Dragon Storm Fantasy bilgisayardan nasıl oynanır?

Dragon Storm Fantasyı bilgisayardan nasıl oynanır?
dragon storm fantasy

Dragon Storm Fantasy ve fantastik evreninde bolca macera ve hikayenin arasında kayboluyorsunuz. Android ve iPhone (iOS) mağazalarından indirilebilen oyunu aynı zamanda bilgisayardan da oynayabilirsiniz.

Dragon Storm Fantasy başlangıç!

dragon storm indir
Dragon Storm Fantasy PC indir

Oyunu bilgisayardan oynamak veya denemek için öncelikle BlueStacks’i bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor. BlueStacks, mobil oyunları en kötü bilgisayarlarda bile oynamanızı sağlayan bir emülatör. BlueStacks’i indirdikten sonra içerisinde kurulu gelen Google Play Store’a giriş yapmalısınız. Ardından arama bölümünden şimdi Dragon Storm Fantasy yazıyoruz ve aratıyoruz. Farklı oyun denemek için diğer oyunları da aratabilirsiniz. Arama sonuçlarından oyun karşımıza çıkıyor ve şimdi direkt oyunu yükleyebilirsiniz. BlueStacks ile tüm mobil oyunları bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Mobil oyuna bilgisayardan ilk kez girdikten sonra yaklaşık 3-4 dakika süren bir yükleme ekranı ile karşılaşıyoruz. Bunun öncesinde muhteşem bir kısa film de bizi bekliyor. Bu filmden sonra yükleme ekranı üzerinde oyunun sistemini başlatmasını bekliyoruz. Bu süre zarfında herhangi bir veri ücreti alınmıyor. Yani çok küçük bir indirme yapıyor ve genel olarak internetiniz azalmıyor.

Sunucu seçerek devam ediyoruz!

dragon storm fantasy sunucu
Sunucu seçimi için en yukarıdakilerden başlıyoruz.

Yükleme ekranı tamamlandıktan sonra sırada sunucu seçmek var. Sunucu seçmek için Switch Server seçeneğine tıklamamız gerekiyor. Ardından açılan pencerede hangi sunucuda oynamak istediğinizi seçebilirsiniz. Sunucuların tamamı Avrupa sunucusu. Ülkemize en yakın olan sunucuyu deneyerek bulabilirsiniz. Genel olarak hepsi Avrupa olduğu için çok yüksek ping veya lag sorunu olmayacaktır. Sunucu seçimini de yaptıktan sonra artık Start diyoruz.

Dragon Storm Fantasy karakter seçimi!

dragon storm fantasy archer
Archer saldırgan karakterlerden biri.

Oyunda 3 tane karakter bulunuyor; Warrior, Mage ve Archer. Bu karakterin tamamı yetenek olarak bir ejderhaya dönüşüyorlar. Warrior daha defansif ve savunma anlamında dayanıklı ve güçlü bir karakter. Mage ise tamamen atağa yönelmiş, kitle kontrolü de olan bir karakter. Archer ise daha çok kombolara ve normal saldırı vuruşlarına göre güçlü bir karakter. Açıkçası oyundan zevk almak istiyorsanız Mage veya Archer seçmelisiniz derim. Özellikle bu karakterleri BlueStacks ile bilgisayardan oynarken gerçekten çok rahat ediyorsunuz ve oynaması çok daha zevkli oluyor.

Dragon Storm macerası başlasın!

dragon storm fantasy oyna
Oyuna lavların ortasında yer alan eğitim ile başlıyoruz.

Karakteri oluşturduktan sonra kendimizi bir anda maceranın ortasında buluyoruz. Seçtiğiniz karakterle beraber lavların arasında ufak bir eğitim görevi yapıyorsunuz. Bu görev sırasında aslında nasıl savaşmanız gerektiği ve hangi yeteneklere sahip olduğunuz öğretiliyor. Aynı zamanda karakterleriniz güçlü bir canavara karşı savaşırken ejderha yeteneğini aktif edebiliyorsunuz. Bu da eğitim sırasında size gösteriliyor. Varsayılan BlueStacks klavye atamalarında, canavarlara saldırmak için boşluk tuşunu kullanıyorsunuz. Karakteri hareket ettirmek için de W, A, S, D tuşlarını kullanıyorsunuz. Eğitimi tamamladıktan sonra yeni görevler bizi bekliyor.

Dragon Storm Fantasy görevleri:

dragon storm görevler
Görevleri bilgisayardan yapmak çok daha kolay.

Oyundaki ilk görevleri yapmak gerçekten çok basit. Ekranın sol tarafında çıkan “Main” isimli ana görevleri yapmak için sadece üstüne tıklamanız yeterli. Üstüne tıkladıktan sonra karakteriniz görev bölgesine otomatik olarak gidecek ve görevi yapacak. Oyundaki ilk görevler oldukça basit ve aslında hem size oyunun evrenini hem de işleyişini anlatmak için tasarlanmış. Seviyeniz yükseldikçe ve görevleri tamamladıkça daha zorlu görevler sizleri bekliyor olacak. Bu görevleri yaparken BlueStacks’in faydasını görüyorsunuz. Telefondan oynarken oldukça zorlu olan görevler, bilgisayardan oynarken çok daha basit geliyor.

Dragon Storm Fantasy hesabı oluşturun:

dragon storm hesap
Hesabınızı mutlaka oluşturun.

Oyunu hesap oluşturmadan da oynayabiliyorsunuz. Bunun şöyle bir dezavantajı var; eğer telefon değiştirirseniz veya kaybederseniz oyundaki tüm bilgileriniz gidiyor. Bu nedenle öncelikle oyundaki hesabınızı, Facebook ve Google hesabınızla ilişkilendirmeniz gerekiyor. Bunun için ekranın sağ alt kısmında yer alan Settings’e tıklayıp, ardından Bind Account seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza gelen ekrandan Facebook veya Google seçeneklerinden birini seçerek oyundaki hesabınızı, diğer hesaplarınızla bağlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda oyunu hem bilgisayardan hem de telefondan oynamanızı sağlayacak.

Sonuç:

dragon storm fantasy pc indir
Dragon Storm Fantasy pc indir

Dragon Storm Fantasy oldukça eğlenceli ve aksiyonun bol olduğu bir mobil oyun. Grafikleri de bir mobil oyuna göre hiç fena değil. Arkadaşlarınız veya direkt kendiniz boş vakitlerinizde zaman geçirmek isterseniz bu oyunu tercih edebilirsiniz. Oyunun sıkı bir takipçisi veya oyuncusu olursanız da BlueStacks ile bilgisayardan oynayabilir, böylece çok daha hızlı gelişir hem de daha rahat edebilirsiniz. Bunun için yukarıda da bahsettiğimiz gibi BlueStacks‘i ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirmek yeterli olacaktır.

Total
1
Shares
2 Yorum
  1. merhabalar ben dün başladımda oyuna evde oldugum zamanlar bluestacsla pcden oynamak istiyoru fakat gmail değilde game centera bağlamıştım onu bi şekilde bluestacksta açma şansım varmı o hesabımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler