Bus Simulator Oynamak İçin 5 Altın Neden

bus simulator oyna

Bus Simulator oynamak ve oynamamak arasında kaldıysanız, bu içeriğimizi okuduktan sonra artık kesin bir karar verebileceksiniz. Bilgisayarı ETS2’yi kaldırmayanlar için özel olarak bilgisayardan nasıl oynayabileceğinizi de anlatıyoruz.

bus simulator

Bus Simülator neden oynanmalı?

Google Play Store’da 10 milyondan fazla indirme alan ve oyuncular tarafından da büyük beğeni toplayan oyun, adeta mobil oyuncular için ETS 2 görevini üstleniyor. Grafikleri ve oynanış mantığı açısından çok benzerlik gösteriyor. Bu oyunda yük taşımak yerine bu sefer yolcu taşıyoruz ve hatta bu yolcuların yiyeceklerine kadar ayarlayabiliyoruz. Bu da bizim yolcu taşımacılığını en ince ayrıntısına kadar yaşamamızı sağlıyor. Bu oyunu bilgisayardan da oynamak için birçok sebebimiz bulunuyor.

bus simulator
Otobüs sürmeye meraklılar için iyi bir alternatif.

Büyük ekranda oynayabilirsiniz

Telefondan oyun oynamak zevkli bir aktivite. Ancak bir oyunu sadece eğlence yerine, rekabet için de oynuyorsanız farklı ihtiyaçlarınız olabilir. Mesela ETS 2’yi bilgisayarınız kaldırmıyorsa, alternatif olarak bu oyunu oynamak isteyebilirsiniz. Ancak bunu bilgisayardan oynayarak daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Büyük ekranda oynarken hem çevreye daha fazla hakim oluyorsunuz hem de oyunun grafik kalitesini sonuna kadar yaşayabiliyorsunuz. Oyunda otobüsleriniz için kostümler de satın alırsanız, bu kostümler büyük ekranda çok daha havalı gözüküyor.

bus simulator oyna
Oyunda kendi filonuzu kurabiliyorsunuz.

Kısa sürede otobüsçüler kralı olun

Oyunu hem bilgisayardan hem de mobilden oynayabilirsiniz. Bu da bilgisayar başında değilken telefondan, evdeyken de bilgisayardan oynayabilirsiniz anlamına geliyor. Yani hiç durmadan tecrübe ve para kasmaya devam edebilirsiniz. Tecrübe ve para oyunda yeni otobüsler ve özellikler açabilmeniz için çok önemli bir rol oynuyor. Böylece oyundan aldığınız zevk de iki katına çıkacaktır. Özellikle oyuna geçtiğimiz dönemlerde eklenen kendi kostümünüzü yapma eklentisiyle beraber, sürmeyi hayal ettiğiniz otobüsleri çok kısa bir sürede elde edebilirsiniz.

bus simulator indir
Sürüşünüze dikkat edin kaza yapabilirsiniz.

Kendinizi gerçek bir uzun yol kaptanı yapın

Oyunu oynamanızı gerektirecek en büyük neden bize kalırsa gerçekçiliği. Çünkü ikram edilecek yiyeceklerden, yolcuların müzik dinlemesine ve ne zaman mola vereceğinize kadar siz karar verebiliyorsunuz. Hatta hava sıcak geldiyse klimayı bile açabilirsiniz. Yani kısacası bir uzun yol kaptanı neler ile uğraşıyorsa siz de onlarla uğraşıyorsunuz. Ayrıca benzin kontrolü de tamamen sizin elinizde. İsterseniz yola çıkmadan da alabilirsiniz veya yolda bitmesine yakın da alabilirsiniz. Ancak benzinlik mesafelerine dikkat edin, yolda kalma ihtimaliniz de çok yüksek olacaktır.

bus simulator hile
Bilgisayardan daha yüksek grafiklerle oynayabilirsiniz.

Bilgisayardan neden oynamalısınız?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi büyük ekranda oynamak bir avantaj. Ancak bilgisayardan oynamanın avantajları sadece bununla da sınırlı değil. İlk olarak en büyük avantajı klavye ve fare desteği ile PC üzerinden oynamak. Yani direksiyon seti olmayan ETS2 oyuncuları gibi siz de Bus Simulator’ı bilgisayardan klavye ve fare desteği ile oynayabilirsiniz. Otobüsünüzü W, A, S, D tuşları veya kendi belirlediğiniz tuşlar ile kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında ikram, multimedya, kapı açma gibi oyun mekaniklerini fareniz ile tek bir tıklama ile kontrol edebiliyorsunuz. Açıkçası oynanış açısından oldukça avantajlı diyebiliriz.

Tüm bu avantajların dışında bir de internet ve şarj sorununu ortadan kaldırması var. Telefonlardan mobil oyun oynamak şarjınızın hızlı bitmesine ve internet paketinin aniden yok olmasına neden olabiliyor. Bunu çözmenin en basit yolu da bilgisayardan oynamak. Çünkü akıllı telefonlarımızın bataryası hâlâ üst seviye oyunları uzun süre kaldırabilecek kadar yeterli değil. Bilgisayardan dilediğiniz zaman oynayarak, telefon internetinizi kendinize ayırabilirsiniz.

Bus Simulator PC ile nasıl oynanır?

bus simulator

Bunun için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından programı açın ve içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra oynamak istediğiniz mobil oyunu yazın ve aratın. İndirme tuşuna bastıktan sonra artık tek yapmanız gereken beklemek. Oyunun yüklemesi program tarafından otomatik olarak yapılıyor. Yükleme tamamlandıktan sonra mobil oyunları bilgisayardan oynama keyfini yaşayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts