Critical Ops Hile Kullanımının Zararları

Critical Ops hile kullanmanın zararları neler?
Critical Ops hile kulllanmanın zararları neler?
Critical Ops hile kulllanmanın zararları neler?

Critical Ops hile kullanımları son dönemlerde hızla artıyor. Peki hile kullanan veya hile yapan kişileri neler bekliyor? Hile kullanımının tamamen yasak olduğu FPS oyunlarında aim hackwallhackpara hilesi vb. oldukça yaygınlaşma başladı. Fakat Critical Ops’un yapımcısı Critical Force bu tarz hileleri kullananları, dağıtanları ve yapanları tamamen kınıyor ve onlara ağır cezalar veriyor.

Mobil FPS denildiğinde ilk akla gelen oyunlar arasında bulunan Critical Ops neredeyse 5 yıldır dijital marketlerdeki yerini korumakta. Mobil espor sektöründe de büyük atılımlar yapan Critical Force adlı yapımcı tarafından 2015 yılında piyasaya sürülen oyun son güncellemesini 20 Nisan 2020 tarihinde aldı. Oldukça geniş bir oyuncu topluluğuna sahip Critical Ops, gerek oynanışı gerekse mekanikleri ve geniş silah çeşitliliği nedeniyle çoğu mobil FPS oyuncusunun ana tercihi olmakta.

Critical Ops en çok bilinen mobil FPS oyunlarından.
Critical Ops en çok bilinen mobil FPS oyunlarından.

Critical Ops hile kullanımının zararları neler?

Critical Ops hileleri genelde APK dosyası şeklinde olup cihazlara kuruluyor. APK yani Android Application Package dosyaları Android işletim sistemleri için tasarlanan bir dosya uzantısı. Windows’dan örnek verecek olursak .exe dosyaları ile aynı işlevi görüyor. Bu dosyalar ile cihazınıza çeşitli uygulamalar ve oyunlar yükleyebiliyorsunuz. Google Play Store haricinde indirdiğiniz APK dosyaları 3. parti uygulama sayılıyor. Yani o uygulamayı/dosyayı yapan kişi istediği şekilde cihazınıza virüs veya reklam yazılımı entegre edebilir, cihazınızda bulunan tüm özel bilgilere erişebilir.  Bu da cihazınıza büyük zararlar verecektir. Bunun yaşanmasını istemiyorsanız güvenmediğiniz APK dosyalarını yani hileleri sakın indirmeyin.

Critical Ops Hile
Critical Ops

Bazı kaynaklar oyunların hilesini indirebileceğinizi söylüyor ama indirdiğiniz APK dosyasında hile yerine daha kötü yazılımlar bulunabiliyor. Bu durumlarda yüksek ücretler ödeyerek aldığınız mobil cihazlarınız yazılımsal olarak büyük zararlar görebilir. Çoğu zaman bunu düzeltmek için format veya ROM atmanız gerekiyor. İndirdiğiniz “hile” uygulamaları yüzünden fotoğraflarınızrehberinizkredi kartı bilgileriniz veya özel dosyalarınız 3. şahıs kişilerle paylaşılabilir. Önceden yaşanan olaylara baktığımızda bu tarz bilinmeyen uygulamaları yükleyen kullanıcıların bu sorunların çoğuyla yüz yüze geldiğini görebiliriz. Eğer bunları yaşamazsanız bile oyun yapımcıları size dur diyecektir. Eğer bu tarz çevrimiçi oyunlarda hile kullanımı yaparsanız kısa sürede sizi tespit edeceklerdir. Bu da hesabınızın hatta cihazınızın bile yasaklanmasına yol açabilir.

Critical Ops hile kullanmak başınıza büyük sorunlar açabilir.
Critical Ops hile kullanmak başınıza büyük sorunlar açabilir.

Hile açmak yerine bilgisayardan oynayın

Eğer hızlı para kasmak veya rakiplerinizden önde olmak için hile açmak istiyorsanız buna hiç gerek olmadığını söyleyebiliriz. Critical Ops BlueStacks ile bilgisayar üzerinden oynanabiliyor. Bu da rakiplerinize nazaran çok daha avantajlı olmanıza ve hızlı para kasmanıza yardımcı olacaktır. BlueStacks üzerinden Critical Ops oynarken klavye ve farenin avantajını kullanarak rakiplerinize karşı bir adım önde olabilir ve daha hızlı refleksler sergileyerek maçı kendi lehinize çevirebilirsiniz. Ayrıca mobil cihazınızda oynarken karşılaştığınız ısınma, düşük FPS, hızlı şarj azalması gibi problemleri BlueStacks ile bilgisayar üzerinde oynarken kesinlikle yaşamayacaksınız. Aksine daha yüksek FPS ile gayet akıcı bir oyun deneyimi elde edeceksiniz. Özellikle uzun süreli oyun seanslarında şarjınız bitmeyecek, ısınma problemi yaşamayacak ve telefon araması, sosyal medya vb. bildirimler yüzünden rahatsız olmayacaksınız. Sorunsuz ve yüksek performanslı bir Critical Ops deneyimi için BlueStacks’i şiddetle öneriyoruz.

Critical Ops bilgisayar üzerinden nasıl oynanır?

Öncelikle oyunu bilgisayar üzerinden sorunsuz bir şekilde oynamak için BlueStacks‘i indirmelisiniz. Tamamen ücretsiz ve bir o kadar da yararlı olan bu emülatör birçok Android oyununu bilgisayar üzerinden oynamanıza yardımcı oluyor. Bluestacks’i başarılı bir şekilde bilgisayarınıza kurduktan sonra Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Oyun hesabınızın bağlı olduğu Google hesabı ile giriş yaparsanız önceden kayıtlı oyun verilerinize ulaşabilirsiniz. Giriş işlemini tamamladıktan sonra otomatik olarak yüklü gelen Google Play Store‘a girin. “Critical Ops” aramasını yaptıktan sonra oyunu bulun ve Yükle butonuna tıklayın. Oyunu başarılı bir şekilde yüklemiş olacaksınız.

Critical Ops Hile
Bu görsele tıklayarak oyunu indirebilirsiniz.

BlueStacks ana menüsü üzerinden oyunun simgesine basarak oyuna giriş yapabilirsiniz. Önceden kayıtlı hesabınıza giriş yapın veya yeni bir oyun hesabı oluşturun. Oyunun size gösterdiği eğitim bölümlerini tamamladıktan sonra hazırsınız. Fakat klavye ve fare ayarlamalarını doğru bir şekilde tamamlamayı unutmayın. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız “Critical Ops PC üzerinden nasıl oynanır?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Critical Ops'u bilgisayar üzerinden oynayın.
Critical Ops’u bilgisayar üzerinden oynayın.

Oynadığınız oyunlarda hilenin her türlüsünü kullanmanızı kesinlikle önermiyor ve kınıyoruz. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum’u takipte kalmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts