Clash of Kings PC üzerinden nasıl oynanır?

Clash of Kings PC üzerinden nasıl oynanır?
Clash of Kings
Clash of Kings

Clash of Kings PC üzerinden kolay bir şekilde oynanabiliyor. Krallık oluşturma temalı oyun mantığını oyuncular ile buluşturan bu yapım özellikle çıktığı dönemde büyük bir popülerite sahibi oldu. Clash of Kings’teki ana amaç kalenizi ve diğer yapılarınızı yükselterek yüksek kalite askerler üretmek ve diğer kalelere saldırarak tüm krallığa hakim olmak.

PC Üzerinden Clash of Kings Oyna!

Clash of Kings’i PC üzerinden oynamak için en iyi telefonlardan bile 9 kat hızlı olan bir Android emülatörü olan BlueStacks’e ihtiyacınız var. Google Play mağazasında bulunan tüm oyunları bu emülatör ile sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey BlueStacks’i resmi internet sitesinden indirmek.

Clash of Kings Ödüller
Clash of Kings’te ödüller yaparak sandıklardan değerli hediyeler kazanabilirsiniz.

Clash of Kings gibi strateji tabanlı oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Clash of Kings, mobil cihazları pek zorlayan bir mobil oyun olmasa da arkada sürekli olarak açık kalacağından dolayı fazlasıyla şarj problemi yaratabilir. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bunun gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Clash of Kings bilgisayardan nasıl oynanır?

Clash of Kings oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için öncelikle BlueStacks’i indirmelisiniz. En iyi emülatörlerden biri olan BlueStacks, oyunlarda verdiği yüksek performans ile oldukça popüler. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğiniz BlueStacks sayesinde birçok Android oyunu bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Emülatörü başarılı bir şekilde bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumu yapın. Kurulumu da tamamladıktan sonra BlueStacks üzerinden Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Eğer önceden kayıtlı bir oyun veriniz varsa bu hesabınız ile giriş yaparak kayıtlı verilerinizi BlueStacks’e aktarabilirsiniz. Hesabınızı başarılı bir şekilde ekledikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a giriş yapın. “Clash of Kings” aramasını yapın ve akabinde oyunu listeden bularak “Yükle” butonuna tıklayın. Yaklaşık 140 MB‘lık yüklemeyi tamamladıktan sonra oyunu indirmiş olacaksınız.

Clash of Kings kahraman eşyaları
Oyunda kahramanınıza yüksek kalitede eşyalar giydirirseniz özellikleriniz de o ölçüde artar.

Bilgisayarda mobil oyun oynamanın avantajları neler?

Bilgisayardan oynamanın avantajları saymakla bitmiyor. En başında yukarıda bahsettiğimiz gibi klavye ve fare ile oynamana imkanı var. Bunun dışında zamandan tasarruf etme ve telefonu dilediğiniz gibi kullanmayı da sağlıyor. Gelin yakından bakalım.

Şarj ve internet derdinden kurtulabilirsiniz!

Şarj ve internet paketi sorunları günümüzde hepimizin yaşadığı bir problem. Mobil oyunların gelişen teknolojisinin hızına yetişemeyen telefon üreticileri nedeniyle, iyi bir oyuna girdikten hemen sonra şarjımız ışık hızında azalıyor. Bu da gün içerisinde ya mobil oyun oynama süremizi kısaltıyor ya da oynama imkanı tanımıyor. Günlük kullanımlara zaman ayırabilmek için de mobil oyun oynamamak gerekiyor. Bunun yerine bilgisayardan oynayarak bu sorunu kökünden çözebilirsiniz.

Clash of Kings Onur Duvarı
Yaptığınız görevler sonrasında madalya da kazanabiliyorsunuz.

İkinci olarak da tabii ki başımıza dertler açan internet paketi sorunu var. Mobil oyunlar sürekli olarak internete bağlı kalıyor. Bu yüzden arka planda bile internete bağlı kaldığı için internet paketinizin hızlı bir şekilde bitmesine neden olabilir. Bunu çözmenin en kolay yolu ise bilgisayardan oynamak. Gündüzleri gelişmeleri yapabilir, akşamları da kaynakları ve savaşları bilgisayardan yapabilirsiniz. Böylece kendinize zaman ayırabilir ve düzenli bir oynayış programı oturtmuş olursunuz.

Clash of Kings indir

“Clash of Kings, PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Clash of Kings gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts