En İyi 5 Okey Oyunu (Android)

En İyi 5 Okey Oyunu

Okey hepimizin sevdiği oyunlardan biri… Öğrenmesi kolay ve oynaması da oldukça keyiflidir. Okey oyununu sevenler için detaylı bir en iyi listesi oluşturmaya çalıştık. Sizin için Play Store üzerinde bulunan en iyi okey oyunlarını sıralamaya çalışacağız. Sıralama yaparken oyun içi grafikten kullanıcı deneyimlerine kadar birçok ölçütü dikkate alarak derlemeyi oluşturmaya çalışacağız. Şimdi 2021 yılı için Android kullanıcılarına önerdiğimiz en iyi 5 okey oyunu şu şekilde. Ancak bahsedeceğimiz okey oyunlarının hepsi aktif bir internet bağlantısı gerektirir. İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan oynayabileceğiniz okey oyunlarını da en kısa sürede sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

1- 101 Yüzbir Okey Plus 

En İyi 5 Okey Oyunu
101 Okey Plus

Play Store üzerinde ki en çok kullanıcı sayısına sahip olan 101 Yüzbir Okey Plus ünlü oyun şirketi Zynga’a ait. Oyun özellikle tasarımsal olarak göz dolduruyor. Oyun sunucuları çok güçlü olduğu için yüz binlerce kullanıcı aynı anda Okey oynayabiliyor. Oyun için 2 milyon’dan fazla değerlendirme yapılmış ve bu değerlendirmelerden aldığı puan ortalaması 4,8. Oyun Android cihazlarda 10 milyondan fazla indirilmiş durumda. 101 Yüzbir Okey Plus‘ı Android cihazınıza indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- Fun 101 Okey

En İyi 5 Okey Oyunu
Fun 101 Okey çeşitli oyun modları

Değerlendirmesi aşağıda vereceğim diğer okey oyunlarından az olmasına rağmen 2.sırayı Fun 101 Okey‘e veriyoruz. Çünkü oyun diğerlerinin aksine hem düz okey hem de 101 okeyi aynı platformda oynayabiliyor. Oyun içinde okey dışında farklı şans oyunları da mevcut. Bu şekilde bir oyun içinde çeşitli oyunları da oynayabilirsiniz. Ayrıca çip (oyun parası) dağıtma konusunda diğerlerine göre, en bonkör davranan oyun bu. Oynadığınız oyunlarla mobil mağazalarda kullanabileceğiniz liralardan ev eşyalarına kadar birçok ödülü de kullanıcılarına dağıtıyor. Oyunu Play Store üzerinden indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

3- 101 Çanak Okey – Mynet

En İyi 5 Okey Oyunu
Mynet Çanak Okey’de çanağın kırılması ile elde edilen ödül

Mynet’in yapımcılığını üstlendiği oyun yine popüler 101 oyunlarından bir tanesi. 101 Çanak Okey‘i diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise çanakta biriken paralar. Her oyun da bir çanak bulunuyor ve oyuncuların oyun paralarından bir kısmı bu çanağa aktarılıyor. Oyun da birinin okey ile bitmesi durumunda çanak kırılıyor ve tüm ödül çanağı kıran kullanıcıya aktarılıyor. Bazen çanakta çok uçuk rakamlar birikebiliyor. Görsel olarak da tatmin edici seviyede. Oyunu cihazınıza indirmek isteyenler bu bağlantıyı kullanabilir.

4- Çanak Okey Plus – Zynga

En İyi 5 Okey Oyunu
Çanak Okey Plus oyunun görüntüsü

Yine Zynga tarafından geliştirilen okey oyununda bu sefer düz okey severler için yapılmış. Her okey oyunu için ayrı bir platform kullanan firma bu şekilde yoğunluğu stabilize edebiliyor. Oyunda yukarıda bahsetmiş olduğum Mynet Okey’deki gibi çanak sistemi mevcut. Ondan farkı bu düz okey için bu sistemi kullanıyor. Bu oyunda düz okeyler arasında en popüleri olarak göze çarpıyor. Tam 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip okey oyununu mobil cihazınıza indirmek bağlantıyı kullanabilirsiniz.

101 Okey Extra

En İyi 5 Okey Oyunu
101 Okey Extra

Digitoy Games tarafından piyasaya sürülen 101 Okey Extra yine kaliteli 101 okey oyunlarından bir tanesi. Grafikleri oldukça kaliteli olan uygulama bütün alanlarda HD görünümü yakalamaya çalışmış Oyun 50 binden fazla değerlendirme almış ve bu değerlendirmeler sonucunda  4,9’luk harika bir inceleme puanına ulaşmış. Oyunu Android cihazlarına indirmek isteyenler bu bağlantıyı kullanarak oyunu indirebilir. İlk kez indirenlere ücretsiz vip üyelik verilmekte.

Yukarıda bahsettiğimiz en iyi 5 okey oyunu adlı yazımızda tüm oyunlar aktif bir internet bağlantısı gerektirir. İnternet bağlantınız olmadan oynayabileceğiniz okey oyunları için en kısa zamanda sizler için yeni bir konu hazırlayacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts