eFootball PES 2020 Başlangıç Rehberi

eFootball PES 2020 Başlangıç seviyesi oyuncuaları için birkaç taktiğimiz bulunuyor. Bu taktikler sayesinde oyuna hızlı bir şekilde alışacaksınız.
eFootball PES 2020
eFootball PES 2020 başlangıç seviyesi oyuncular için taktikler

eFootball PES 2020 başlangıç seviyesinde olanlar bu taktikler sayesinde oyuna hızlıca ısınacak. Henüz oyunda yeniyseniz ve hızlı bir şekilde gelişmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit.

eFootball PES 2020 Başlangıç Rehberi

Futbol oyunlarının hepsinde hemen hemen her sene oynanış mekanikleri ile ilgili değişiklikler yapılıyor. Yapılan değişiklikler, bir önceki oyunu uzun süre oynayanlar için zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Örnek verecek olursak bir önceki oyunda paslar daha kolay gerçekleşirken hali hazırda yeni gelen seride bu biraz daha zahmetli olabilir.

eFootball PES 2020
Oyunda başarılı olmak için sabırlı ve kontrollü oynamalısınız.

Sabır ve Kontrol

Oyunda ne olursa olsun öncelikle sabırlı ve kontrollü oynamalısınız. Kontrolü bir kere düşürdüğünüzde rakibiniz sizi daha da düşürmek için elinden gelen her şeyi yapacağını unutmayın. Başarılı olmak istiyorsanız da muhakkak sabırlı oynamalısınız. Örneğin hızlı bir şekilde karşı kaleye gitmek yerine top çevirin, boşta olan oyuncularınızı görün ve daha kontrollü bir şekilde atak yapın. Bu şekilde daha kolay goller atacağınıza emin olabilirsiniz.

Oyuncuların Dayanıklılığı

Oyuncularınızın dayanıklılığı da kontrollü oyun açısından oldukça önemli. Oyuncularınızın form durumu ve dayanıklılıklarını takip ederek daha iyi olan bir oyuncunuz varsa yer değiştirebilirsiniz. Bu durum oyun içerisinde olduğu kadar oyun başlamadan kadro düzenlemesi yaparken de oldukça önemli. Dayanıklılığı oldukça düşük bir oyuncuyu sahaya sürerseniz. Top tutmakta ve sürmekte zorluk yaşayıp sürekli topu kaptırabilirsiniz. Böyle durumlar yaşamamak için önleminizi daha oyun başlamadan önce alırsanız çok daha yararlı olacaktır.

eFootball PES 2020
Takımınızdaki oyuncuları tanıyın.

Takımdaki futbolcuları tanıyın

Takımınızdaki futbolcuları yakından tanımalısınız. Bu popüler tanındık oyuncuları kadronuzda tutun demek anlamına gelmiyor. Hangi futbolcunuz hızlı, hangisi iyi şut atıyor, hangisi iyi frikik veya orta kullanabiliyor bunları iyi bilmelisiniz. İyi şut çeken bir oyuncunuzun olduğunu biliyorsunuz ancak hangi pozisyonlarda, sahanın neresinden şut çekince daha etkili olur o konularda da biraz antrenman yapmalısınız.

Kaleciyi kontrol etmeyi öğrenin

Rakibiniz atağa çıktı ve kaleciyle karşı karşıya kaldı ve eğer bir şey yapmazsanız golün olması muhtemel. İşte burada kaleciyi kontrol etmeyi bilmek çok önemli. Kalecinizi açmak için ara pas tuşuna basıp parmağınızı aşağıya çekmelisiniz. Bu şekilde kaleciniz ileriye açılacak ve rakibinizin gol atma açısını kapatacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts