Clash of Clans Güçlü Bir Köy İçin Temel Bilgiler

clash of clans mobidictum
Clash of Clans

Clash of Clans her bir oyuncuya ayrı bir köy sunuyor. Peki oyuna girdiğimiz andan itibaren yönetimini üstlendiğimiz bu köyü geliştirmek için ne yapabiliriz? İşte bu soruya cevap arayan yeni oyuncular için birkaç bilgi derledik. İleri seviye oyuncuların da okumasını tavsiye ettiğimiz bu listede ordudan tutun mücevher kazanma yöntemlerine dair birçok bilgi bulunuyor. Genel bilgilerin yanı sıra BlueStacks 4’ün de Clash of Clans oynarken büyük fayda sağladığını söylemeden geçmemek gerekiyor. Çok da uzatmadan listeyle sizi baş başa bırakalım.

clash of clans asker yetiştirme
Asker yetiştirme ekranı.

Güçlü Bir Ordu Kur

Clash of Clans ve benzeri oyunları belirli bir süre oynadıysanız ve şehrinizin güvenlik koruması kalktıysa farkettiğiniz ilk şey orduya ihtiyaç olacaktır. Ordunuz yoksa siz de yoksunuz. Gelen saldırılara karşı güçlü bir sur sahibi olmak ve saldırı yaparken güçlü bir orduya sahip olmak her zaman önemlidir. Böylelikle kaynaklarınızı nispeten kaybetmezken, daha fazla kaynak avına çıkmak için elinizde bir ordu bulunduracaksınız. Unutmayın, karşınızda güçlü bir ordu varsa çoğu zaman kaynağı da boldur.

Korunmasız Köylere Saldırın

Korunmasız köylere saldırmak kaynak elde etmek çok güzel yöntemlerden bir tanesi. Güçsüz veya korunmasız olarak adlandırabileceğimiz bu köylere saldırırken yüksek ganimet şansı olmakla birlikte birtakım tehlikelerden de korunmuş olursunuz. Güçlü bir köye ve ittifaka sahip oyunculara saldırdığınızda yüksek yüksek ihtimalle bir geri dönüş beklerken, güçsüz bir şehre saldırdığınızda hiçbir geri dönüş almayarak havadan kaynak elde etmiş olursunuz.

Clash of Clans
Başarım ekranındaki görevleri yerine getirerek mücevher kazanabilirsiniz.

Başarılardaki Görevleri Tamamlayın

Bedava mücevherin kaynağı olan başarılar kısmında herhangi bir görevimi tamamlayıp bedava mücevher sahibi olabiliyorsunuz. Bazıları oyunu oynarken istenmeden yapabileceğiniz görevler olsa da bazıları için başarılar kısmına bakmak gerekiyor. Mücevherlerle ise köyünüzü daha ileriye seviyeye taşıyabiliyorsunuz. O halde neden havadan gelen mücevherleri kabul etmeyesiniz?

Mücevherlerinizi Biriktirin

Mücevherler ile yapabildiğiniz şeylerden bir tanesi de binalarınızı inşa edecek işçiler satın almaktır. Oyuna iki işçi ile başladığınızdan bu sayı yetersiz olabiliyor. Ortada bir sürü bina olduğunu düşünürsek sadece iki işçiyle tüm bu binaları geliştirmek epey zaman alacaktır. Tabii başka işçiler satın alınca harcadığınız süre baya bir azalıyor. Her bir satın aldığınız işçiden sonra harcamanız gereken mücevher miktarı da artıyor fakat zamanı büyük bir oradan indirmek istiyorsanız buna kesinlikle değiyor.

Bir İttifaka Katılın

Birlikten kuvvet doğar. Çok oyunculu bütün oyunlarda yapmanız gereken temel şeylerden biri olan bir gruba katılma olayı Clash of Clans için de geçerli. Size saldırılması düşünüldüğünde arkanızda güçlü bir grup varsa büyük ihtimal rakip oyuncu saldırmayı bile düşünmeyecektir. Bunun yanı alacağınız kaynak bonusları da cabası.

Clash of Clans
Dilerseniz Clash of Clans’i tek oyunculu modda da oynayabilirsiniz.

BlueStacks 4 ile PC’de Oynayın

Sürekli oynadığınız bir oyunu büyük ekrandan ve daha kolay bir araç olan fare ile oynamak rekabetçi bir oyunda büyük üstünlük sağlayacaktır. Köyünüzü tek bir hamlede görebileceğiniz büyük bir ekranda oynamak bir yana, bilgisayardan ittifak üyeleriyle sohbet ederken farklı bir cihaza geçiş yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Ayrıca BlueStacks Discord kanalındaki turnuvalardan da yararlanabilirken, zaferle döndüğünüz turnuvalardan Google bakiyesi elde edebiliyorsunuz. Elde ettiğiniz bu bakiyeyi ise oyunda daha fazla mücevher elde etmek için kullanabiliyorsunuz. Daha fazla mücevher daha fazla işçi anlamına da geldiğinden şehrinizi geliştirmek için BlueStacks 4’ün büyük yardımı olacağını söyleyebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts