Cover Strike ile Counter-Strike efsanesi telefona geldi

CS: GO benzeri Cover Strike’ı bilgisayardan oynayabilirsiniz.
Cover Strike

Cover Strike, 3D Team Shooter 5 milyondan fazla indirmesi olan, 4.0 puanı ile sevildiğini de söyleyebileceğimiz bir oyun. Counter-Strike efsanesinin yarattığı bir akımdan sonra CS’ye benzeyen bir PC ve mobil FPS oyunu yapıldı. Bu oyun da bunlardan biri. Ayrıca BlueStacks ile bu oyunu bilgisayardan da oynayabilirsiniz.

5 milyon indirme aslında oldukça başarılı bir oyun olduğunu gösteriyor diyebiliriz. Google Play Store’daki oyun resimlerine baktığımızda daha çok CS: GO’yu andırıyor. Hatta sanki CS:GO haritalarının üstüne sadece düğmeler eklenmiş gibi duruyor. Peki gerçekte de oyun böyle mi? BlueStacks ile bilgisayardan nasıl oynanır? Tüm soruların cevaplarını aktarıyoruz.

cover strike pc oyna
Cover Strike’ı bilgisayarda oynamanın yolu çok basit.

Cover Strike BlueStacks ile nasıl bilgisayardan oynanır?

BlueStacs’in adını duymayan kaldı mı? Hâlâ adını duymayan varsa, hemen açıklayalım; tüm mobil oyunları bilgisayardan oynamanızı sağlayan bir emülatör. Tamamen ücretsiz olan BlueStacks, özelleştirebilir ayarları ve düşük sistem gereksinimleri ile en çok kullanılan emülatör diyebiliriz. BlueStacks’i kullanmak için öncelikle resmi sitesinden indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemini tamamladıktan sonra kuruluma geçebilirsiniz. Kurulumdan sonra program içerisinde Google Play Store yüklü olarak geliyor. Oyunları indirmeye başlamadan önce Play Store’da Google hesabınız ile oturum açmanız gerekiyor.

Oturum açtıktan sonra dilerseniz Cover Strike veya binlerce farklı mobil oyunu indirebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kurulum otomatik olarak program tarafından yapılıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra artık oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. BlueStacks’in en büyük avantajı tabii ki klavye ve fare desteği. Ancak bunun dışında çevrimiçi mobil oyunların fazla internet yemesi ve şarj götürmesini de engelliyor. Böylece telefonlarınızı günlük ihtiyaçlarınız için kullanabilir, hayranı olduğunuz mobil oyunları bilgisayarınızdan çok daha rahat ve diğer oyunculara göre avantajlı şekilde oynayabilirsiniz.

cover strike indir
İlk iki bölüm açık olarak geliyor ve çok kolay.

Oyunu indirdikten sonra direkt olarak bölümlerle başlıyoruz!

Oyuna ilk kez başlayanlar öncelikle Bölüm 1 ve Bölüm 2’yi tamamlamalılar. Bu bölümler, gelecek bölümlere nazaran çok daha kolay bölümler. Oyunu tanıtmak ve oynanışı öğrenmek için yapılmışlar da diyebiliriz. BlueStacks ile oynarken tuş atamalarını dilediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin W, A, S, D ile karakterinize yön verebilir, MOUSE1 veya MOUSE2 tuşuyla ateş edebilirsiniz. Geriye kalan tüm tuş ayarlamalarını da öncekiler gibi tamamen özelleştirilmiş bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bölümler içerisinde başka bir silaha geçmek için üzerine yürümeniz yeterli. Ayrıca cross koyarken zorlanmayın diye oyun rakiplere yaklaştıkça, otomatik nişan alıyor. Bu bölümde özellikle belirtmek istiyoruz ki biraz fazla reklam var. Bu tamamen bölümler hızlı geçilmesiyle alakalı.

İlk bölümler kolay olduğu için çok kısa sürüyor. Her bölüm geçmeden sonra da iki reklam görüyoruz. İlerleyen zamanlarda bölümlerin zorluğu da değişecek ve gerçekten çok zorlu ve uzun süren bölümler gelecek. Bu nedenle ilk iki bölümde oyunu öğrenmeye ve keyif almaya bakın. Zorlu bölümler geldiğinde BlueStacks size çok faydalı olacaktır. Klavye ile karakteri yönlendirme, fare ile ateş etme ve belki en önemlilerinden biri olan büyük ekranda oynamak size iyi gelecek.

cover strike kostüm
Kostümler gerçek parayla satılıyor ve çok pahalı.

Mağazadan yeni silahlar veya kostümler alabilirsiniz!

Her mobil oyunda olduğu gibi Cover Strike da kendi içerisinde bir mağaza barındırıyor. Bir mobil FPS oyunu olduğu için bu mağazada yeni silahlar ve silah kostümleri yer alıyor. Ücret olarak Türkiye fiyatlarına göre bir hayli yüksek. Bu nedenle buradan yeni silah ve kostüm almanızı tavsiye etmiyoruz. Zaten BlueStacks ile oynarken sürekli başarılı olacağınız için oyun içi paranızla dilediğiniz silahları alabilirsiniz. Oyunun belki de en ilginç ve diğer FPS oyunlarından farklı olan silahı M61. Bu silah tamamen otomatik ve yüksek mermi kapasitesine sahip. Özellikle hiç durmadan rakiplerini taramak isteyen oyuncular varsa bu silahı alabilirler.

cover strike hile
Grafikleri ve modellemesi hiç fena değil.

Mobil FPS oyunu olarak hiç de fena değil!

Açıkçası diğer mobil FPS oyunları ile karşılaştırdığımızda grafik ve oynanış açısından hiç de fena olmayan bir oyun. Özellikle ateş etme animasyonları, haritaları ve modellemeleri çok güzel yapılmış. Oyunun sıkıntısı daha çok yapımcı firmadan kaynaklanan finansal sorunlar. Örneğin oyuna ilk kez başlayanları durmak bilmeyen reklamlar bekliyor. Bunun dışında oyunu seven  ve devamlı oynayan oyuncular, bir kostüm veya yeni silah almak istediklerinde, gerçek para olarak bir hayli yüksek miktar ödüyorlar. Bu sorunlar da olmasa en iyi FPS oyunları arasında bile gösterilebilirdi.

Cover Strike oyununu BlueStacks ile oynamanın avantajından bahsedelim. Aslında en basit haliyle internet ve şarj problemi kesinlikle ortadan kalkıyor. Bilgisayarınızda klavye ve fare desteği ile beraber, büyük ekranda oynayabilirsiniz. Yepyeni oyun rehberleri içeriklerimiz için bizi sosyal medya hesaplarımızdan ve mobidictum.com’dan takip etmeyi unutmayın.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts