Five E-spor Menajerliği bilgisayardan nasıl oynanır?

Yeni espor menajerlik oyunu FIVE’da en büyük kulüp haline gelin ve kendinize ait e-spor kuruluşlarını yönetin. Mobil öncelikli tasarlanan FIVE’ı istediğiniz yerden, istediğiniz zaman oynayabilirsiniz.
Five Esport Manager bilgisayardan nasıl oynanır
Five Esport Manager bilgisayardan nasıl oynanır?

Trophy Games tarafından geliştirilen macera oyunu olan Five E-spor Menajerliği, PC üzerinden de kolaylıkla oynanabiliyor. Five E-spor Menajerliği oyununu PC üzerinden oynarken telefonlarınızda yaşayabileceğiniz problemleri ortadan kaldırabilir ve kesintisiz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Five E-spor Menajerliği bilgisayardan nasıl oynanır?

Five E-spor Menajerliği oyununu BlueStacks yardımıyla PC üzerinden oynayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken mobil oyunları PC üzerinden oynayabilmenizi sağlayan Android oyun emülatörü BlueStacks’i bilgisayarınıza indirmek. 2009 yılından beri kullanıcılarının bilgisayarlarını bir Android telefona çevirmelerine yardımcı olan BlueStacks ile yalnızca Five E-spor Menajerliği’ni değil Google Play Store’da bulunan tüm oyunları PC üzerinden oynayabilirsiniz. Five E-spor Menajerliği’ni PC’den oynamak için yapmanız gerekenler ise hemen aşağıda yer alıyor:

FIVE logo oluşturma
FIVE logo oluşturma
  • İlk olarak  Android oyunları bilgisayarda oynamanıza yardım eden Bluestacks‘i bilgisayarınıza indirin.
  • Dosya inme süreci sona erdikten sonra, dosyaya tıklayarak kurulumun gerçekleşmesini bekleyin.
  • Kurulum sona erdikten sonra hali hazırda var olan veya yeni açtığınız Google Play Store (Google) hesabınız üzerinden sisteme giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra, arama kısmından Five E-spor Menajerliği oyununu aratın.
  • Doğru oyunu bulduktan sonra, yükleme işlemini başlatın.
  • İndirme işlemi bittikten sonra tüm adımları doğru bir şekilde yerine getirdiyseniz artık oynayabilirsiniz.

Bilgisayardan Five E-spor Menajerliği oynamanın avantajları neler?

Bilgisayarlarda mobil oyun oynayarak fare, klavye ve büyük ekranda oynama avantajları elde edebilirsiniz. Mobil telefonlarınızda ve BlueStacks üzerinden mobil oyun oynamak kıyaslandığı zaman BlueStacks’in, akıllı cihazlara oranla kat ve kat daha fazla performans verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca mobil oyunlarınızı oynamak için sürekli olarak telefonunuzun açılmasına da gerek kalmıyor.

FIVE Esport oyna
FIVE Esport oyna

BlueStacks ile o sorunu da kolayca çözebiliyorsunuz. Five E-spor Menajerliği gibi insanı içine çeken oyunlar mobil platformlarda oldukça popüler. Bu tür oyunlarda zamanın nasıl geçtiğinin farkında olamadığınız gibi oyunu oynarken şarjınız da azaldığının farkına varamayabilirsiniz. PC üzerinden oynayarak bu sorunun da önüne kolayca geçebilirsiniz.

Büyük Ekran

Bilgisayar üzerinden herhangi bir mobil oyun oynadığınızda kendinizi diğer oyunculara nazaran daha şanslı hissedebilirsiniz. Five E-spor Menajerliği PC üzerinden oynarken bilgisayarınızın sahip olduğu ekran mobil cihazınıza göre katbekat daha büyüktür. Bu nedenle ekrandaki detayları, rakiplerinizin nerede olduğunu, haritadaki diğer objeleri ve daha fazlasını çok basit bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Çözünürlük Ayarları

Eğer gerçekten büyük bir ekrana sahipseniz oyununuzun verdiği görüntüde yırtılmalar veya bozulmalar meydana gelebilir. Bunların önüne geçmek için öncelikle sahip olduğunuz monitörün çözünürlüğünü öğrenmeniz gerekiyor. Ardından BlueStacks ayarlarına girdikten sonra “Göster” kategorisinde altındaki “Çözünürlük” değerini size en uygun olan seçeneğe getirmeniz gerekiyor.

Kesintisiz Oyun Süresi

Mobil cihazınızda uzun süreli bir oyun deneyini sürdürmek oldukça zor. Örneğin oyunun ortasında şarjınız bitebilir veya gereksiz bir bildirim alabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Five E-spor Menajerliği oynayarak bu gibi sorunların kolayca önüne geçebilir, uzun süreli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

FIVE Zafer
FIVE Zafer

Özellikle evde kaldığımız bu günlerde sık sık oyun oynuyoruz. Telefonunuz veya farklı bir mobil cihazınız üzerinden Five E-spor Menajerliği oynamak cihazınıza ciddi zararlar verebilir. Bu oyun grafik olarak ortalamanın üstünde olduğu için cihazları oldukça zorluyor. Fakat bilgisayarda bu sorunların hiçbirini yaşamayacaksınız üstelik yüksek performansın ve klavyenin avantajını sonuna kadar kullanabileceksiniz.

Five E-spor Menajerliği indir

“Five E-spor Menajerliği, PC üzerinden nasıl oynanır?” sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Five E-spor Menajerliği gibi Android oyunlarını bilgisayar üzerinden oynamak için BlueStacks’i ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun içinde yaşadığınız teknik sorunları emülatör üzerindeki “Destek” bölümünden gerekli yerlere ulaştırmayı unutmayın. Bu tarz rehberlerin devamı için Mobidictum‘u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts