Brutal Age Balık Tutma Rehberi

Brutal Age
Brutal Age

Brutal Age oldukça büyük bir mobil strateji oyunu. Küçük bir köyde asker yetiştirmeye çalışarak başladığınız bu macerada diğer oyuncuların korkulu rüyası haline gelmeye başlıyorsunuz. Oyunda yapabileceğiniz şeyin sonu yok; asker yetiştirebilir, savaşlara katılabilir, avcılık yapabilir, klanlara katılabilir ve balık tutabilirsiniz. Yapabileceğiniz diğer şeylerden Brutal Age İnceleme yazımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Brutal Age’de nasıl balık tutabileceğinizden ve bu balıkları nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

İlginizi Çekebilir: Brutal Age İnceleme

Brutal Age Rehber

Balık tutmak çok kolay ve yaptığınıza değmeyecek bir iş gibi durabilir fakat durum hiç de öyle değil. Aklınızda “Balık tutmanın getirisi nedir?” gibi sorular olabilir, merak etmeyin bu rehberde hepsini cevaplayacağız. Ayrıca oyun zevkinizi BlueStacks 4 kullanarak nasıl katlayabileceğinizden de bahsedeceğiz!

Brutal Age Deniz Haritası
Brutal Age Deniz Haritası

Brutal Age Nasıl Balık Tutulur?

Öncelikle ana arayüzden “Fishing Spot’u” bulmanız gerekmekte. Bu balık tutma noktaları denizli haritalarda bulunabilir. Deniz haritasına geldiğinizde parlayan küçük yıldızlar göreceksiniz, onlara tıklayın ve açılan pencerede “Balık Tut’u” tıklayın. Böylece balık tutmaya gidebilirsiniz.

Arayüze girdikten sonra yeminizi hazırlayıp bir balık bulmanız lazım. Oyunda 3 tip yem var ve hepsinin özellikleri farklı.

 • Sıradan Yem – Balık tutmak için kullanılan yaygın yem türü
 • Gelişmiş Yem – Daha iyi balıklar tutma şansınızı arttıran gelişmiş bir yem türü
 • Pratik Yemi – Balık tutmakta pratik yapmak için kullanılan yem türü. Bu yem ile iyi balık tutma şansınız oldukça düşüktür.

Yemleri tanıdığımıza göre balıkları nasıl tutacağımıza geçebiliriz, balık tutmak için izlemeniz gereken birkaç adım var.

 • Öncelikle sağ üst köşeden yeminizi seçin, daha sonra yukarıdaki bara tıklayın. Böylece oltanızı suya atacaksınız.
 • Oltanızı attıktan sonra bir balığın oltanıza takılmasını bekleyin.
 • Bir balık oltanızı takıldıktan sonra oltanız oynamaya başlayacak ve size kırmızı bir uyarı verilecek. Bunu gördükten sonra oltanızı saat yönünde çevirmeniz gerekmekte.
 • Oltanızı çevirmeye başladığınızda karşınıza 2 adet bar çıkacak. Bunlardan ilki Mesafe Barı, ikincisi ise Gerginlik Barı. Mesafe barı balığın sizden ne kadar uzakta olduğunu gösterir. Oltanızı çevirdikçe ve balık size yaklaştıkça bu bar da küçülür fakat çok hızlı çekerseniz oltanın ipindeki gerginlik ipin kopmasını sağlar. Bu yüzden bir gözünüzün de Gerginlik barında olması lazım. Çok dengeli ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz bu işlemi.
 • Eğer Mesafe Barını başarılı bir şekilde 0’a indirirseniz balığı da başarılı bir şekilde tutmuş olacaksınız.

Bu işlem biraz zorlu gelebilir. Hatta telefondan oynadığınızda gerçekten zor da. Fakat oyunu BlueStacks 4 üzerinden ücretsiz ve sorunsuz şekilde oynayarak bu zor sistemi kolaylığa çevirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Brutal Age Taktikler ve İpuçları

Balık tutarken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var, onlardan da şöyle bahsedelim.

 • Gelişmiş yem, diğer yemlere nazaran daha iyi balık tutma şansınızı arttırır.
 • Balık tutarken en önemli olay oltanızın gerginliğidir. Oltanız çok gerildiyse saat yönünün tersine çevirerek gerginliği azaltabilirsiniz.
 • Balığı tuttuktan sonra çekmek için kısıtlı bir zamanınız var bu yüzden olabildiğince hızlı çekmeniz lazım.
 • Balık ne kadar iyi olursa, çekmesi de o kadar zorlaşır.

İlginizi Çekebilir: Mobile Legends İnceleme

Brutal Age Balıklar Nasıl Kullanılır?

Evet balıkları tutmak için o kadar uğraştık. Şimdi bu balıkları nasıl kullanacağız? Brutal Age’de balıkları kullanmanın 2 yolu var.

 • Balıkçı Dükkanında Takas Yap: Şehrinizde, sincabın yanında, bir balıkçı göreceksiniz. Bu balıkçıdan balığınızı bir eşya ile takas edebilirsiniz.
 • Bağışta Bulunmak: Klan Bağış bölmesinden balıklarınızı bağışlayabilirsiniz. Bunu yaparak puan ve klan parası kazanabilirsiniz.
Brutal Age Balık Tutmak
Brutal Age Balık Tutmak

Brutal Age Yem Nasıl Bulunur

Brutal Age’de balık yemleri bulmanın birkaç yolu var. Bunlar:

 • Etkinliklerden yem elde etmek
 • Günlük görevlerden yem elde etmek
 • Gem’lerle standart yemler alabilirsiniz fakat günlük 3 tane alma sınırınız var.
 • Klan parası karşılığında Pratik Yemi alabilirsiniz.
 • Yem Paketleri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Star Trek Fleet Command İnceleme

Brutal Age İndir

Brutal Age’i BlueStacks 4 ile ücretsiz ve kesintisiz oynayabilirsiniz. BlueStacks 4 sayesinde telefonunuzun küçük ekranına esir olmak yerine koca ekranda yayıla yayıla oyun keyfinizi katlayabilirsiniz! Brutal Age’i BlueStacks 4 üzerinden indirmek için buraya tıklayınız!

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts