Football Strike PC’de Nasıl Oynanır?

Football Strike

Miniclip.com tarafından geliştiren Football Strike ile eski flash oyunlardan birini daha günümüze getiriyor. Adından da anlaşılacağı gibi spor temasındaki Football Strike BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz olarak oynanabiliyor. Dilersek sadece şut çekme, dilersek hem şut çekip kaleye geçebileceğimiz oyunda yok yok. Football Strike ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Oyuncu olarak kaledeki işaretli yerlere gol atmamız gerekiyor.

Football Strike Oynanış

Oyuna girişimizle birlikte topu nasıl kullanacağımız ve nasıl hedef alıp topu kaleye göndereceğimiz öğretiliyor. Basitçe BlueStacks 4 ile PC’de oynarken faremizle topa basılı tutarak atmak istediğimiz yere götürüp bırakmamız gerekiyor. Fareye basılı tuttuktan sonra gidiş yolunda farklı işaretler çizerek ise topa falso verebiliyoruz.

Ardından oyunu öğrenmek amaçlı bir bot ile ilk kapışmamıza başlıyoruz. Girdiğimiz bu modda amacımız kalede gösterilen hedef tahtalarına nişan almak ve topu göndermek. 90 da dahil olmak üzere belirli hedef tahtalarının çıktığı bu modda birkaç kez isabetli top göndererek şarj olabiliyoruz. Şarj olunca ise aldığımız puan sayısı ikiye katlanıyor ve daha yüksek puan elde ederek oyunu galip bitirebiliyoruz. Ayrıca rakip oyuncumuz bizden farklı bir haritada oynamadığından, bazen iki taraf da aynı hedefe top atmaya çalışabiliyor. Bu durumda topu önce gönderen puanı kapıyor. Tabii sürekli aynı yere de nişan almak pek işimize yaramıyor çünkü oyuncumuzun konumu sürekli olarak değişiyor. Bu nedenle kaleye ulan uzaklığımız da değişiyor ve topumuz daha uzun sürede kaleye varıyor.

Ardından oyunun lobi sistemiyle tanışıyoruz. Lobi sisteminde oyuna girmek için belirli bir miktar altın vermemiz gerekiyor. Karşı taraf da aynı sayıda altın verdiğinden, oyundan galip gelirsek paramız ikiye katlanmış şekilde geri alabiliyoruz. Bu şekilde daha fazla altın veren ve giriş ücreti daha fazla olan birçok lobi bulunuyor. Paramız arttıkça risk oranımızı artırarak bu lobilere girebiliyoruz.

Serbest atış modunda yine bir rakibimiz olurken atış yarışına benzer şeyler yapıyoruz. Tabii kaleye geçmek dışında. Serbest atış modunda kaleci olarak gelen topun yönüne yöre BlueStacks 4 ile oynarken fareyle kalecimizi oynatmamız gerekiyor. Şut atarken ise atmak istediğimiz yere doğru topu göndermemiz gerekiyor. Bu noktada karşıdaki oyuncu da atacağımız yeri topun gelişine göre tahmin edebiliyor. Oyunun sonunda ise yine en çok gol atan taraf altınları topluyor.

Karakterlerimizi ve topumuzu geliştirerek maçlara daha güçlü bir şekilde çıkabiliyoruz.

Football Strike Kariyer Modu ve Özelleştirme

BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz olarak oynayabileceğimiz Football Strike ayrıca oyunculara kariyer modu sunuyor. Kariyer moduna girdiğimizde önümüze bir harita açılıyor ve belirli noktalardaki başarıları tamamlamamız isteniyor. Yine giriş ücretinin olduğu oyunların her birinde farklı bir görev geliyor. Örneğin, ilk görevde frikik atışı yaparken, ikinci görevde ise enerji halkası mücadelesi geliyor. Enerji halkası görevinde amacımız topu falsolu şekilde bir enerji halkasının içinden geçirmek ve kaledeki işaretli alana gol atmak.

Özelleştirme alanında topu, oyuncuyu ve kaleciyi özelleştirebileceğimiz çeşitli alanlar bulunuyor. Hem özellik hem de dış görünüş bakımından geliştirme yapabileceğimiz bu alanda kalecimizin kalecilik özelliğini geliştirebilirken, futbolcumuzun atış gücü, atış hassasiyeti ve atış falsosu gibi birtakım özelliklerinin geliştirebiliyoruz. Ayrıca dileceğimiz gibi bir forma yapabiliyor ve diğer gerçek oyuncuların görmesini sağlayabiliyoruz. Topumuzu ise güç, falso ve hassasiyet bakımından geliştirebildiğimiz gibi daha farklı şekillerde toplar elde edebiliyoruz.

Zafer pozu.

Football Strike İndir

BlueStacks 4 ile PC’de ücretsiz oynayabileceğiniz Football Strike geçmişten günümüze gelen klasik ve bir o kadar özlenen bir oyun yapısıyla karşımıza çıkıyor. Bilgisayarda çok daha kolay oynanabilen bu oyuna şans vermeyi unutmayın. Ayrıca BlueStacks Discord kanalını ziyaret ederek topluluğa katılabilirsiniz. Haftalık organizasyonlarda görüşmek üzere!

Total
0
Shares
İlgili İçerikler