Dead By Daylight Mobile Survivor Olarak Kazanma Taktikleri

Dead by Daylight oyununa yeni başladıysanız ve survivor olarak oynamayı bilmiyorsanız bu rehber tam sizlere göre olacak.
Dead by Daylight Mobile
Dead by Daylight Mobile oyununa yeni başladıysanız ve neler yapacağınızı bilmiyorsanız bu rehber tam size göre olacak.

Dead by Daylight Mobile, survivor olarak kazanmak için bazı taktikleri iyi kullanmanız gerekiyor. Dead by Daylight Mobile, şu anda Android’de muhtemelen en iyi çok oyunculu korku oyunlarından biri. Daha önce çok oyunculu bir korku oyunu oynamadıysanız bu oyunu mutlaka denemelisiniz. Bu oyuna yeni başlamış veya başlayacak olan oyuncular için survivor olarak oynadığınızda kazanmanızı sağlayacak taktiklerimiz bulunuyor.

Dead By Daylight Mobile Survivor Taktikleri

Bu oyuna yeni başladıysanız ve survivor olarak oynarken neler yapacağınızı bilmiyorsanız bu rehberi dikkatlice okumalısınız. İlk başladığınızda survivor olarak oynarken biraz zorlanabilirsiniz ancak gittikçe bu durumlara alışıp profesyonelce oynayabileceksiniz. Profesyonel olana kadar yani şimdilik size vereceğimiz taktiklere bir bir uyun.

Dead by Daylight Mobile
Jeneratörü tamir ederken FPS’inizin yüksek olması gerekiyor.

Grafik Problemi

Jeneratörleri onarmak Dead By Daylight Mobile’da hayatta kalmak için en önemli eylemlerden biri. Bunu yapmak oldukça kolay, oyun içerisinde bulunan Hızlı Zaman Etkinlikleri tamamlamanız gerekir, ancak eski telefonlarda bu kısımda oldukça yavaş çalışır. Jeneratörleri etkili bir şekilde tamamlamak için yüksek bir FPS’e ihtiyacınız olacak. Yüksek ve sabit bir kare hızını korumak için oyunun grafik ayarlarını biraz düşürmek en iyisi olacak. Jeneratörü tamir ederken katilin yaklaştığını görürseniz, sadece çalıştırın, kaçın ve sonra geri gelin. Ayrıldığınızda jeneratör onarımının ilerlemesi kaydedilecek, istediğiniz zaman bitirmek için geri gelebilir ve tamir etmeye devam edebilirsiniz.

Dead by Daylight Mobile
Maçlara girerken marketten öğeler almayı unutmayın.

Karakter yeteneklerini kontrol edin

Oyuna girmeden önce, karakterinizin yetenek ve ekipmanlarına bir göz gezdirin ve onları kullanın. Perks, karakterlerinizle donatabileceğiniz kalıcı pasiflerdir, seviyelerle açılırlar ve her zaman mümkün olan en iyisini kullanmalısınız. Ayrıca, ekipmanlarınızın kullanımı sayılarla sınırlı ve kullanmak için bunları satın almanız gerekir. Kapak takımı, jeneratör parçaları gibi daha hızlı ilerlemenize yardımcı olan eşyaların yanı sıra sağlık eşyaları, araç kutuları ve el feneri gibi temel öğeler de bulunuyor.

Dead by Daylight Mobile
Takım arkadaşlarınıza yardım edin.

Takım arkadaşlarınıza yardım edin

Oyunda katil, her birinizden daha güçlü ve daha hızlı, kazanmanın tek yolu üstün sayıda oyuncu bulunmasıdır. Takım arkadaşınız hiçbir iş yapmıyor, size hiçbir işi gerçekleştirirken yardımcı olmuyor veya jeneratörü tamir etmiyorsa bile, iyi bir dikkat dağıtıcı görevi görebilir. Katil onları kovalamakla meşgul olduğunda, sizde jeneratörleri tamir edebilirsiniz. Takım arkadaşlarınıza ne kadar çok zaman harcarsa, jeneratörü kolayca tamir edebilir ve kaçmak için kapıyı bir o kadar çabuk açabilirsiniz.

Dead by Daylight Mobile
Oyun içerisinde katilden saklanarak oynayın.

Katilden saklanarak oynayın

Oyunda katilden saklanmanın en iyi yolu mümkün olduğunda etrafta ses çıkarmamak. Bunu yapmanın iki yolu var, yavaş ve gizli bir şekilde dolaşabilirsiniz ya da koşabilirsiniz. Katil sizi fark etmediyse etrafta gizlice dolaşın. Katilden uzaksanız, boşa harcanan zamanı azaltmak adına mümkün olduğunca koşmak en iyisidir. Oyunu kazanmak istiyorsanız jeneratöre mümkün olduğunca fazla zaman harcamalısınız. Eğer jeneratörleri onarırken zorlanıyorsanız, takım arkadaşlarınızı yem olarak kullanın. Bu bir takım oyunu olsa da, diğer üç kişi ölse ve bir kişi kaçsa bile oyunu kazanabiliyorsunuz. Katil sizi kovalıyorsa geçemedikleri engellerden veya  yüksek duvarlarının üzerinden kaçmaya çalışın ya da bir binanın ikinci katından atlayıp rastgele bir yöne kaçın.

Dead by Daylight Mobile
Yeteneklerinizi kullanmayı unutmayın.

Mümkün olduğunca eşyalar kullanın

El fenerleri, katili kısa bir süre kör etmek için kullanılabilir. Bu sırada takım arkadaşlarınızın yakalanmasını veya ölmesini önleyebilirsiniz. Paletler katili yavaşlatmak veya sersemletmek için kullanılabilir. Bu iki öğeyi birlikte kullanmak en iyisidir. Haritalar, oyunun haritasında yararlı öğeleri ortaya çıkarmak için kullanılabilir. Hayatta kalan son kişi olduğunuzda da kapakları açığa çıkarabilir. Dolaplar içerisinde saklanmak için kullanılabilir. Totemler, haritada totem denilen 4 kafatası yapı var. Her biri katile bir güç verir. Mümkünse, katilin avantajlarını kullanmasını önlemek adına onları kırabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts