Era of Legends PC’de Nasıl Oynanır?

Era of Legends

Era of Legends ile aksiyon dolu bir MMORPG zevki sizi bekliyor. 101XP Limited tarafından geliştirilen Era of Legends ile Yüzüklerin Efendisi filminin kartalları olan Griffon adlı yaratıklarla oyunun dünyasını keşfedeceksiniz. Serbest keşiften koleksiyonculuğa, savaşlardan taktiklere birçok oyun içi etkinliklerle bürünen oyun BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz olarak oynanabiliyor. Era of Legends hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Era of Legends
9 sınıftan biri olan büyücü.

Era of Legends Genel Bakış

Era of Legends orklar gibi çeşitli yaratıklarla savaştığımız ve geniş haritasında istediğim yere gidebildiğimiz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Karakter seçimimizle başlayan bu serüvende karaterimize öncesinde bir sınıf seçmemiz, ardından ise karakterimizin özelleştirmesini yapmamız gerekiyor.

Savaşçı, Şaman, Büyücü, Rakip, Suikatçi, Cadı, Okçu, Druid ve Şövalye sınıfları bulunan oyunda karakterlerin her birinin kendine has zorluk dereceleri ve özel yetenekleri bulunuyor. Okçu karakterinin evcil hayvanlarla arası iyi ve hareket hızı fazla iken büyücü yüksek alan etkili hasarlar konusunda yetenekli oluyor. Karakter seçimi tamamen size kalmış olmakla birlikte oynamak istediğiniz özelliklere göre kesinlikle bir karakterle eşleşeceğinizden eminiz. Zor ölmek istiyorsanız Şövalye karakterini seçebileceğiniz gibi yalnız kovboyluk için Suikastçı karakteri ile tekil düşmanlara çok daha fazla hasar verebilirsiniz.

Ayrıca karakterimizin giyebileceği toplamda 12 adet ekipman bulunuyor. Ayakkabısından yüzüğüne kadar birçok farklı ekipmanı her bir geliştirişimizde güç seviyemiz artıyor. Bununla beraber daha güçlü canavarları öldürebiliyor ve daha fazla deneyim puanı ve ganimetler elde edebiliyoruz.

Era of Legends
İlk boss savaşı.

Era of Legends Oynanış

Karakterimizi yarattıktan sonra savaştan harap olmuş bir şehrin önünde gözlerimizi açıyoruz. Başka bir karakterle konuşarak oyunun hikayesini anlamak dışında önümüze çıkan orkları öldürerek oyun mekaniğini anlıyoruz. BlueStacks 4’ün otomatik olarak atadığı tuşlarla birlikte W,A,S,D tuşlarına basarak karakterimize yön verirken, yeteneklerimizin üzerindeki tuşlara basarak da karakterimize özel yetenekleri kullanıyoruz.

Önümüze çıkan engelleri yok ettikten sonra ünlü mitolojik hayvan olan Griffon’umuza biniyoruz ve şehri harap eden gemiye doğru yola çıkıyoruz. Geminin üzerindeki boss ile savaşarak ilk boss savaşımızı görmüş oluyoruz ve gözlerimizi bir kasabada açıyoruz.

Aslında oyun bu noktada başlıyor diyebiliriz. Görevlerimiz, karakter geliştirmemiz, işleme, toplayıcılık gibi oyun mekanikleri bu noktada tamamen açılmış oluyor. Ekranın sağ üst köşesindeki “Auto” tuşuna basmamız durumunda ise oyunda hiçbir şey yapmadan görevlerimizi tamamlayabilir ve canavar öldürebiliyoruz. Bu şekilde biz bilgisayar başında olmasak bile deneyim kazanabiliyor ve kolaylıkla seviye atlayabiliyoruz.

Oyunun haritasına baktığımızda belirli toplama alanlarının olduğunu görebiliyoruz. Bu şekilde işleme yapmak için ihtiyacımız olan nesneleri kolaylıkla toplayabiliyor ve ihtiyacımız olan silah ve zırh gibi ekipmanları işleyebiliyoruz. Ayrıca binek de alabildiğimiz oyunda belirli bir seviyeye geldiğimizde bir görev açılıyor. Bu görev ile birlikte bedava olarak bir binek sahibi olabiliyoruz. Bineklerin yetersiz kalacağı mesafelerde ise ortaya portallar çıkıyor. Portallar ile birlikte farklı seviyelerdeki canavarların haritasına veya başka bir şehre kolaylıkla seyahat edebiliyoruz.

Era of Legends
Bineğimiz ile uçabiliyoruz.

Era of Legends İndir

Fantastik bir atmosfere sahip Era of Legends ile dopdolu bir macera sizi bekliyor. BlueStacks 4 ile bilgisayarınızda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bu oyunu kaçırmayın. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Related Posts