En İyi Android Yaşam Simülasyon Oyunları

Android en iyi yaşam simülasyon oyunları listemizle başarılı yaşam simülasyonlarını inceliyoruz.
android en iyi yaşam simülasyon oyunları
En İyi Yaşam Simülasyon Oyunları (2020)

En iyi Android yaşam simülasyon oyunları listemizde birçok oyun bulunuyor. Yaşam simülasyon kategorisi, oldukça geniş özelliklere sahip olan ve genel olarak her yaş grubuna hitap eden bir kategori. Genellikle oynarken insanları rahatlatma özelliğine sahip olan bu kategoride, birbirinden farklı özelliklere sahip çok iyi oyunlar bulunuyor.

En iyi Yaşam Simülasyon Oyunları

Genelde birilerinin veya bir şeylerin kontrolünü gerçekleştirdiğimiz yaşam simülasyon oyunları, bu bağlamda bize hayali bir dünyanın kontrolünü devrediyor. Gelişen oyun dünyasıyla birlikte yaşam simülasyon kategorisi de bu gelişmeden payını aldı. Örneğin, bu kategoriyi takip eden veya etmeyen çoğu kişinin bildiği klasik oyunlardan The Sims, klasik bir yaşam simülasyon oyunu. Ancak son yıllarda yaşam simülasyon kategorisi de epey çeşitlilik kazandı ve birbirinden farklı oyunlar piyasaya sürüldü.

animal crossing pocket camp
Animal Crossing Pocket Camp

Animal Crossing: Pocket Camp

Ücretsiz bir yaşam simülasyon oyunu olan Animal Crossing: Pocket Camp, bir Nintendo oyunu. Bir adaya düşerek başladığımız oyunda, bu adadaki boşlukta kendi alanımızı oluşturmaya başlıyoruz. Kendi kamp alanımızı oluşturduğumuz oyunda istediğimiz her şeyi tasarlayabiliyor, çeşitli eşyaları toplayabiliyor ve yine çeşitli şeyleri işleyebiliyoruz. Mobilya, kıyafet ve daha fazlasını oluşturabileceğiniz Animal Crossing: Pocket Camp, listemizde bulunan başarılı oyunlardan biri.

altlife
AltLife

AltLife

Tam bir yaşam simülasyon oyunu diyebileceğimiz AltLife, ücretsiz bir oyun. Oyuna bir bebek olarak başladığımız bu yaşam simülasyon oyununda ölüm anınıza kadar devam etme şansınız bulunuyor. Kariyer, ilişki, aktivite ve fazlasını seçebildiğiniz oyunda ayrıca çocuk, torun ve fazlasına da sahip olmanız mümkün. Ancak oyunun bazı dezavantajları da mevcut. Örneğin, oyunda torun sahibi olduktan sonra öldüğünüzde, torununuzu yönlendirerek oyuna devam etme gibi bir şansınız bulunmuyor. Ama bu durum, oyunun başarılı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

bitlife
BitLife

BitLife

BitLife, az önce özelliklerine değindiğimiz AltLife’ın en büyük rakibi. AltLife ile çok benzer özelliklere sahip BitLife, ücretsiz bir oyun. Koleje gidebileceğiniz, kariyer yapabileceğiniz ve evlenebileceğiniz ve hatta yaşamınıza bir suçlu olarak devam edebileceğiniz BitLife’da karar tamamen sizin.

from zero to hero cityman
From Zero to Hero: Cityman

From Zero to Hero: Cityman

Sadece yetişkinlik dönemini kapsayan bir yaşam simülasyonu olan From Zero to Hero: Cityman, ücretsiz bir oyun. Evsiz bir durumdayken başladığımız oyunda amacımız, para kazanıp başarılı olmak. Bir işe sahip olarak tırmandığımız kariyer basamaklarını para kazanarak taçlandırıyoruz. Böylelikle tabiri caizse sefil bir haldeyken başladığımız oyunda, istediğimizi elde edecek duruma geliyoruz. Doğumdan ölüme mantığı bulunmayan bu yaşam simülasyonu oyununda odaklandığımız tek kısım, yaşamımızın sadece bir bölümü.

