Call of Duty Mobile Multiplayer Rehberi: Kazanma Taktikleri

Call of Duty Mobile Taktikleri
Call of Duty Mobile Taktikleri

Call of Duty Mobile multiplayer rehberi ile çok oyunculu modda nasıl kazanılır bu konuda ipuçlarını, stratejileri ve taktikleri sizlerle paylaştık.

Call of Duty Mobile Kazanma Taktikleri

Öncelikle söylemeliyiz ki aşağıda belirttiğimiz ipuçları sadece çok oyunculu oyun modu için oluşturuldu Battle Royale modunu kapsamamakta. Ayrıca çok oyunculu modda dört oyun modu ve botlara karşı oynadığımız bir mod bulunmakta. Aşağıda yer alan ipuçları sadece insanlara oynanan tüm oyun modları için geçerli olacaktır. İstediğiniz başka oyunlar hakkında ipuçları, taktikler olursa bizlere bildirmeyi unutmayın. Hazırsanız başlıyoruz.

Her Silahı Mutlaka Deneyin

Oyunda her silahı mümkün olduğunca denemeye çalışın. Başlangıçta verilen M4 silahı başlangıç için aslında oldukça güzel fakat yakın mesafeli haritalarda her zaman arka planlarda kalıyor. Bu yüzden oyuna arka arkaya iki gün giriş yaparak ücretsiz olarak PDW-57’ye sahip olabilirsiniz. PDW-57 silahı M4’e oranla daha az menzile sahip isabeti de biraz  kötü ancak ek parçalar takarak düzeltmeler yapabilirsiniz.

Call of Duty Mobile First Person Shooter

Olduğunuz Yerde Durarak Ateş Etmeyin

Herhangi bir FPS oyununda genelde ayakta durmak istemezsiniz. Sabit durur durmaz, kafadan vurulması oldukça kolay olacaktır. Call of Duty’de de yerinizde sabit durursanız oldukça kolay bir şekilde vurulabilirsiniz. Bunun yerine harekete devam edin, hatta kayın!

Call of Duty Mobile Silah DP kartı

Silah DP Kartlarını Kullanın

Silah DP kartlarını her zaman kullanın. DP kartlarını kolaylıkla kazanabiliyorsunuz. Kullanmayı sevdiğiniz bir silah varsa ona birkaç eklenti ekleyerek daha etkili hale getirmek için DP kartlarıyla silahınızın seviyesini yükseltin ve bazı eklentileri ekleyin. Eğer eklediğiniz birkaç eklentiyi beğenmediyseniz sonrasında bir diğerini çıkarıp başka bir tane ile değiştirebilirsiniz.

Call of Duty Mobile Silah Rehberi ile oyunda yer alan silahlar hakkında gerekenleri öğrenebilir ve Call of Duty Mobile’ın en güçlü silahlarını görebilirsiniz.

Call of Duty Mobile rehberi: taktikler, ipuçları

Haritaları Öğrenin

Call of Duty serilerinde deneyimli bir oyuncu değilseniz deneyimli oyunculara göre biraz daha dezavantajlı durumdasınız. Call of Duty serilerini oynayan çoğu oyuncu CoD’deki her haritayı ezbere biliyor. Sizler de oyuna giriş yaptığınızda andan itibaren haritayı bilmiyorsanız hızlı bir şekilde nasıl olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız. Sağ üstte bulunan harita yerine tıklayarak kuş başı görünümüne bakabilirsiniz hatta oyun başlamadan önceki süre içerisinde nerelerde ne olduğuna süreniz yettiğince mutlaka bir göz atmalısınız.

Call of Duty Mobile agresif oynama

Oyunu Agresif Oynayın

Oyunda kesinlikle agresif olmalısınız. Bu taktik deneyimli veya deneyimsiz Call of Duty Mobile veya Call of Duty serisinin tamamını oynayan tüm oyuncular için geçerlidir. Çoğu oyuncu agresiflik konusunda oldukça kötüdür. Bu yüzden silahlanmaktan ve kaçmaktan korkmayın. Bazı oyuncuların ne kadar korkunç derecede agresif olduklarını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Unutmayın bunlar gerçek oyuncular.

CoD Mobile Bıçak

Bıçağınızı Kullanmayı Unutmayın

Düşmanınızla birlikte kafa kafaya kaldığınız durumlardan birindeyseniz panik yapmamalısınız. Hızlı bir şekilde bıçağınızı çıkarıp düşmanınıza ufak bir çizik atmalısınız. Böylece ateş ede ede silahınızı bir sağa bir sola çevirip cephanenizi boşa harcamak yerine bıçak ile rakibinizi kolayca öldüreceksiniz.

Açık Alanda Av Olmayın

Call of Duty Mobile’da bu taktikleri uyguladığınız taktirde çoğu silah çatışmaları kazanmanıza yardım edecektir. Ancak mücadelede yapmanız gereken en önemli şey gizlenmek. Açık alanda bir sağa bir sola bakarak rakiplerinizi ararsanız vurulması oldukça kolay bir av durumuna düşebilirsiniz. Ancak rakibinizle karşı karşıya geldiğinizde saklanmış olduğunuz yerde oturup kalmayın hemen hareketlenin ve vurulması zor bir hedef olun.

Call of Duty Mobile multiplayer rehberi hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. Başka sevdiğiniz oyunlar hakkında da ipuçlarını, taktikleri paylaşmamızı istiyorsanız bizlere bunu bildirmekten çekinmeyin. Hangi oyunların rehberini görmek istiyorsanız bunu bizlere Facebook üzerinden ya da aşağıya yorum yaparak bildirebilirsiniz. Yapacağınız geri bildirimlerin bizler için önemli olduğunu sakın unutmayın!

Call of Duty Mobile Kazanma Taktikleri

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler