü düzelmediyse oyunu BlueStacks ile bilgisayardan oynamayı deneyebilirsiniz. BlueStacks, Google Play Store’da yer alan mobil oyunları bilgisayardan oynamanızı sağlayan ücretsiz ve güvenilir bir emülatör. Tek yapmanız gereken resmi sitesinden BlueStacks’i indirmek ve kurulumu yapmak. Kurulumdan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’dan Boom Beach’i indirin ve oynamaya hemen başlayın. Bilgisayarınız düşük bile olsa rahatlıkla mobil oyunları oynayabilirsiniz. Telefondaki hesabınızla giriş yapmak için yine şifrenizi hatırlıyor olmanız gerekiyor. Ardından telefondaki hesabınızla beraber bilgisayarda oynayabilirsiniz.

Bu yazımızda Boom Beach açılmıyor hatası neden olabilir ve çözüm yöntemleri neler gibi soruları cevapladık. Yukarıdaki tüm yöntemleri denemenize rağmen oyun açılmıyorsa lütfen sosyal medya kanallarımızdan bizimle iletişime geçin ve çözümü beraber araştıralım.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler