Call of Duty Mobile Arkadaş Ekleme: Nasıl arkadaş eklenir?

CoD Mobile nasıl arkadaş eklenir
Call of Duty Mobile’da nasıl arkadaş eklenir?

Call of Duty Mobile arkadaş ekleme özelliğini kullanarak arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. CoD Mobile’da arkadaşlarınız ile oynamak için birbirinizi arkadaş olarak eklemeniz gerekiyor. Arkadaşlarınız ile birlikte grup olarak Çok Oyunculu veya Battle Royale moduna girerek birinciliğe oynayabilirsiniz.

Call of Duty Mobile Arkadaş Ekleme

Call of Duty Mobile’da arkadaş eklemek için ana ekranın üst kısmında bulunan “iki kişi simgesine” dokunarak arkadaşlarınızı yönetebilirsiniz. Arkadaşlar sekmesi sizlere mevcut arkadaşlarınızın tümünü gösterir ve arkadaş silme (çöp kutusu simgesi), arkadaşınızın çevrim içi olup olmadığını görme (göz simgesi), mesaj gönderme (sohbet simgesi) ve arkadaşlarınıza DP gönderme (DP simgesi) gibi özelliklere olanak tanır.

Call of Duty Mobile iki kişi simgesi
Sağ üst kısımda bulunan iki kişi simgesine tıklayarak arkadaş ekleme bölümüne gidebilirsiniz.

Sosyal Hesap Arkadaşları sekmesinden oyuna bağlı hesabınızdaki tüm arkadaşlarınızı görebilirsiniz. Son Takım Arkadaşları altında, sarı renkli arkadaş ekleme simgesine dokunarak yakın zamandaki bir maçta birlikte oynadığınız bir oyuncuyu da arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz bir oyuncunun adını biliyorsanız Arkadaş Ekle kısmına gidin ve bir arkadaşlık isteği göndermek için filtreleri kullanabilir ya da direkt olarak aramaya adını yazabilirsiniz. Başka birisinden size gönderilen bir arkadaşlık isteğini onaylamak ya da reddetmek için de en altta bulunan İstekler sekmesine dokunun.

Cod mobile arkadaş ekleme
Bağlı hesabınızdaki arkadaşlarınıza, son oynadığınız oyundaki kişilere ve mevcut arkadaşlarınıza “Arkadaş” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Call of Duty Mobile’ı bilgisayardan oynayın!

Call of Duty Mobile’ı bilgisayardan oynayarak en başında diğer oyunculara karşı büyük avantaj sağlıyorsunuz. Bu sadece klavye ve fare desteği ile ilgili bir durum değil. Büyük ekranda oynamak, rakip oyuncuların bedenlerini daha büyük görmenizi ve daha doğal olarak daha kolay nişan almanızı sağlıyor. Ayrıca oyunun grafikleri bilgisayardan oynarken çok daha güzel oluyor. Açıkçası oynarken orta seviyenin bile üzerinde olabilecek bir bilgisayar oyunu hissi veriyor. Doğal olarak siz de oynarken zevk alabiliyorsunuz. Bunun dışında tabii ki klavye ve fare desteği de var.

Call of Duty Mobile Arkadaş Ekleme
İster filtreleri kullanarak, isterseniz de direkt olarak arama yaparak istediğiniz kişiyi arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Özellikle klavye desteği içerisinde tuşların tamamen özelleştirilebilir olması, istediğiniz gibi ayarlamalar yapabilmenizi sağlıyor. Yanında fare desteği de gelince oyun içerisinde hem hareket etmek hem de nişan almak çok daha kolay oluyor. Fare hassasiyetini hem oyun içerisinden hem de BlueStacks içerisinden tamamen değiştirebilirsiniz. Tüm bu yardımcı faktörlerin de devreye girmesiyle beraber, telefondan yapması en zor görev bile sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. İnternet ve şarj problemini ortadan kaldırmasını da unutmamak gerekiyor.

BlueStacks ile mobil oyunlar bilgisayardan nasıl oynanır?

Mobil oyunları bilgisayardan oynamak için öncelikle BlueStacks’i bilgisayara indirmemiz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve güvenilir bir emülatör olması ve kullanıcılarına neredeyse sınırsız ayar sağlaması nedeniyle en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. BlueStacks’i bilgisayara indirip kurduktan sonra içerisinde yüklü olarak gelen Google Play Store’a giriyoruz. Burada mevcut hesabınızla oynamak istiyorsanız öncelikle giriş yapmanız gerekiyor. Ancak farklı bir hesapla oynamak istiyorsanız, farklı bir Google hesabı ile giriş yapabilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra kurulum işlemi otomatik olarak program tarafından yapılıyor.

Kurulum işlemi de tamamlandıktan sonra artık oyuna giriş yapabilir ve yukarıda anlattığımız yöntemlerle yeni hesap oluşturabilirsiniz. Bir CoD Mobile rehberimizin daha sonuna geldik. Aklınıza takılan sorular olursa, bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşmayı unutmayın.

Call of Duty Mobile PC indir

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts