Brawl Stars Zafer Getirecek Oyun Tüyoları

Brawl Stars
Brawl Stars’ın yeni haritası.

Brawl Stars heyecanı tüm hızıyla devam ediyor fakat bu heyecana biraz da profesyonellik katsak fena olmaz mı? Daha iyi bir oyun çıkarıp daha çok zafer elde etmek tabii ki de herkesin arzu ettiği bir şey. İşte bu yüzden oyunda işinize yarayabilecek birkaç maddeyi sizin için derledik. Küçük gibi gözüken fakat uygulandığı zaman zafer oranınızı artıracak olan bu maddelerden bazıları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yine de bizim yazdıklarımızı da okumaktan çekinmeyin. İşte BlueStacks 4 ile PC’de de oynayabileceğiniz Brawl Stars hakkında ilginizi çekebilecek birkaç tüyo:

Brawl Stars
Brawl Stars’ın yeni haritası.

Sürekli Hareket Edin

Brawl Stars oynarken mermilerin doğrusal gittiğini görmüşsünüzdür.  Mermiyi bir kez ateşlediğinizde artık onun yönünü değiştirmek için yapabileceğiniz bir şey kalmıyor. Aynı şey rakibiniz için de geçerli. Rakibinizin mermilerinden kaçınmak için de sürekli olarak hareket etmemiz gerekiyor. Eğer rakibiniz direkt olarak hedefi seçmeden otomatik olarak nişan almışsa, mermiden kaçınma olayınız sürekli hareket ederek daha da artıyor. Yakın çatışmada ise rakibin sürekli olarak arkasına geçmeye çalışmak veya sağ sol hareketleriyle mermileri ıskalamaya çalışmak dövüş sırasında daha az can götüreceğinden, bu dövüşten sağ çıkmanız daha yüksek bir ihtimal olacaktır.

Takım Çalışmasına Önem Gösterin

Teke tek haritaları saymazsak Brawl Stars bir takım oyunu sayılıyor. Takım oyunu olan bir oyunda ise tek başına tüm yükü üzerinize almak, büyük ihtimalle bozgunla sonuçlanabilecek bir olay. Bu yüzden sürekli olarak takım arkadaşlarımızı gözetlemeli ve onlarla birlikte hareket etmeliyiz. Takım arkadaşlarımız başına buyruk olduğu zaman ise bizim de aynı şeyi yapmaktan kaçınmamız ve dostlarımızı korumamız gerekir. Tek başınıza oynamanın daha verimli olduğunu düşünüyorsanız bir de şu yönden bakalım; başına buyruk hareket eden takım arkadaşlarınızı bir yem olarak kullanarak rakibin hasarından kaçınabilir ve bu sırada büyük hasarlar verebilirsiniz.

Brawl Stars
Brawl Stars 3v3 oyun haritası.

Toplam 10 Kristal Varsa Kaçın

Karşı takımı küçümsemenin veya daha fazla kristalle öldürme almanın hiçbir anlamı yok. Takımınızda toplam 10 kristal varsa direkt olarak kristali korumanız gerekiyor. Sizde veya takımınızdaki oyuncularda toplamda 10 kristal varsa daha fazla öldürme sayısı almanın anlamı da yok. Aksi takdirde kazanmak üzere olduğunuz bir oyunda son anda bile ölerek oyunun seyrini değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra ekstra öldürme skoru almanın da getirisi olmuyor. Kristal toplamanız gereken modda tek amacınız kristal toplamak, skor almak değil.

Poco Varsa Poco’ya Odaklanın

Poco karakteri oyunda dostlarını iyileştirirken hasar verebilen tek karakter. Bu yüzden karşı takımda Poco varsa ilk hedefimizin Poco olması gerekiyor. Poco saldırı ve iyileştirme bakımından geniş bir menzile ve açıya sahip olduğundan, daha çok çalılık kullanmamız veya takım ile birlikte saldırmamız çok daha iyi olacaktır. Aynı şekilde takımınızda bir Poco varsa onu korumanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Savaş sırasında ekstra iyileştirmenin kimseye bir zararı olmaz.

Menzilinizi Bilin

Brawl Stars her bir karaktere benzersiz bir menzil ve saldırı açısı veriyor. Bu yüzden oyun sırasında gördüğümüz karakterlerin menzillerini iyi bilmemiz, bilmiyorsak bile atışlarını izleyip aklımızda bulundurmamız yararımıza olacaktır. Böylelikle rakibe menzilden saldırı yaparak canımızı götürmeden skor alabiliriz. Kısa menzilli karakterler saldırı gücü bakımından fazla olsa da, uzun menzilli bir karakterle oynarken rakibe fazla yaklaşmamak çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca rakibi arkanıza alıp kaçarken ateş etmeniz büyük ihtimal sizin yararınıza olacaktır çünkü atış yaptığınızda sizi kovalayan rakip atışınıza “kafa atarken” siz kaçıyor olacaksınız.

Brawl Stars
Oyun başında görebileceğimiz dostlar ve rakipler.

BlueStacks 4 ile Oynayın

Brawl Stars BlueStacks 4 ile PC’de çok daha kolay bir oynanış sunuyor. Klavye ve Fare ikilisinin hedef alma konusunda çok daha iyi sonuçlar verdiği anlaşılabilir. Siz de bu avantajı kullanarak rakiplerinize karşı çok daha iyi hedef alabilir ve karakterinizi çok daha kolay kontrol edebilirsiniz. Ayrıca çok daha büyük bir ekranda oynayacağınızdan oyun keyfiniz bir hayli artacaktır. Bunun yanı sıra BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek BlueStacks 4 ile Brawl Stars turnuvalarına katılarak Play Store bakiyesi kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu bakiyeleri ise oyunda daha çok kutu satın alarak kullanabilirsiniz.

Total
0
Shares
Related Posts