Cover Fire PC’de Nasıl Oynanır?

Cover Fire

Genera Games firmasının yayınladığı Cover Fire ile operasyondan operasyona koşuyoruz. Aksiyon türündeki bu oyunda amacımız önümüze çıkan düşmanları alt etmek, sivilleri kurtarmak ve gerektiğinde dostumuzu korumak. BlueStacks 4 ile PC’de oynayabileceğiniz bu oyuna dair öğrenmek istediklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cover Fire Genel Bakış

Cover Fire oynanışıyla ve grafikleri öne çıkan bir oyun olarak karşımıza geliyor. Vuruş hissiyatı doyurucu olan oyun grafikleri ile de tıpkı bir bilgisayar oyununu andırıyor. Harita içerisinde siper alıp gelen düşmanları öldürdüğümüz ve sonrasında tekrardan siper aldığımız oyunda hareket kabiliyetimiz pek olmasa da oyun akıcı bir şekilde devam ederken bu özelliğe hiç mi hiç ihtiyaç duymuyoruz. Hatta oyunun ilk aşamalarında başka karakterleri de oynayabileceğimizi görüyoruz. Bunlar biri olan keskin nişancı ile birlikte diğer karakterimizi korurken düşmanları öldürebiliyoruz.

Cover Fire
BlueStacks 4 ile oynarken kolaylıkla nişan alıp ateş edebiliyoruz.

Bu oyunda asıl olay 8. seviyeyi açtıktan sonra başlıyor. 8. Seviyeden sonra karaborsa, karakter havuzu ve keskin nişancıya özel bölümler açılabiliyor. Bununla birlikte oyunun yeteri kadar bir karakter havuzuna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca keskin nişancıya özel haritaların bulunduğu oyunda şunu söyleyebiliriz ki keskin nişancı ile oynamak çok eğlenceli.

Oyunda beceri geliştirme özellikleri bulunduğundan karakterlerimizi gittikçe daha güçlü bir hale getirebiliyoruz. Oyun sonunda görevi başarıyla tamamladıysak bize bedava olarak birkaç tane kasa açma şansı sunuluyor. Duruma göre az, duruma göre ise fazla kutu açabildiğimizde kutulardan para ve beceri kağıtları gibi nesneler çıkıyor. Aynı beceriden istenen miktarda biriktirdiğimizde ise becerileri yükseltebiliyoruz fakat bunun yanı sıra para da isteniyor. Cover Fire becerilerinde bize şu anda 10 tane benzersiz beceri sunuyor. Hızlı şarjör boşaltma, şarjör kapasitesini artırma ve daha iyi siper alabilme gibi becerilerimiz bulunması bir yana, daha iyi becerilerle oynanış sırasında istenen görevleri çok daha kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

Cover Fire
Keskin nişancı karakteri ile oynarken.

Cover Fire Oynanış

Oyuna ilk başladığımızda sadece seferberlik haritası açık oluyor. 8. Seviyeye ulaşmadan önce girebileceğimiz tek yer seferberlik haritası ise birçok farklı görevden oluşuyor. Her haritada düşmanları öldürmek dışında farklı şeyler de istenebildiği gibi yan görevleri yapmak zorunda kalmıyoruz. Tek kurşunla iki düşman öldürme ve 30 saniyeden kısa sürede haritayı bitirme gibi yan görevler ise başardığımız takdirde daha yüksek puanlar veriyor.

Seferberlik haritasına girdiğimizde ilk oyunumuza başlamak üzere siper alıyoruz. Oyunda ilerleyişimiz sürekli olarak karakterimizin siper almasıyla başlıyor. Ardından nişan almak için BlueStacks 4 ile PC’de oynarken otomatik ayarlanan tuşumuza bakıyoruz ve ona basarak faremiz ile kolaylıkla etrafa bakabiliyoruz. Ardından tek yapmamız gereken farenin tuşuna basmak ve düşmanları öldürmeye başlamak. Düşmanlara mermi sıkmaya başladıktan itibaren farkedilen güzel şeylerden biri de vuruş hissiyatı. Vuruş hissiyatı gerçekten doyum verici olan oyunda grafikler de hoş olunca oynanış keyifli bir hal alıyor.

Cover Fire
Etkileyici görselleriyle savaşa girmeden önce önümüze gelen bir ara sahne.

Cover Fire bünyesinde ayrıca PC’deki popüler FPS oyunlarında gördüğümüz yavaş mermi mekaniğini de kullanıyor. Son kalan düşmana sıktığımız öldürücü vuruş animasyonu ile haritamıza veda ederken etkileyici bir görsel an yaşıyoruz. Tabii bu özellik sadece siper alıp otomatik silah kullanan karakterimiz için geçerli olmuyor. Oyunun başlarında elde ettiğimiz keskin nişancı karakterinde de ayrıca bu özelliği deneyimleyebiliyoruz. Oyunda çevreyle de etkileşime girebiliyoruz. Tahtaları kırıp düşmanı düşürmek ve araç patlatabilmek gibi mekaniklerin bulunduğu oyunda ayrıca oynanış sırasında birtakım takviyeler kullanabiliyoruz. Bunlardan biri olan zaman takviyesi ile zamanı yavaşlatıp kendimizi Matrix’te gibi hissedebiliyoruz.

Cover Fire İndir

Vuruş hissiyatı ve grafikleriyle eğlenceli anlar yaşatan Cover Fire BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz olarak oynanılabiliyor. Karakter havuzundan istediğiniz şekilde karakterlerinizi geliştirirken, keskin nişancı haritasını da denemeden geçmemenizi öneririz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
1 Yorum
  1. Selamlar,cover fire iosts oynuyorum
    14.bölüm uzun zamandır kilitli açılacak gibide durmuyor bilginix varmı.ayrıca günlük görevlerde diğer oyuncular ile oynarken savaş seviyelerinin 1360 larda olduğunu görüyorum.benim seviye 1265 den yukarı çıkmıyor bu konularda bilgi verebilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler