Build a Bridge: Sağlam köprü nasıl yapılır?

Sağlam ve az maliyetli köprüler oluşturarak kazancınızı arttırın. Aynı zamanda ekstra görevleri yaparak altın kazanabilirsiniz.
Build a Bridge! Bilgisayar
Bilgisayardan oynamak için BlueStacks’i indirmelisiniz.

Build a Bridge sağlam köprü yaparak araçları güvenli bir şekilde karşıya geçirebilirsiniz. Oyunun ilk başlarında kolay köprüler yapsanız da ilerleyen zamanlarında daha iyi köprüler inşa etmek zorundasınız. Bölümler yavaş yavaş zorlaştığından dolayı endişelenmenize gerek yok. Her yeni açılan özellik için kısa bir rehber izleyeceksiniz.

Build a Bridge Sağlam Köprü

Sağlam köprü yapmanın yanında maliyeti olabildiğince azaltmanız gerekiyor. Gereksiz yapılardan kurtularak harita puanı olarak üç yıldız kazanabilirsiniz. Bölüm yıldızları sizin bu haritada ne kadar zorlandığınızı gösteriyor. Ayrıca yetersiz malzeme kullanımıyla güvenli bir köprü kuramazsanız bölümü yeniden oynamanız gerekiyor.

Build a Bridge Sağlam Köprü
Build a Bridge sağlam köprü yapmak için tahtaları kullanabilirsiniz.

Hem sağlam hem de en az masraflı bir köprü inşa etmelisiniz. Bazen bölümü geçmek için yapacağınız köprülerin inşaatını bile saatlerce düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak mantıklı bir şekilde düşünürseniz işiniz daha da kolaylaşır. Eğer zorlanıyorsanız ilk olarak iki taraf arasındaki bağlantıyı kurun. Ardından destekler oluşturarak köprünüzü güvenceye alabilirsiniz.

Kılavuz seçeneğini açık tutun

Köprü yaparken kılavuz seçeneğini açarsanız daha sağlam bağlantılar ve daha iyi köprüler oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda sağlam bağlantı kurmak için desteklerin olabildiğince eşit konumda olması gerekiyor. Harita ızgarası da diyebileceğimiz bu seçeneği kapatırsanız işiniz biraz daha zorlaşacak. Eğer daha zor bir oyun istiyorsanız bu seçeneği kapatın.

Build a Bridge Yapılabilecek Köprüler
Bölümleri başarılı bitirmek için sağlam köprü yapın.

Sürekli denemeler yapın

Eğer bir bölümü geçemiyorsanız yaptığınız her şeyi yıkın. Sürekli farklı denemeler yaparak daha iyi bir köprü inşa edebilirsiniz. Her başarısız olduğunuzda haritayı başka bir bakış açısından inceleyin. Gözünüzden kaçan yerleri farklı bakış açılarına geçerek kolaylıkla görebilirsiniz.

Build a Bridge Harita Görevleri
Harita görevlerini tamamlayarak ekstra ödüller kazanabilirsiniz.

Güçlü destekler oluşturun

Harita içerisinde yapacağınız ilk denemede olabildiğince az malzeme kullanın. Aynı zamanda araçlar karşıya geçerken köprü bağlantınızın hangi tarafının güçsüz olduğunu görebilirsiniz. Böylelikle sağlam yerleri daha da sağlamlaştırmak yerine kolaylıkla kopan güçsüz bağlantıları güçlendirirsiniz.

Build a Bridge Bakış Açıları
Hataları çözebilmek için farklı bakış açılarından oynayın.

Yeni malzemeler kullanın

Build a Bridge! oyununda ilerlediğiniz taktirde bölümler zorlaşacak. Bu bölümleri daha rahat geçebilmeniz için hem haritada kullanabileceğiniz bütçe artacak hem de yeni malzemeler kullanabileceksiniz. Eğer yeni başladıysanız ilerleyen bölümlerde sizleri çelik ve kablolar bekliyor. Çelik ve kablolarla bağlantınızı güçlendirebilirsiniz.

Build a Bridge Tüm Bölümler
Bölümleri üç yıldızla geçmek istiyorsanız olabildiğince az maliyetli köprü inşa etmelisiniz.

İpucu kullanın

100 Altın karşılığında geçemediğiniz bölümlerde ipucu kullanabilirsiniz. Haritanın %50’sini oyunun yapmasını sağlayarak yolun devamını kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylelikle geçmekte zorlandığınız bölümleri kolaylıkla geçebilirsiniz. Bölümleri geçtiğinizde verdiğiniz altın neredeyse bu ücretle aynı olduğundan hiçbir kazanç sağlamadan bölümü geçebilirsiniz.

Build a Bridge Yanlış Köprü
Yanlış köprü yaparsanız harita en baştan başlar.

Bölümleri geçtikten sonra görevleri yapın

Bölümleri üç yıldızla geçtiğinizde ekstra olarak üç tane yeni görev verilecek. Aynı bölüme girerek görevleri yapmaya çalışın. Böylelikle daha fazla altın kazanabilirsiniz. Görev yapınca altın dışında başka bir şey vermediğinden dolayı yapmak zorunda değilsiniz. Uğraşmak istemiyorsanız diğer bölümlere geçebilirsiniz.

Build a Bridge Kontrol Ayarları
Kontrol ayarlarını uygulayarak daha hızlı oynayabilirsiniz.

BlueStacks ile PC üzerinden oynayın

En iyi telefonlardan 9 kat hızlı çalışabilen Android oyun emülatörü olan BlueStacks’i kullanarak bilgisayarınız üzerinden Build a Bridge! oynayabilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra kısayollar, makrolar veya tuş atamaları yaparak oyunu daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Böylelikle sağlam köprüler oluşturabilirsiniz. BlueStacks’i resmi internet sitesinden indirdikten sonra oyunu indirmek için aşağıda bulunan işlemleri uygulamalısınız.

Build a Bridge Sağlam Köprü

  • Google hesabınızı bağlayın.
  • Ardından Play Store uygulamasını açın.
  • Build a Bridge! araması yaparak oyunu indirin.
  • Oyuna girerek istediğiniz ayarları oluşturun.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts