Call of Duty Mobile Çok Oyunculu Mod Rehberi

call-of-duty-mobile-cok-oyunculu

CoD Mobile Çok Oyunculu Oyun Modu

Call of Duty Mobile oyununda Çok Oyunculu modunda oynamadan önce yapmanız gerekenleri sizler için hazırladık. Çok Oyunculu modunda hangi oyun modları bulunduğunu, Teçhizat ayarlaması, Operatör Becerileri, Skor Serimi ve oyuna nasıl başlayacağınız ile ilgili tüm detaylar:

Çok Oyunculu Modda Hangi Oyun Modlarını Oynayabilirim?

Call of Duty Mobile Çok Oyunculu modunda şu oyun modları bulunmaktadır:

Cephe Hattı

Karşı takımdaki oyuncuları öldürerek skor sınırına ulaşmalısınız. Ölürseniz her zaman kendi üssünüzde doğarsınız. Skor sınırına en erken ulaşan takım maçı kazanır.

Takım Ölüm Maçı

Cephe Hattı’na benzer şekilde burada da hedef rakip oyuncuları öldürmektir ve skor sınırına ulaşan ilk takım kazanır. Ancak canlanma noktaları maç boyunca değişkenlik gösterebilir.

Hakimiyet (5. Seviyede Açılır)

Haritadaki üç denetleme noktasını ele geçirip savunun. Takımlardan biri 100 puana ulaştığında takımlar taraf değiştirir ve denetleme noktaları yeniden tarafsız olur. 200 puana ulaşan ilk takım maçı kazanır.

Ara ve Yok Et (5. Seviyede Açılır)

Savunma yapın ve hedefleri yok edin. Öldüğünüzde raund bitene kadar yeniden canlanma yoktur.

Call of Duty’yi yeni oynamaya başladıysanız ya da sadece biraz pratik yapmak istiyorsanız Yapay Zekâya Karşı Pratik Yap oyun modunu seçin. Burada yapay zekâ tarafından yönlendirilen rakiplere karşı becerilerini geliştirebilir ve %90 oranında daha az olsa da DP kazanmaya devam edebilirsiniz.

call of duty mobile çok oyunculu

Teçhizatınızı Nasıl Ayarlamanız ve Düzenlemeniz Gerekir?

Çok Oyunculu mod için teçhizatlara ana ekrandan veya Çok Oyunculu mod lobisinden Teçhizat düğmesine dokunarak erişebilirsiniz. Buradan Teçhizatların arasındaki boşluklara dokunarak askerinizi, operatör becerinizi, birincil ve ikincil Silahlarını, Optik ve aparatlarınızı, avantajlarınızı ya da Ölümcül ve taktik ekipmanlarınızı değiştirebilirsiniz.

Tüm bu teçhizat bölmelerini ve eşyalarını oyuna başlar başlamaz kullanamazsınız. Ancak maçlarda ilerleyip üst seviyelere çıktıkça çok daha fazla eşyanın kilidi açılır. Her bölme için kilidinin hangi seviyede açılacağı hemen yanındaki sarı yıldızın içindeki sayıyla belirtilir. Üst seviyelere çıktıkça yeni özelleştirilebilir teçhizat bölmelerinin de kilidi açılacaktır. Teçhizatların mevcut adını, örneğin “Teçhizat 1” yazan yeri yan taraftaki kağıt kalem simgesine dokunup yeni bir ad girerek değiştirebilirsiniz.

Çeşitli teçhizatların kilidini açtıktan sonra Teçhizat ekranının en altındaki Varsayılan düğmesine basarak en sevdiğiniz silahları varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. Call of Duty Mobile Silah Rehberi yazımıza göz atarak en güçlü silahlar hakkında bilgi sahibi olabilir Teçhizat çantanızı ona göre düzenleyebilirsiniz.

call of duty mobile çok oyunculu

Operatör Becerileri Nelerdir?

Operatör Becerileri, bir teçhizata atayabileceğiniz özel silahlar veya yeteneklerdir. Operatör Becerilerini donandığınızda ve bunlar oyunda kullanılabilir hale geldiğinde sizlere, oyunun kaderini belirlemek üzere kısa süreyle kullanabileceğiniz son derece güçlü cihazlar veya beceriler kazandırır.

Operatör becerilerinin kilidi 3. seviyede açılır ve siz seviye atladıkça diğer pek çok çarpıcı ve taktiğe dayalı Operatör Becerisi de bunu takip eder.

  • Alev Makinesi – Yakın mesafede yakıcı alev püskürten alev fırlatıcı.
  • Savaş Makinesi –  Yıkıcı yük ağırlığına sahip tam otomatik el bombası fırlatıcı.
  • Mini Taramalı – İsabeti zaman içinde artan, elde taşınan küçük bir tabanca.
  • Genişleyen Kalkan – Seni ve takım arkadaşını korumak üzere şekil değiştirebilen bir kalkan yerleştirir.
  • Elektrik Fırtınası – Ateş etme düşmesine basılı tutarak güçlü topla ve hedefe felç edici bir yıldırım gönderir. Zincirleme gelen yıldırımlar yakındaki dokuz düşmana isabet eder.

call of duty mobile çok oyunculu

Skor Serimi Nasıl Yaparım?

Çok Oyunculu mod lobisinde ekranın sol tarafındaki Skor Serileri‘ne dokunun. Buradan seçenekleri değiştirerek savaşa giderken hangi Skor Serisi seçeneklerini kullanmak istiyorsanız onları belirleyebilirsiniz.

Siz maçlarda ilerleyip üst seviyelere çıktıkça Skor Serilerinin kilidi açılacak ve her  Skor Serisi için kilidinin hangi seviyede açılacağı hemen yanındaki sarı yıldızın içindeki sayıyla belirtilir.

Maça Nasıl Başlarım?

Maça başlamadan önce bir oyun modu seçmeniz gerekmektedir:

  1. Ana ekrandan Çok Oyunculu seçeneğine dokunun.
  2. Sol üst köşede Maç seçeneğine dokunun.
  3. Oyun modu seçme listesini açmak için sağ alt köşedeki beyaz kutuya dokunun
  4. İstediğiniz oyun modunu seçin
  5. Ayrıca oyun modunun altında, oynamak üzere belirli bir  haritayı da seçebilirsiniz.

Oyun modunu seçtikten sonra sol alt köşedeki düğmelere basarak Skor Serilerini ve Teçhizatınızı yönetebilir ya da sağ alt köşedeki Başla düğmesine dokunarak maça başlayabilirsiniz.

Arkadaş Listenden diğer oyuncuları da davet etmek istersen sağ üst köşedeki Arkadaşları Davet Et menüsünü kullanabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts