FIFA Futbol PC üzerinden nasıl oynanır?

FIFA Futbol bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. FIFA Futbol’u bilgisayardan oynayarak birçok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
FIFA Futbol PC üzerinden nasıl oynanır?
FIFA Futbol PC üzerinden nasıl oynanır?

FIFA Futbol PC üzerinden de oynanabiliyor. Yılların futbol serisi FIFA, mobil oyunu ile artık telefon ve tabletlerimizde. Alışılagelmiş FIFA Ultimate deneyimine de bizlere sunan FIFA Futbol özellikle mobile özel oynanışı ile dikkat çekiyor. İster kendi takımınızı kurarak geliştirin, isterseniz de arkadaşlarınıza karşı meydan okuyun. FIFA Futbol BlueStacks ile PC üzerinden de oynanabiliyor. Peki bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

Bilgisayar üzerinden FIFA Futbol oynamak mantıklı mı?

FIFA Futbol gibi oyunlar özellikle mobil platformlarda oldukça popüler. Bu oyunlar sunduğu yüksek özellikler ile doğru orantılı olarak telefonunuzu veya tabletinizi performans açısından zorluyor. Yani oyunu oynarken şarjınız normalden daha hızlı şekilde azalabilir ve ısınma problemi yaşayabilirsiniz. Özellikle FIFA Futbol mobil cihazları oldukça zorlayan bir mobil oyun.

Bilgisayar üzerinden oynayarak rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.
Bilgisayar üzerinden oynayarak rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz.

Oyunu bilgisayar üzerinden oynayarak bu gibi sorunların üstesinden gelebilir, klavye ve farenin vereceği rahatlığı sonuna kadar kullanabilirsiniz. FIFA’nın bilgisayar versiyonuna sahip değilseniz FIFA Futbol’u ücretsiz olarak bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

FIFA Futbol PC üzerinden nasıl oynanır?

FIFA Futbol bilgisayar üzerinden oynamak için yüksek performans veren bir Android emülatöre ihtiyacınız var. Bu konuda size BlueStacks‘i öneriyoruz. BlueStacks’i bilgisayarınıza başarılı bir şekilde indirdikten sonra emülatör üzerinden Google hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza girdikten sonra BlueStacks’e otomatik olarak yüklü gelen Play Store‘a giriyoruz. “FIFA Futbol” aramasını yaptıktan sonra çıkan listede oyunumuzu buluyoruz. Eğer oyunu satın aldıysanız direkt Yükle butonuna basabilirsiniz. Yaklaşık 90MB boyuta sahip oyunumuz artık emülatörünüze iniyor olacak.

Oyunu başarılı bir şekilde indirdikten sonra oyunun simgesi BlueStacks ana menüsüne gelmiş olacak. Bu simgeye tıklayıp oyuna giriş yapıyoruz. Fakat oyunu oynamadan önce klavye ve fare ayarlarını tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde oyunu tam olarak oynayamayabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden oynayarak kendi takımınızı daha güçlü hale getirin.
Bilgisayar üzerinden oynayarak kendi takımınızı daha güçlü hale getirin.

Klavye Ayarları

Klavye ayarları, bilgisayar üzerinden bir mobil oyun oynamak için oldukça önemli. Doğru bir klavye ayarlaması yaptığınız takdirde daha iyi bir oynanışa sahip olabileceksiniz.  Hızlı bir şekilde tepki vermek ve oyunu akıcı şekilde oynamak için ayarları kendinize göre ayarlamanız gerekmekte. Klavye ayarlamalarını yapmak için ekranın sağ tarafında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerede eklemek istediğin bölümlere fareniz ile tıklayarak tuş atamalarını yapın. Kendi alışkanlıklarınıza göre tuş atamalarını yaparak daha iyi bir oynanışa sahip olabilirsiniz. Ayrıca sağdaki pencerede bulunan “Kaydırma” “Sürükle” gibi özellikleri de aktif olarak kullanabilirsiniz. Tüm bölümlere eksiksiz bir şekilde tuş ataması yaptıktan sonra sağ alttan kaydet butonuna tıklayın. Klavye ayarlarınız artık tamamıyla hazır.

Klavye ve farenin avantajı ile gol rekorları kırın!
Klavye ve farenin avantajı ile gol rekorları kırın!

Fare Ayarları

Fare ayarlarınız, karakterinizi doğru bir şekilde kontrol etmek etmek için oldukça önemlidir. Bir mobil oyunu bilgisayarda oynamak fare ayarlarında bazı problemlere yol açabiliyor. Bundan dolayı ayarları hassas ve eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. FIFA Futbol fare ayarlarını yapmak için ekranın sağında bulunan klavye simgesine tıklayın. Açılan pencerenin sağında bulunan “Nişan Al & Ateş Et” seçeneğini aktif edin ve gerekli fare atamasını yapın. Bunu yaptıktan sonra oyun içinde bulunan hassasiyet ayarlarını da en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Oyuna girerek size göre en doğru hassasiyet ayarını belirleyin. Eğer doğru ayarı bulduysanız her şey hazır! Klavye ve fareyi oyun içinde de aktif etmek için F1 tuşuna basmanız gerekiyor.

FIFA Futbol

“FIFA Futbol PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler