Dawn of Zombies: Survival PC’de Nasıl Oynanır?

Dawn of Zombies

Walking Dead tarzı hayatta kalma temalı Dawn of Zombies: Survival oyunu ile sizlerleyiz. BlueStacks 4 ile PC’den oynayabileceğiniz bu oyunda amacımız güçlü bir üs kurmak ve çevredeki haritalara da göz atarak kaynak toplayıp diğer insanları bulmak. Görevlerimiz ile hikaye tarzında oynayabileceğimiz bu oyuna dair merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dawn of Zombies: Survival Oynanış

Oyuna ilk olarak giriş yaptığımızda Türkçe olmadığını görüyoruz fakat girişte bir uyarı ile karşılaşıyoruz. Bu uyarıda oyunda henüz Türkçe seçeneği bulunmuyor fakat yazının devamında Türkçe dil desteğinin üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Bu uyarıyı kapattıktan sonra gözümüzü bir ormanda açıyoruz ve çevremizde zombiler bulunuyor. Ardından bir kadının yardıma ihtiyacı olduğunu duyuyoruz ve çevremizdeki zombileri öldürerek kadına ulaşıyoruz. Kadın teşekkür ettikten sonra çok susadığını ve bizden su istediğini söylüyor fakat elimizde su bulunmadığından aramaya koyuluyoruz.

Dawn of Zombies
Geliştirilmek üzere bekleyen ana üs haritası.

Su bulmak için çok fazla uzağa gitmemize gerek kalmıyor çünkü bulunduğumuz evin hemen önüne bir su kuyusu bulunuyor. Tabii suyu koymak için bir şeyler lazım. Matara yapmak için BlueStacks 4 ile PC’de oynarken ekranın sağ alt köşesinde yer alan işleme diyebileceğimiz butona tıklıyoruz ve bir adet matara işliyoruz. Ardından suyu kadına götürüyoruz ve olaylar burada başlıyor. İçinde bulunduğumuz ev artık bizim oluyor ve istediğimiz gibi tasarlayıp istediğimiz gibi bir şeyler koyabiliyoruz.

Oyunda kaybolmamak adına hikaye bulunuyor fakat hikaye üssümüzü kurmak amacı güttüğünden görevlerimiz de bu doğrultuda ilerliyor. Tabii bu sırada görevlerde verdiğimiz kararlara da dikkat etmemiz gerekiyor çünkü verdiğimiz bir karar oyunda değişikliklere sebep olabiliyor. İlk geldiğimiz yer dışında da görev üzerine ve görevden bağımsız başka haritalara geçiş yapabiliyoruz. Oyunda enerjimiz bulunduğundan dikkatsizce bir yerlere gitmemeye dikkat etmekte fayda var. Enerjimiz ile başka haritalara koşarak yani hızlıca geçiş yapabildiğimiz gibi yürüyerek de geçiş yapma hakkımız bulunuyor. Yürüyerek farklı bir haritaya gitmek ise enerji harcamıyor fakat koşmaktan daha uzun sürüyor.

Dawn of Zombies
Silahlardan tutun araçlara kadar üretebileceğiniz işleme sayfası.

Dawn of Zombies: Survival Ana Üs ve İşleme

İlk olarak oyuna başladığımız yer oyun boyunca bizim ana üssümüz olarak kalıyor. Bu yüzden burayı güzel bir şekilde tasarlayıp korunaklı bir hale getirmemiz gerekiyor. Korunaklı yapmak için sebeplerimiz de oyunda bolca mevcut. Şöyle ki oyunda zombilerin yanında kafa avcıları da bulunuyor. Kafa avcıları ve zombiler ara ara ana üssümüzde saldırılarda bulunabiliyor. Bunları engellemek için iki seçeneğimiz bulunuyor. Ya kendimiz elimize silah alarak bunları temizlemek, ya da yerimize düşmanları temizleyecek savunma kuleleri inşa etmek. Oyunda bolca savunma kulesi bulunuyor.

Otomatik tüfek kulesinden tutun alev atar bile bulanan oyunda hiç çaba harcamadan yeni işleme malzemelerine sahip olabiliyoruz. Sebebi ise Dawn of Zombies oyununda çevredeki ölen, ölmüş veya duran nesnelerden ganimet toplayabilmek. Başka bir haritaya gitmenin ana sebeplerinden biri olan ganimet toplayıcılığı sayesinde birçok farklı işleme malzemelerine sahip olabiliyoruz ama ana üssümüzde gelen saldırılar ile birlikte bu malzemeler ayağımıza kadar gelebiliyor.

Dawn of Zombies
Görev üzerine gittiğimiz farklı bir harita.

Hayatta kalmaktan söz ederken yiyeceklerden ve silahlardan da bahsetmeden geçmemek gerekiyor. BlueStacks 4 ile oynayabileceğiniz Dawn of Zombies oyununda kendi silahlarımızı işleyebildiğimiz gibi kendi tarlalarımızı da oluşturabiliyoruz. Yaşam için gerekli olan malzemeleri topladıktan sonra da dilediğimiz nesneyi işleyebilmek için oyunu rahatça oynayabiliyoruz. Drone bile yapabildğimiz bu oyunda oluşturabildiğimiz nesnelerin sayısı bir hayli fazla.

Dawn of Zombies: Survival İndir

Hayatta kalma temalı Dawn of Zombies oyunu BlueStacks 4 ile PC’den oynarken eğlenceli vakitler geçirebileceğinizi söylemeliyiz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler