Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları

Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları

Call of Duty Mobile karakter sınıfları rehberi ile sizlerin karşısındayız. Call of Duty Mobile’da birçok karakter sınıfı bulunuyor. Her karakter sınıfının kendine has özellikleri bulunuyor ve bunlar da size birçok avantaj sağlayabilir.

Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları

Call of Duty Mobile’da 7 tane karakter sınıfı bulunuyor. Bu karakter sınıfları kendi arasında sırasıyla: Gözcü, Palyaço, Sıhhiyeci, Ninja, Muhafız, Tamirci ve Hava olarak sınıflanıyor. Bu karakter sınıflarının her birisi kendine has özellikler taşıyor. Bu özellikler neler bir göz atalım.

Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Gözcü
Call of Duty Mobile: Gözcü Sınıfı

Gözcü

Call of Duty Mobile’da her sınıfın kendine has iki tür özelliği bulunuyor. Gözcü sınıfının da özellikleri arasında Sensör Dartı ve Tahip Cihazı bulunuyor.

 • Sensör Dartı: Sensör Dartı, düşmanların pozisyonlarını radar haritasında gösteren bir Sensör Dartı atmanızı sağlıyor.
 • Takip Cihazı: Birkaç saniye boyunca düşman ayak izlerini sizlere gösteriyor.
Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Palyaço
Call of Duty Mobile: Palyaço Sınıfı

Palyaço

Call of Duty Mobile’da en güçlü karakter sınıfı olarak belki de ilk sıraya Palyaço sınıfını koyabiliriz. Palyaço karakter sınıfı da Oyuncak Bomba ve Anti Zombi özelliklerine sahip. Bu özellikler sayesinde zombileri düşmanlara atarak onları oyalayabilirsiniz.

 • Oyuncak Bomba: Yalnızca yakınlarındaki birliklere saldıran zombileri çağır.

Bu özellik sizlere oyun içerisinde çok fazla avantaj sağlıyor. Çünkü etrafınızda herhangi bir düşman sesi duyduğunuzda hemen Oyuncak Bomba’yı kullanarak sesin geldiği yöne doğru bombayı atarak bombadan zombilerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde düşman zombilerle uğraşırken aniden çıkarak onları öldürebilirsiniz.

 • Anti Zombi: Zombilerin oyuncuyu fark etme mesafesi 15 metreye düşürür.

Eğer Palyaço sınıfını seçtiyseniz ve karşınızda da aynı sınıfı seçmiş bir düşman bulunuyorsa düşmanınızın atacağı zombilerin sizi farketme mesafesi 15 metreye düşecek. Bu şekilde zombileri gördüğünüzde hemen yönünüzü değiştirip farklı bir istikamet izleyebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Sıhhiyeci
Call of Duty Mobile: Sıhhiyeci Sınıfı

Sıhhiyeci

Eğer Battle Royale modunda 4 kişilik takım ile oynayacaksanız olmazsa olmaz bir sınıf olan Sıhhiyeci, siz ve tüm takım arkadaşlarınızı iyileştiren bir sağlık merkezi yerleştirmenize imkan tanıyor. Ayrıca düşman tarafından düşürülmüş arkadaşlarınızı da ayağa kaldırırken gereken zamanı da azaltarak büyük bir avantaj sağlıyor.

 • Sağlık Merkezi: Seni ve müttefikleri sürekli iyileştiren bir sağlık merkezi yerleştirir.
 • Sıhhiyeci: İyileştirmek ve yere serilmiş takım arkadaşlarını geri getirmek için gereken zaman %25 azaltır. Böylece arkadaşlarınızı daha hızlı iyileştirebilir ve düşmanlarınıza karşı daha hızlı tepki gösterebilirsiniz.
Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Ninja
Call of Duty Mobile: Ninja Sınıfı

Ninja

Ninja sınıfı için strateji uzmanı desek yanlış olmaz. Gerek oyun içerisinde hareket ederken azalan ses, gerek de sizleri hedefe doğru çeken fırlatma halatı sayesinde oradan oraya hızlı bir şekilde hareket edebilirsiniz.

 • Tırmanma Çengeli: Sizleri hedefe doğru çeken bir tırmanma çengeli fırlatabilirsiniz.
 • Ölüm Sessizliği: Hareket ederken çıkarılan sesi azaltır.

Ölüm Sessizliği özelliği oyunda büyük ölçüde etki edecek özelliklerden birisi. Hele bir de aynı bölgede çıkaracağınız yürüme seslerinin haritada yerinizi belli ettiğini düşünecek olursak bu özellik sayesinde rakiplerinize sessizce yaklaşıp onları hiç beklemediği anda öldürebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Muhafız
Call of Duty Mobile: Muhafız Sınıfı

Muhafız

Destek (Sıhhiyeci) ve Suikastçı (Ninja) derken takıma bir tane de tank gerekli. Muhafız karakter sınıfı ile silah dışında diğer tüm kaynaklardan alınan hasarı %20 azaltabilirsiniz.

 • Genişleyen Kalkan: Dönüştürülebilir ve yanıp sönen bir kalkan yerleştir.
 • Sağlamlaştırılmış: Silah ateşi dışında tüm kaynaklardan alınan hasarı %20 azaltır.
Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Tamirci
Call of Duty Mobile: Tamirci Sınıfı

Tamirci

Tamirci karakter sınıfı ile olduğunuz bölgeye bir Drone çağırabilir bu sayede 80 metreye kadar olan bölge içerisinde araçları, düşman tuzaklarını ve ekipmanları görünür hale getirebilirsiniz. Ayrıca çağırdığınız Drone sayesinde düşmanlara EMP girişimi uygulayabilirsiniz.

 • EMP Dron: Düşmanlara sürekli EMP girişimi uygulayan bir EMP Dron çağırabilirsiniz.
 • Mühendis: 80 metre içindeki araçları, düşman tuzaklarını ve ekipmanları görünür hale getirmek için sizlere arttırılmış görüş kazandırır.
Call of Duty Mobile Karakter Sınıfları - Hava
Call of Duty Mobile: Hava Sınıfı

Hava

Call of Duty Mobile oyununda yer alan son karakter sınıfı ise Hava. Bu karakter sınıfı ile birlikte gerektiğinde takımınızla birlikte sizleri havaya fırlatacak bir mancınık çağırarak havada kanatlarınız ile birlikte süzülmeye başlayabilirsiniz.

 • Fırlatma Cihazı: Bir mancınık çağırır, takımını havaya fırlatır ve süzülmek için kanatları açar.
 • Hafif: Atlayış tulumu kullanırken daha canlı ol. Yani havada süzülürken kolay bir hareket kabiliyetiniz oluyor, rahatlıkla sağa sola hareket edebiliyorsunuz.

Call of Duty Mobile’da karakter sınıfları rehberinin sonuna geldik. Henüz Call of Duty Mobile oynamadıysanız “Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri” ve “Call of Duty Mobile Destekleyen Telefonlar” yazılarımızın ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Ayrıca yapacağımız turnuvalar ve çekilişlerden ilk sizin haberiniz olsun istiyorsanız bizleri takip etmeyi unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler