Clash of Clans BlueStacks ile PC üzerinden nasıl oynanır?

clash of clans bluestacks
Clash of Clans

Clash of Clans BlueStacks ile PC üzerinden kolay bir şekilde oynanabiliyor. Seneler önce uygulama marketlerinde yerini alan, çıktığı andan itibaren oyuncuların yüksek ilgisine maruz kalan ve strateji – köy geliştirme oyunlarına yeni bir boyut getiren Clash of Clans, son dönemde eski popülerliğini yitirmiş olsa da hala ciddi bir oyuncu kitlesine sahip. Ana amacımızın köyümüzü geliştirmek olduğu oyunda, çeşitli etmenlerle bu amacımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Saldırılar, savunmalar, klan savaşları, etkinlikler ve fazlası bu etmenleri oluşturuyor. Sürekli güncelleme ve yenilik haberleriyle canlılığını korumak isteyen CoC, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Gayet basit bir işlemle oyunu nasıl oynayabileceğinizi bu yazımızda paylaştık. Gelin, detaylara birlikte göz atalım.

Clash of Clans’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Bir strateji oyunu sayılabilecek Clash of Clans’ta seviyeleri atladıkça oyun biraz daha zorlaşmaya ama aynı zamanda eğlenceli olmaya başlıyor. Bu nedenle oyunu mobil cihazınız üzerinden oynarken batarya ve ısınma sorunuyla karşılaşmanız çok muhtemel. Aynı zamanda oyunda hızlı gelişmek için vaktinizin bir kısmını oyunda harcamanız gerekmekte. Bu durum, uzun vadede telefonunuzun batarya sağlığını ciddi bir biçimde etkileyebilir. Bu olası sorunlardan dolayı Clash of Clans’ı bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Ayrıca, bilgisayarda da vakit geçiriyorsanız bu durumu Clash of Clans’ta çok basit bir şekilde avantaja çevirebilirsiniz. Yani oyunu bilgisayar üzerinden oynamak, çeşitli nedenlerden ötürü epey mantıklı görünüyor. Şimdi, bu işlemin nasıl yapılacağına geçelim.

clash of clans bluestacks
BlueStacks ile Clash of Clans keyfini bilgisayarınızda yaşayabilirsiniz.

Clash of Clans PC üzerinden nasıl oynanır?

Clash of Clans’ı bilgisayar üzerinden oynamak istiyorsanız bir emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda sizlere BlueStacks‘i öneriyoruz. Sayısız oyun ve uygulama desteği, yüksek performans avantajı ile BlueStacks, oyunculara güzel bir mobil oyun deneyimi yaşatıyor. BlueStacks’i bilgisayarınıza indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınızla giriş yaptıktan sonra, BlueStacks içerisinde otomatik olarak yüklü gelen Play Store uygulamasında Clash of Clans’ı aratın. Çıkan sonuç listesinde Clash of Clans’ı bulduktan sonra Yükle butonuna tıklayarak işlemi başlatıyoruz. Çok yüksek bir boyutu olmayan oyunumuzun emülatöre inmesi gerçekleşiyor olacak.

Oyunu indirdikten sonra, oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayarak oyuna giriş yapıyoruz. Oyuna giriş yaptıktan sonra oyuna sıfırdan başlayabilir veya hali hazırda mobil cihazınızda bulunan köyü kullanmak ve o köyde kaldığınız yerden devam etmek için Supercell ID’nizi kullanarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Clash of Clans için yapılması gereken özel bir klavye ve fare ayarı bulunmamakta. Oyunu, sadece fare kontrolü ile rahat bir şekilde oynamanız mümkün.

clash of clans bluestacks
Clash of Clans’ı bilgisayarda oynamak için hiçbir klavye ve fare ayarı yapmanıza gerek yok.

“Clash of Clans PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Clash of Clans gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşayacağınız olası teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırabilir ve sorununuzu giderebilirsiniz. Bu tarz rehberler ve fazlası için Mobidictum’u takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts