Dino Squad PC üzerinden nasıl oynanır?

Kendi oluşturduğunuz dinozorlar ile harika bir PvP deneyimi yaşayabileceğiniz Dino Squad PC üzerinden de oynanabiliyor.
Dino Squad PC üzerinden nasıl oynanır?
Dino Squad PC üzerinden nasıl oynanır?

Dino Squad PC üzerinden kolay bir şekilde oynanabiliyor. PvP oyun mantığını dino-dünya ile buluşturan bu yapım oldukça büyük bir oyuncu topluluğuna sahip. Dino Squad’daki ana amaç dinozorların bulunduğu bir dünyada rakipleriniz ile savaşmak ve onları alt etmek. Oyun içinde kendi dinozorlarınızı oluşturabilir ve onları adım adım geliştirebilirsiniz. Oyunun sunduğu enfes PvP deneyimi büyük bir kitle oluşmasının temel nedenlerinden. En son güncellemesini 25 Haziran’da alan Dino Squad, BlueStacks ile PC üzerinden oynanabiliyor. Bu işlemi nasıl dakikalar içinde yapabileceğiniz bu yazımızda derledik. Hazırsanız başlayalım.

DinoSquad’ı bilgisayar üzerinden oynamak mantıklı mı?

Dino Squad gibi PvP temalı oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek özellikler ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle Dino Squad mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Kısacası Dino Squad’ı bilgisayar üzerinden oynamak oldukça mantıklı. Bu işlemin nasıl yapılacağını sizler için detaylı olarak anlatacağız.

Dino Squad’ı PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı.
Dino Squad’ı PC üzerinden oynamak oldukça mantıklı.

Dino Squad PC üzerinden nasıl oynanır?

Dino Squad’ı bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks oyunculara sunduğu sayısız oyun desteği ve yüksek performansı nedeniyle Android emülatörleri arasında en iyisi. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “Dino Squad” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu bulup Yükle butonuna tıklıyoruz. Yaklaşık 150MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi sizin için anlatacağız.

BlueStacks ile Dino Squad oyna.
BlueStacks ile Dino Squad oyna.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. BlueStacks üzerinden doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. BlueStacks’te Dino Squad klavye ayarlamalarını yapmak için BlueStacks’in sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynayışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Serbest Bakış” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Dino Squad fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

Klavye ve farenin avantajını Dino Squad’da hisset.
Klavye ve farenin avantajını Dino Squad’da hisset.

Dino Squad PC

“Dino Squad PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Dino Squad gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts