Call of Duty Mobile için Kumanda Desteği

Call-of-Duty-Mobile-Kumanda-Desteği

Call of Duty Mobile oyuncuların uzun zamandır beklediği özellik nihayet geldi. Call of Duty Mobile kumanda desteği Android ve iOS için yayınlandı!

Call of Duty Kumanda Desteği

Çıktığı andan itibaren kısa sürede popüler olan Call of Duty Mobile, oyuncuların uzun zamandır beklediği kumanda desteğini oyuna getirdi. Aslında oyun ilk çıktığı andan itibaren halihazırda kumanda desteği sunuyordu ama açıklanmayan bazı sebeplerden dolayı kumanda desteği geri çekilmişti. Sonrasında ise yapılan bir açıklama ile kumanda desteğinin oyun deneyimini bozmaması için optimize edilmesi gerektiğini ve ileri bir tarihe ertelendiğini açıklamışlardı. Gelen güncellemeyle de kumanda desteği Android ve iOS için yayınlandı.

Call of Duty Mobile kumanda desteği

Kumanda Desteği için Küçük Detaylar

Call of Duty Mobile’a kumanda desteği gelmesine geldi ancak oyun her oyun kumandasıyla çalışmayacak. Gelen güncellemede Call of Duty Mobile’a ikinci nesil PS4 DualShock 4 ve Xbox One oyun kumandaları ile bağlanılabileceği belirtiliyor. Diğer oyun kumandaları ile örneği Nintendo Switch Pro veya başka bir Bluetooth oyun kumandası ile oyuna bağlanmayı denediğinizde bunun desteklenmeyen bir cihaz olduğuna dair uyarıyı ekranda görebilirsiniz. Bu da oynayışınıza bir hayli kötü etki edebilir.

Yeni güncelleme ile getirilen kumanda desteği şuan için yalnızca PS4 ve Xbox One kumandaları için yapılmış bulunuyor. Ancak ilerleyen dönemlerde gelecek olan güncellemelerle birçok oyun kumandasının Call of Duty Mobile’a optimize edileceğini düşünmekteyiz.

Oyun içerisindeki hassasiyetinizi ayarlamak için Call of Duty Mobile’ın “Ayarlar” kısmından “Kumanda” sekmesini açarak kumanda ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler