Critical Ops Silah Hasarları: Taarruz Tüfekleri

Critical Ops’ta taarruz tüfeklerini yakından inceledik.
Critical Ops Silah Hasarları
Critical Ops Silah Hasarları

Critical Ops silah hasarları son günlerde oyuncular tarafından merak ediliyor. Mobil FPS kategorisindeki en iyi oyunlardan olan Critical Ops, toplamda 50 milyondan fazla indirme sayısına sahip. Oyunun belkide bel kemiği olan taarruz tüfekleri hakkında birçok detaylı bilgiyi sizlere sunacağız. Ayrıca oyunda isminizi değiştirmek konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız “Critical Ops isim değiştirme nasıl yapılır?” adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Critical Ops Silah Hasarları: Taarruz Tüfekleri ve Daha Fazlası

Oyunda toplamda 6 farklı taarruz tüfeği bulunuyor. Bu tüfeklerin en popülerleri ise AK47 ve M4. Özellikle maçlarda “full buy”dediğimiz roundlarda kullanılan bu silahlar verdiği yüksek hasar ve atış hızı ile öne çıkıyor.

Critical Ops AK47
Critical Ops AK47

AK47

AK-47 yüksek güç ve etkileyici bir menzile sahip olan yüksek hasarlı bir saldırı tüfeğidir. Hedefine ve çevresine hükmetmek için neredeyse rakipsiz bir kapasiteye sahip olan AK-47, oldukça az mermi ile hedefleri ortadan kaldırma konusunda biçilmiş kaftandır. Doğru kullanıldığında, uzak mesafelerdeki hedefleri kolayca düşürebilirsiniz. Ayrıca ince duvar veya cisimlerin arkasında bulunan rakiplerinizi bu silahla kolayca alt edebilirsiniz.

 • Hasar: 30
 • Mermi: 30/90
 • Fiyat: $2700
C-OPS M4
C-OPS M4

M4

M4, diğer tarruz tüfeklerine nazaran biraz daha düşük hasara sahip orta mesafeli bir silahtır. Kask kullanan oyuncuları 2 kafa mermisi ile düşürebilir. En yakın rakibi AK47’den daha kolay geri tepme kontrolüne sahip olan M4, bu özelliği nedeniyle birçok oyuncunun favorisi. Ayrıca silah oldukça stabil bir atış hızına da sahip.

 • Hasar: 29
 • Mermi: 30/90
 • Fiyat: $2500
C-OPS HK417
C-OPS HK417

HK417

HK417 orta dereceli bir taarruz tüfeğidir. Saldırı mesafesine göre 2 ila 4 mermi ile rakibinizi alt edebilirsiniz. Dış görünüş olarak M4’e benzeyen bu silah yüksek doğruluğu nedeniyle orta veya uzak mesafe çatışmalarında oldukça iyi işler çıkartabiliyor. Ayrıca silahın verdiği hasar ve atış hızı sayesinde kasklı bir rakip ile çatışırken oldukça büyük avantaj sağlayabileceksiniz.

 • Hasar: 30
 • Mermi: 20/60
 • Fiyat: $2900
Critical Ops Silah Hasarları
C-OPS AUG

AUG

AUG, M4 ile aynı hasara sahip bir taarruz tüfeğidir. Sağladığı tepme oranı ile mesafe fark etmeden tüm rakiplerinizi kolaylıkla alt edebilirsiniz. AUG’un tepme oranı muadillerine nazaran daha düşük olsa da atış hızının fazla olması bazı sorunlara yol açabiliyor.

 • Hasar: 30
 • Mermi: 32/96
 • Fiyat: $3000
C-OPS SA58
C-OPS SA58

SA58

Oyunun en düşük fiyatlı taarruz tüfeği. Burst yani üçlü sıkma moduna sahip bu silah oldukça yüksek geri tepme kontrolünü sağlıyor. Bu silah yakın mesafe için kullanışlı olmasada orta veya uzak mesafede oldukça iyi çıkartabilirsiniz. SA58 özellikle eco veya force buy denilen düşük ekonomiye sahip olduğunuz roundlarda hayat kurtarıcı olabilir.

 • Hasar: Mermi başına 26
 • Mermi: 30/90
 • Fiyat: $1800
Critical Ops Silah Hasarları
C-OPS SG551

Ve son taarruz tüfeğimiz, SG551. Bu silah özellikle fiyatı nedeniyle çok tercih edilmesede oldukça yüksek bir hasara sahip. Bu silah sayesinde orta mesadefeki rakiplerinizi 3 mermi ile alt edebilirsiniz. Bu 3 mermi yüksek atış hızı ile birleşince tepmeyi oldukça zorlaştırabiliyor. Bundan dolayı SG551’i kullanırken daha dikkatli olmanızda fayda var.

Bu rehberimizde Critical Ops silah hasarları konusunu detayı olarak ele aldık. Yukarıda bulunan taarruz tüfekleri hakkında sorunlar yaşıyorsanız Critical Ops’u bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında belirtebilir, bu tarz içeriklerin devamı için bizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts