Dr Parking 4 PC Üzerinden Oynamak için 4 Neden

Dr Parking 4 neden bilgisayar üzerinden oynanmalı
Dr Parking 4 PC üzerinden nasıl oynanır?
Dr Parking 4 PC üzerinden nasıl oynanır?

Dr Parking 4 PC üzerinden de oynanabiliyor. Kendine has grafikleri ve oynanışı ile arabaları park ettiğiniz Dr Parking 4 özellikle uzun oynanış süresiyle çoğu oyuncu tarafından tercih edilmekte. 11 Eylül 2015 tarihinde SUD Inc tarafından oyuncuların beğenisine sunulan oyun, son güncellemesini 20 Aralık 2019’da aldı. Uzun pratik bölümlerini tamamlasanız dahi oyunu multiplayer yani çok oyunculu olarak başka oyunculara karşı oynayabiliyorsunuz. Oyunun grafikleri ve oynanış mekanikleri tamamen kendine özgü ve dikkat çekici. Aynı zamanda oyun çoğu mobil cihazda oynanabiliyor. Arkadaşlarınızla oynerken de harika vakitler geçirebileceğiniz Dr Parking 4, BlueStacks ile PC üzerinden de oynanabiliyor. Peki bilgisayar üzerinden neden oynamalısınız? 4 altın neden ve daha fazlası ile sizler için anlatacağız.

Dr Parking 4 PC

Yüksek FPS

Bir mobil oyunu bilgisayar üzerinden oynamak donanımsal olarak büyük bir fark yaratacaktır. Mobil cihazınızda aldığınız performans bilgisayara nazaran çok daha düşük olacaktır. Bundan dolayı bilgisayar üzerinden Dr Parking 4 oynamak daha yüksek FPS almanızı sağlayacaktır. Yüksek FPS değeri sayesinde akıcı bir oyun deneyimine sahip olabilir, rakiplerinizden birkaç adım daha önde olabilirsiniz. Ayrıca yüksek FPS’in verdiği akıcılık sayesinde mobil cihazlardan oyunu oynayan rakiplerinize karşı daha hızlı tepki vermenize olanak sağlayacaktır.

FPS Arttırmanın Yolları

Dr Parking 4’ü Bluestacks ile bilgisayar üzerinden oynuyorsanız FPS değerinizi birçok farklı metot ile yükseltebilirsiniz. Örneğin DirectX veya OpenGL arasında geçiş yapmanız bilgisayarınızın uyumluluğuna göre performansınızda değişiklik yapabilir. Veya Cihaz Profili bölümünden emülatör cihazınızı değişebilir, kendi RAM’inize göre Bluestacks’i optimize edebilirsiniz. Ayrıca grafik ayarlarınızı oyun içinden de değiştirerek FPS değerinizde farklılıklar yaratabilirsiniz.

Yüksek FPS ile Dr Parking 4 oynayın.
Yüksek FPS ile Dr Parking 4 oynayın.

Kolay Kontroller

Bilgisayar üzerinden oynamanın bir diğer avantajı ise klavye ve fareyi etkin olarak kullanmaktır. Doğru yapacağınız bir klavye ayarı sizin için oyunda oldukça işe yarayacak ve daha kolay bir oynanış deneyimi sunacaktır. Mobilde parmaklarınızı yormaktansa klavye ve farenin vereceği akıcılık ile görevleri daha hızlı bitirebilir, çok oyunculu oyunlarda rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Ayrıca daha hızlı tepkiler verebilirsiniz.

Klavye ve Fare Ayarları

Bluestacks üzerinden klavye ve fare ayarları yapmak oldukça basit. Emülatör ekranının sağ tarafında bulunan Klavye simgesine tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan ayarlamak istediğiniz bölüme tıklayın ve gerekli tuş atamasını gerçekleştirin. Ayarlamaları oyununuza göre optimize ederek en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Artık oyun içi kontrolleriniz en iyi şekilde hazır. Klavye ve fareyi aktif etmek için F1 tuşunu kullanabilirsiniz.

Dr Parking 4'ü klavye ve fare ile oynayın.
Dr Parking 4’ü klavye ve fare ile oynayın.

Büyük Ekran

Bilgisayar üzerinden herhangi bir mobil oyun oynadığınızda kendinizi diğer oyunculara nazaran daha şanslı hissedebilirsiniz. Dr Parking 4 PC üzerinden oynarken bilgisayarınızın sahip olduğu ekran mobil cihazınıza göre katbekat daha büyüktür. Bu nedenle ekrandaki detayları, diğer araçların yerlerini, haritadaki diğer objeleri ve daha fazlasını çok basit bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Mobil cihazınızın küçük ekranından sıkıldıysanız Bluestacks ile bilgisayar üzerinden Dr Parkinh 4 oynamaya davetlisiniz!

Çözünürlük Ayarları

Eğer gerçekten büyük bir ekrana sahipseniz oyununuzun verdiği görüntüde yırtılmalar veya bozulmalar meydana gelebilir. Bunların önüne geçmek için öncelikle sahip olduğunuz monitörün çözünürlüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Ardından BlueStacks ayarlarına girdikten sonra “Göster” kategorisinde altındaki “Çözünürlük” değerini size en uygun olan seçeneğe getirmeniz gerekiyor.

Büyük ekrandan daha kolay bir şekilde görevleri tamamlayabilirsiniz.
Büyük ekrandan daha kolay bir şekilde görevleri tamamlayabilirsiniz.

Kesintisiz Oyun Süresi

Mobil cihazınızda uzun süreli bir oyun deneyini sürdürmek oldukça zor. Örneğin oyunun ortasında şarjınız bitebilir veya gereksiz bir bildirim alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Dr Parking 4 oynayarak bu gibi sorunların kolayca önüne geçebilir, uzun süreli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle evde kaldığımız bu günlerde sık sık oyun oynuyoruz. Telefonunuz veya farklı bir mobil cihazınız üzerinden Dr Parking 4 oynamak cihazınıza ciddi zararlar verebilir. Bu oyun performans olarak ortalamanın üstünde olduğu için cihazları oldukça zorluyor. Fakat bilgisayarda bu sorunların hiçbirini yaşamayacaksınız üstelik yüksek performansın ve klavyenin avantajını sonuna kadar kullanabileceksiniz.

 

Dr Parking 4 PC Üzerinden Nasıl Oynanıyor?

Bilgisayar üzerinden oynamak için 4 altın nedeni listeledik. Şimdi ise sırada nasıl bilgisayar üzerinden Dr Parking 4 oynayabileceğinizi anlatmakta. Öncelikle herhangi bir Andorid oyunu bilgisayarda oynatabilen BlueStacks’i indiriyoruz. BlueStacks kurulumunu tamamladıktan sonra Google hesabımıza giriş yapıyoruz ve ardından emülatöre otomatik olarak yüklü gelen Play Store simgesine tıklıyoruz. “Dr Parking 4” aramasını yaptıktan sonra gerekli indirmeleri tamamlamamız gerekiyor. Ve artık hazırsınız. Klavye ve farenizi de emülatöre entegre ettikten sonra oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Dr Parking 4 PC

Bu yazımızda sizler için “Neden Dr Parking 4’ü bilgisayar üzerinden oynamalıyız?” sorusuna cevap verdik. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takipte kalmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts