Dragon Storm Fantasy Oynamak için Nedenler

Dragon Storm Fantasy oynamayan kaldı mı?
dragon storm fantasy

Dragon Storm Fantasy oynanışı ve hikayesi bakımından sevilen bir oyun haline geldi. Binlerce oyuncusu bulunan oyun, Google Play Store’da 4,6 puan almayı başararak kaliteli olduğunu da kanıtlamış oldu. Biz de bu içeriğimizde oyunu ilk kez duyanlar için neden oynamaları gerektiğini ve Dragon Storm Fantasy PC ile nasıl oynandığını açıkladık.

Bazı oyunlar yayınlandıktan sonra veya üzerinden belli bir süre geçtikten sonra güncelleme almıyor. DSF ise bu oyunlardan biri değil. Yani oyunun yapımcısı sürekli olarak güncelleme yayınlıyor ve oyunla yakından ilgileniyor. Sadece bu durum bile birçok sorunun anında çözülmesine ve oyunculara keyifli bir oyun deneyimi yaşatmaya yardımcı oluyor. Peki gerçekten de neden bu oyunu oynamalıyız?

dragon storm fantasy pc
Oyunun karakter modellemesi son derece başarılı.

Dragon Storm Fantasy Karakterleri

Oyunda üç farklı ana karakter bulunuyor. Bu karakterlerden dilediğinizi seçebilirsiniz ve hatta karakterleri özelleştirme imkanınız da bulunuyor. Bu karakterlerin her birinin farklı bir sınıfı ve özellikleri var. Warrior adından da anlaşılacağı üzere savaşçı karakterimiz. Bunun dışında bir büyücü ve bir de okçu karakterimiz var. Warrior, Mage ve Archer karakterlerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Oyun ekranın sağ tarafında karakterlerin güçleri de gösteriliyor. Aslında bunun için hangi konuda daha iyi oldukları gösteriliyor dersek daha doğru olur.

Warrior daha çok dayanıklı olması için tasarlanmış bir karakter. Savaşlarda ayakta kalmak ve en güçlü canavarlara karşı bile dayanıklı olmak istiyorsanız bu karakteri seçmelisiniz. Mage ise hasar konusunda en iyi olan karakter diyebiliriz. Canavarlara tek atmak istiyorsanız Mage seçebilirsiniz. Ancak seçim yaparken bu karakterin daha kırılgan olduğunu ve bu nedenle oynanmasının da daha zorlu olduğunu unutmayın. Archer ise daha çok kombo yapmak isteyenlere yönelik, zor bir karakter diyebiliriz. Ancak bilgisayardan BlueStacks ile oynarken bu zorluklar ortadan kalkıyor ve rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Dragon storm karakterleri
Grafik kalitesi bize orta seviye bilgisayar oyunlarını hatırlattı.

Grafikleri bir mobil oyuna göre fazlasıyla yeterli

Son zamanlarda çıkan mobil oyunların grafik kalitesi dikkatini çekmiştir. Dragon Storm Fantasy de grafikleri ile sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Orta seviye bilgisayar oyunlarına denk bir görüntü ile mobil oyun keyfini yaşayabilirsiniz. Büyük ekranda oynarken aslında grafiklerin ne kadar kaliteli olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Özellikle karakterlerinin ve canavarların modellemesi gerçekten çok başarılı ve keyif veriyor.

Bu tarz oyunlarda karakterler kadar yeteneklerinin de görsel kalitesi çok önemli oluıyor. Çünkü hepimizin heyecanını ve dikkatini çeken şeyler bunlar. Bu konuda da oldukça başarılı olduğunu ve görsel efektlerin üst düzey olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun başlangıç eğitiminde de, seçtiğiniz karakterin tüm yetenekleri tek tek anlatılıyor. Bu yeteneklerin bekleme süresi de var. Bu nedenle canavarları keserken tüm yetenekleri aynı anda kullanmak yerine doğru zamanda doğru yeteneği kullanmaya özen göstermelisiniz.

dragon storm mobile
Görevleri yaparak hızlı bir şekilde seviye atlayabilirsiniz.

Görevleri ilk başta çok kolay ve otomatik yönlendirme var!

Mobil oyunları günlük hayatınızda sadece keyif almak için oynuyorsanız ve oynarken fazla efor sarf etmek istemiyorsanız, Dragon Storm Fantasy size bu konuda yardımcı olacaktır. Oyunun başlangıç görevleri çok kolay yapılıyor. Bunun dışında görev bölgelerine ve NPC karakterlere otomatik yönlendirmesi var. Yani sadece bir tıklama ile görevlere gidebilirsiniz. Bilgisayardan oynarken bir yandan göreve giderken, bir yandan başka işlerle de uğraşabilirsiniz.

Bu özellikle İngilizce bilmeyenler için büyük önem taşıyor. Oyunun Türkçe desteğinin olmaması, İngilizce bilmeyen oyuncuların gözünü hiç korkutmasın. Çünkü neredeyse her şey otomatik olarak yapılıyor. Sizin sadece yeteneklere basmanız ve gerektiğinde normal atak yapmanız yeterli. Oyunun yönlendirmelerini takip ettiğiniz takdirde hiç zorlanmadan ilerleyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk görevler otomatik yapılıyor.

dragon storm fantasy karakterler
Bilgisayardan oynamanın avantajları saymakla bitmiyor.

PC ile oynamanın avantajları neler?

Dragon Storm Fantasy, BlueStacks ile bilgisayardan da oynanabilen bir oyun. Özellikle grafik kalitesini sonuna kadar yaşamak ve oynarken rahat etmek isteyen oyuncular mobil oyunları bilgisayardan oynuyorlar. Aslında bunun en büyük nedeni telefon interneti ve şarjını günlük kullanım için ayırmak. Mobil oyunlar biraz fazla enerji ve internet tüketiyor. BlueStacks ile tüm mobil oyunları bilgisayardan oynamanızı sağlayarak bu soruna bir son veriyor.

Bunun dışında oyunun zorluğu da en az seviyeye iniyor. Telefon ekranında sürekli bir yere dokunmak yerine fare ile her şeyi halletmek ve hatta mobil FPS oyunları için klavyenin bile devreye girmesi oyunları oldukça basitleştiriyor. Siz de bu kolaylıklardan yararlanmak istiyorsanız BlueStacks’in resmi sitesinden programı indirebilirsiniz.

Bir mobil oyun rehberinin daha sonuna geldik. Değişik tarzda mobil oyun oynamak ve en iyilerden biri olmak istiyorsanız rehberlerimizi takip etmeyi unutmayın. Kafanıza takılanları bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden sorabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts