FIFA Futbol PC’de Nasıl Oynanır?

FIFA Futbol

FIFA Futbol ile canlı maç ve menarjerlik keyfi bir araya geliyor. Electronic Arts tarafından geliştirilen FIFA Futbol 650’nin üzerinde etkinlik ve içerisindeki birçok lig ile oluşturacağınız Ultimate Team’i bekliyor. BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz olarak oynanabilen FIFA Futbol’a dair öğrenmek istediklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

FIFA Futbol
11’e 11 maç.

FIFA Futbol Genel Bakış

Türkçe dil desteği ile karşımıza çıkan oyunda ilk olarak yaşımızı girerek hesabımıza bağlanmamız gerekiyor. Farklı platformlarda oynamamızı sağlayan bu özellik ile başka bir cihazda önceden oyunu oynadıysak, BlueStacks 4 ile FIFA Futbol oynarken hesabımıza giriş yaparak kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Oyunda Ultimate Team adındaki takımımızı kurmadan önce eğitim alanında oyunun mekaniklerine dair birkaç oynanış eğitimi görüyoruz.

Eğitimlerden altın ve deneyim elde edebildiğimiz gibi ihtiyacımız olan bu ganimetleri ayrıca görevlerden de elde edebiliyoruz. Birçok göreve sahip olan bu oyunda altınlarımızı oyuncularımızı geliştirmek için kullanmamız gerekiyor. Top kontrolü, güç, kafa vuruşu gibi ondan fazla özellik bakımından gelişen oyuncumuzun genel puanı da artış gösteriyor. Böylelikle Ultimate Team’imizi kurmak için gerekli olan oyuncuları ya topluyoruz ya da kendimiz geliştiriyoruz.

FIFA Futbol ile gerçek hayattaki ünlü futbolcuları da takımımıza katmak mümkün. Dünya türü modu ile yapabileceğimiz oyuncu toplama olayında gerçekten hayatta mevcut olan birçok lige giriyoruz. Dünya turuna ise İngiltere turu ile başlıyoruz. Oyunun başında ilk kez bu moda girmişsek,  ilk etabı bitirdikten sonra seviye atlıyoruz ve oyundaki bir mekanik daha ortaya çıkıyor. Oyunda seviye atlayarak birçok farklı takım dizilimini açabiliyoruz. Yani seviyemiz ne kadar yüksekse o kadar fazla takımımızı özelleştirebiliyoruz.

FIFA Futbol
Korner atışı sırasında kontrol tamamen bizde.

FIFA Futbol Oynanış

Eğitim modu ile başladığımız oyunda ilk olarak santra eğitimine girmemiz gerekiyor. Santrada bazı oyuncuları elde etmek için geçmemiz gereken bazı bölümler bulunuyor. Bir bakıma hikaye haritası gibi bakabileceğimiz bu bölümde enerjimizi kullanarak farklı etkinliklere giriyoruz. İlk eğitimimiz olan şut eğitiminde 5 gol atarak görevi bitiriyoruz. Gol atmak için ise BlueStacks 4 ile oynuyorsak faremizi topa basılı tutup kaleye doğru göndermemiz gerekiyor.

Bir diğer eğitim olan pas eğitiminde ise pas vermeyi öğreniyoruz. Pas atmak için diğer takım oyuncusuna tıklamamız yeterli oluyor. 4 başarılı pas ardından yine ödülümüzü alıyoruz. Eğitimimiz devam ederken santra eğitiminde belirli bir noktaya geldiğimiz için ücretsiz olarak yeni bir oyuncu kazanıyoruz. Oyunun bize gösterdiği şekilde ekrandaki belirli yerlere basarak oyuncumuzu Ultimate Team’imize yerleştiriyoruz ve eğitimimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Top sürme eğitimine geldiğimizde bilgisayarda oynarken W,A,S,D tuşlarıyla birlikte oyuncumuzu kontrol ediyoruz. Shift tuşuyla hızlı koşup rakibimizi geride bıraktıktan sonra önümüzdeki maketleri geçiyoruz ve şut atma eğitiminde öğrendiğimiz şekilde kaleye şut çekip bu eğitimi de bitiriyoruz.

Oyuna gerçek anlamda başlayabileceğimiz son eğitim ile birlikte 11’e 11 bir maça giriyoruz. Gerçek bir futbol simülasyonu oyunundaki gibi oyuncularımızı kontrol edip çeşitli çalım, pas, frikik ve korner atışları ile gol atmaya çalıştığımız FIFA FUTBOL bize gerçek bir simülasyon heyecanı yaşatıyor.

FIFA Futbol
Takım dizilişimizi istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

FIFA Futbol İndir

Gerçek bir futbol simülasyonu ve bir menajerlik oyunu olan FIFA Futbol ücretsiz bir şekilde oyunculara sunuluyor. Ücretsiz olan bu oyunu BlueStacks 4 ile PC’de oynayabilirsiniz. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
Related Posts