godus
Godus

Godus

Çok ilginç bir yaşam simülasyonu olan Godus, ücretsiz bir oyun. Spesifik olarak bir kişinin hayatını yaşamadığımız oyunda, oyunu bir tanrı edasıyla deneyimliyoruz. Örnek vermek gerekirse, küçük bir topluluğun kendi kendilerine gelişmeye çalışmasıyla başlayan oyunda onlara yardım etme veya engelleme şansınız bulunuyor. Bunun yanında doğal afet oluşturma, vatandaşlara bina yapma konusunda yardımcı olma ve mucize oluşturma gibi özellikler de oyunda mevcut.

harry potter hogwarts mystery
Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter. Çok bir söze yok. Hayali bir dünya da olsa o dünyayı yaşamayı çoğu Harry Potter hayranı istemiştir. Harry Potter: Hogwarts Mystery, işte tam da bunu amaçlıyor. Ücretsiz bir oyun olan Harry Potter: Hogwarts Mystery ile Hogwarts yolunu tutup, evinizi seçtikten sonra oyuna başlayabiliyorsunuz. Çeşitli iksirlerin yapımını öğrenebildiğiniz ve büyü yapabildiğiniz oyunda çok daha fazlasını gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca çeşitli yollar ile karakterinizi daha da özel kılmak mümkün.

home street
Home Street

Home Street

The Sims ile çok benzer özelliklere sahip Home Street, ücretsiz bir yaşam simülasyonu oyunu. Oyuncuların bir karakter oluşturup bir ev inşa ettikten sonra oyuna başladığı simülasyonda çeşitli şeyler yapmak mümkün. Home Street’de evinizi satıp daha büyük bir eve taşınabilir, ticarete atılabilir ve fazlasını yapabilirsiniz.

the sims mobile
The Sims

The Sims

EA tarafından yayımlanan The Sims, aslında iki oyundan oluşuyor diyebiliriz. Zira ücretsiz versiyonu olan The Sims: Free Play ve The Sims: Mobile oyunlarından oluşan The Sims serisi, kullanıcılara biraz farklı deneyimler sağlıyor. Ancak The Sims’e genel olarak bakacak olursak oyunda bir karakter oluşturabilir, oluşturduğunuz karakterin yaşamından bazı işleri gerçekleştirebilir, online olarak diğer insanlarla evlenebilir ve fazlasını yapabilirsiniz. Yaşam simülasyonu kategorisinde artık bir klasik haline gelen The Sims ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

stardew valley
Stardew Valley

Stardew Valley

Çiftçilik simülasyonu ile yaşam simülasyonunun karışımı diyebileceğimiz Stardew Valley, listemizde bulunan tek ücretli oyun. Ancak son dönemlerin en iyi mobil oyunlarından biri olan Stardew Valley, aldığı ücretin karşılığını oldukça güzel bir şekilde veriyor diyebiliriz. Amacımızın çiftliğimizi temizlemek, onu daha güzel bir hale getirmek ve bunun dışında evlenmek olduğu oyunda uzun süreler geçirebilirsiniz. Zira çiftçilik, balıkçılık, hayvancılık ve fazlasını gerçekleştirebileceğiniz oyunda yapacak birçok şey mevcut.

virtual families 2
Virtual Families 2

Virtual Families 2

Çoğu yaşam simülasyon oyunundan farklı olan Virtual Families 2, ücretsiz bir oyun. Bir evlat edindiğimiz oyunda onu büyütüyor ve ona bir aile buluyoruz. Bunun yanı sıra oyun içinde evlenme gibi seçeneğimiz de bulunuyor. Diğer yaşam simülasyonu oyunlarından farklı olarak yönettiğimiz karakterle daha değişik bir ilişkimizin olduğu Virtual Families 2 ile çok farklı bir simülasyon deneyimi yaşayabilirsiniz. Oyunun 3. versiyonu olan Virtual Families 3’ün de yolda olduğunu belirtelim.

En iyi yaşam simülasyon oyunları listesini burada bitti. Aşağıya bıraktığımız videodan hızlı zaman geçirebileceğiniz simülasyon oyunlarına göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts